Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szürke hétköznapok, rohanás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szürke hétköznapok, rohanás, fáradtságból adódó veszekedés. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Pár hónapja borzasztóan nehéz időt élünk a párommal!

Mindketten rengeteget dolgozunk, és csak este érünk haza. Úgy érzem, hogy ebben a rohanásban már nem tudunk egymásra elég időt szánni.

Fáradtak vagyunk, hazaérünk este, a párom többször kicsit előbb, így ő elmosogat, kitereget stb. mire hazaérek, de sokszor már ezt is a szememre veti, hogy ő csinálja. Én ha hazaérek, útközben bevásárolok, 7-8 körül vagyok otthon, és még akkor kezdek főzni.

Sokszor ez is vita, mert én igénylem a főtt ételt, a párom pedig mérges, hogy még este kotyvasztok.

Megbeszéltük, hogy rendeljük a kaját, de egyenlőre nem jutottunk döntésre. A gyerek az iskolában ebédel, mi pedig este eszünk főtt kaját. Ha két adagot rendelünk, az nem elég, ha hármat, akkor meg dobáljuk ki, ha épp a gyereknek nem a szájíze, ezt pedig nem tehetjük meg.

Aztán fürdés, pakolászás, gyerekkel tanulás, és hullafáradtan bedőlünk az ágyba, hetekig szexelni sincs erőnk.

Úgy érzem lassan eltávolodunk egymástól emiatt.

Próbálom néha meglepni, legalább egy kis aprósággal, hogy maradjon valami szín a kapcsolatunkban.

Szeret, és én is szeretem, nem tudom, mit tegyünk, hogy újra a régi legyen minden.

23/N



2016. okt. 12. 09:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szóval szex minden nap.
2016. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Úgy rossz sajnos az életmódotok, ahogy van. És bocsi, ha kemény leszek, de egykét dologban eléggé hibásak vagytok.


1. Minden nap bevásárolsz? MINEK? Heti 1x nem lehetne közösen elmenni? Máris egy kis kimozdulás. Előtte, utána akár mozi (akár ketten akár a gyerekkel). Lehet előbb érnél haza ha nem az üzletekben lógnál.


2. A főtt étel. Alapból dicséretes, hogy fontos neked a főtt étel. Én is hiányolnám. Rengeteg jó tipp van a leírtak között, amivel spórolhatsz. Nem kell hétfogásos vacsorát csinálni. Chilis bab, spagetti, saláták... csomó gyorsan elkészíthető és finom étel van. Kétnaponta is főzhetsz, pl vasárnapi ebédből mondjuk dupla adagot csinálsz, másnap vacsira tökéletesen ehető. Arra meg ne apellálj se te se a párod hogy a gyerek ebédel az iskolában. Anno én inkább otthagytam mert borzalmas volt. Inkább nem ettem egész nap, csak tízórait meg uzsit (ami szintúgy nem túl bő), minthogy megegyem azt amit kaja címmel adtak. Szóval a lényeg, dupla adag és máris csak kétnaponta kell.


3. Rendelés. Oké, időnként mi is rendelünk pizzát vagy mittudomén, de nem lehet ezeken élni. Gyorskaja, nem tudod mi van benne, milyen körülmények között készült.. Ha meg mindenképp rendelni akartok néha, a megmaradtat nem kell kidobni, jó az szintúgy másnapra.


4. Mosogatás. Ha nem így van ahogy leszűrtem, akkor előre is bocsi a durvaságért. Szóval.. Amíg a párod haza nem ér, nincs elmosogatva? Ennyire nehéz evés után elmosni 3 tányért meg pár evőeszközt? Abba nem gondoltál bele, hogyha azt 5-10 percet este rászánod, akkor nem a párodnak kell másnap elmosnia (ami ott bűzölög, stb)? Jogosan is veti a szemedre, mert szerintem inkább azzal van baja hogy nincs elmosva még este, minthogy neki kell..


Ezeket mindenképp javítanám. Továbbá: pakolászás? Minden nap? Nem lehet a helyére visszatenni valamit ha használtad? A gyerek is iskolás korú bőven el tudja pakolni a dolgait és tud tanulni EGYEDÜL is. Nem kell a nyakán lógni. Ha segítséget kér, segíteni de egyébként nem kell piszkálni.

Fiatal vagy még, furcsa gondolom, hogy ennyi minden szakadt a nyakadba. Pl egy este lehetne ilyen.


LEGKÉSŐBB 7-re otthon vagy. Összedobsz gyorsan egy vacsit, ezalatt párod, akár a gyerek is, megfürdik. Esztek. Aztán, elmész fürdeni, addig a párod és a gyerek elmossa azt a pár tányért ami koszos lett. 7-8 után felesleges még a gyerekkel tanulni, szabadidőt mikor hagysz neki egyébként? Tanul egész nap, meg délután, este nehogymár.... Erre szoktasd át. Na és így legroszabb esetben 9-re ágyban vagytok. Ha dupla adagot főztél, akkor korábban vacsi, és még előbb ágy. Ennyi. Csak helyesen kell beosztani, a vásárlást családi programmá tenni, stb. Szerintem.


20N

2016. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az üzletekben lógok, de minimum kenyérért, a másnapi reggeliért minden nap be kell mennem a boltba!

2016. okt. 17. 09:43
 24/26 A kérdező kommentje:

Az előre elkészített dolgok nagyon jó ötlet!

Eszembe se jutott volna, hogy a hagymát előre elkészítsem, ami sok minden alapja, és sok időt spórol vele az ember! Köszönöm a tanácsokat!


Étel rendelés alatt nem pizzára gondoltam, hanem rendes ebédre, menzáról és hasonló helyekről. Gyorskaját nem szoktunk enni, csak nagyon ritkán.

2016. okt. 17. 09:45
 25/26 A kérdező kommentje:

A gyerek sokszor nem végez a napköziben a leckével, ezért szoktunk vele este tanulni, amikor mi is hazaérünk. Addig van neki szabadideje.


Lehet, hogