Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szürke hétköznapok, rohanás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szürke hétköznapok, rohanás, fáradtságból adódó veszekedés. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Pár hónapja borzasztóan nehéz időt élünk a párommal!

Mindketten rengeteget dolgozunk, és csak este érünk haza. Úgy érzem, hogy ebben a rohanásban már nem tudunk egymásra elég időt szánni.

Fáradtak vagyunk, hazaérünk este, a párom többször kicsit előbb, így ő elmosogat, kitereget stb. mire hazaérek, de sokszor már ezt is a szememre veti, hogy ő csinálja. Én ha hazaérek, útközben bevásárolok, 7-8 körül vagyok otthon, és még akkor kezdek főzni.

Sokszor ez is vita, mert én igénylem a főtt ételt, a párom pedig mérges, hogy még este kotyvasztok.

Megbeszéltük, hogy rendeljük a kaját, de egyenlőre nem jutottunk döntésre. A gyerek az iskolában ebédel, mi pedig este eszünk főtt kaját. Ha két adagot rendelünk, az nem elég, ha hármat, akkor meg dobáljuk ki, ha épp a gyereknek nem a szájíze, ezt pedig nem tehetjük meg.

Aztán fürdés, pakolászás, gyerekkel tanulás, és hullafáradtan bedőlünk az ágyba, hetekig szexelni sincs erőnk.

Úgy érzem lassan eltávolodunk egymástól emiatt.

Próbálom néha meglepni, legalább egy kis aprósággal, hogy maradjon valami szín a kapcsolatunkban.

Szeret, és én is szeretem, nem tudom, mit tegyünk, hogy újra a régi legyen minden.

23/N



2016. okt. 12. 09:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Az esetleg megoldás lehet, hogy hétvégén főzöl előre az egész hétre- felcímkézett kis dobozkákban rakod be a hűtőbe/fagyasztóba, és este csak kikapod, megmelegíted, és már esztek is. Valamiből, amiből nem lehet keveset amúgy sem (rakott krumpli, lasagne, töltött paprika, a magyar konyha remekei közül gyakorlatilag bármi, ezek egyike sem túl macerás, és egyszerre nem is lehet keveset készíteni, cserébe jól fagyasztható), és máris megvan előre a hétre a menü. Plusz, ha hétvégén főzöl, sokkal kevesebb a mosogatnivaló, az a pár tányér, pohár, ami reggelinél felhalmozódik meg akár azonnal is elmosható, szóval estére a párodnak annyival kevesebb munkája lenne. A gyerekkel tanulni meg a párod tudna a házimunka helyett/mellett, amíg te nem érsz haza, és akkor kb együtt gyorsan megcsináljátok, amit kell, gyorsabban kész van, közös fürdés így a nap végére, és közben lehet beszélgetni, egymással foglalkozni.


Szervezés kérdése igazából, az is egy nagyon jó módszer, ha hétvégére a gyerek nagyszülőknél lenne, és addig ti elmentek valahova várost nézni, sétálni, kirándulni, vagy csak otthon pihegtek a tévé előtt, és közben sokat beszélgettek, idővel a szexhez is megjön a kedvetek és máris rendben van minden.

2016. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lepasszolás, hogy néha vigyáz rá valaki, hisz kettőtökért, a kapcsolatért tennéd.Ezt nem hiszem, hogy rossz néven venné.
2016. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ehhez baromi nagy akaraterő szükséges. Le kell ülni HIGGADTAN megbeszélni a dolgokat, megbeszélni, hogy egyik sem pofázik közbe, nem emeli fel a hangját közben. Kössetek kompromisszumokat. Pl. te kicsit többet veszel részt olyan házimunkában, ami nemcsak téged szolgál (ha már a párodnak nem kell a meleg kaja), ő meg nem nyivákol amiatt, hogy neked a meleg étel fontos. Vagy mondjuk elintézed, hogy viszel magaddal vmi könnyebben elkészíthető meleg ételt a munkahelyre, és ott vhol megmelegíted, vagy "cigiszünetben" elmész egy közeli menzára kaját venni. Kajarendelésnél meg: ha 2 adag nem elég, akkor utána aki még akar, eszik hideg kaját.

Megegyezhettek abban, hogyha csak 10 percet is, de minden nap rászántok arra, hogy beszélgessetek, masszírozzátok egymást, ölelkeztek, pihentek. Egy közeli hétvégén passzoljátok le a gyereket egy estére szülőnek, rokonnak, barátnak, vagy szerezzetek be egy gimis szomszédot bébiszitternek kevesebb pénzért, és mozduljatok ki. Nem kell feltétlenül színház, étterem, nagy fizetős dolgok... de el lehet menni egy parkba sétálni vagy piknikezni.

2016. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerek, hogy tanulni kell vele? Ráadásul az ő gyereke akivel te foglalkozol de ő szemedre veti hogy mosogatnia kell és teregetni??? Mi ha egyszerre érünk haza akkor a párom segít, pl.hagymát pucol így előbb kész leszünk. Mondjuk én nem főzök minden nap, meg inkább egyszerűbb kajákát. Mit dolgoztok hogy ilyen későn értek haza? Ezen semmiképp nem tudtok változtatni?
2016. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszból mert rátok lehet hogy pont nem igaz, de ilyenkor eszembe jutnak azok a kérdések, hogy miért irigyek ránk amiért már 22 évesen gyereket akarunk? Ahelyett hogy tanultak volna meg dolgoztak volna kicsit.
2016. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Dolgozzatk kevesebbet, vagy a kapcsolatotok megy rá.

A főtt étel megoldható, olyant kell csinálni, ami hidegen is ehető - gyümölcsleves, rizs, bulgur, saláta, húsok - és akkor este nem kell főzőcskézni - ami plusz időt vesz el.


A gyereket igenis adjátok le néha, hogy legyen minőségi időtök kettesben.


Egyébként mindegy mit, de sürgősen változtassatok, mert ez nem kapcsolat, hanem lakótársi viszony gyerekkel.

2016. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a készséges válaszokat!

Jól esik, hogy megértetek!

Megfogadom a tanácsokat, ha egyenlőre minden nem is fog menni, de a kaja témával megpróbálok előre jutni.

Én mezőgazdaságban dolgozok, és most rengeteg a munka.

A párom gyárban dolgozik középvezetőként, tehát ha valami nincs rendben a munkamenettel, neki kell bent maradni megoldani.

Igyekszem megoldani, és amint időnk adja, többet együtt lenni!

Köszönöm mégegyszer!

2016. okt. 12. 12:25
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok jót írt a többi válaszadó, én csak pár dolgot tennék hozzá:

1. Van egy (hölgy) ismerősöm, akinek az az alapvetése, hogy nem csinál hétköznap olyan vacsorát, aminek az elkészítése fél óránál többet vesz igénybe. Ezt úgy oldja meg, hogy megveszi a félkész, előkészített hozzávalókat (pl. már felkockázott hagymát, elősütött húst, stb.). Sok időt lehet spórolni vele. Mondjuk nem is kell feltétlenül megvenni, hanem az is egy lehetőség, ha te magad készíted el, amikor van több időd és a mélyhűtőben tárolod felhasználásig. (Jó, ha mindig van szeletelt, picit elődinsztelt zöldségkeveréked, vagy bepanírozol pár szelet húst, zöldséget előre, kicsit elősütöd, amikor egyébként is sütsz valamit és be a frigóba... hét közben így már kb. 10 perc alatt kész van.)

2. Soha ne legyen egy szemernyi bűntudatod sem amiatt, ha "lepasszolod" a gyereket. Nyilván mivel nem a saját szülötted, picit jobban igyekszel "bizonyítani", de hidd el, felesleges és értelmetlen. A gyereknek az a legjobb, ha harmonikus légkörben, kiegyensúlyozott szülők mellett nő fel. Ha ennek az az ára, hogy néha kicsit önző legyél, akkor azt kell tenned. Hidd el, ha TI nem érzitek jól magatokat, a gyerek se fogja jól érezni magát mellettetek. Először magadra, magatokra gondoljatok és attól a gyereknek is jobb lesz. Tudod, a repülőgépeken is elmondják, hogy először magadra tedd fel az oxigénmaszkot, mert csak úgy tudsz segíteni másoknak... na ez is egy ilyen helyzet.

2016. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló dolgok miatt ment tönkre az én házasságom.

Az hogy az ember sokat dolgozik és még otthon is csak a rohanás, kapkodás van, mert kaját kell csinálni, házimunkát stb. Ez megöli a kapcsolatot hosszú távon.

Amit az én esetemből utólag tanácsolni tudok:

Mindenképp kevesebbet dolgozni(vagy házimunkát úgy megoldani hogy egymásra maradjon még idő a hétköznapokon) , ezzel egyidejűleg a kiadásokat optimalizálni, sokan ugye sokkal magasabb színvonalon élünk mint amit megengedhetnénk magunknak. Ezek lehetnek apróságok is, de például egy felesleges hitel is. Gyereket lepasszolni! (nagyon fontos, nem bunkóság, nekem 2 gyerekem van) Új dolgokat csinálni közösen a pároddal, szigorúan kettesben.

Házimunkára jó tippeket írtak előttem.

2016. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Jobb közös időbeosztás kell kidolgoznotok.


Emellett szerintem érdemes elhatároznotok, hogy hullafáradtan is szexeltek. Erősíti a köteléket köztetek, csak haszna van :)

2016. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!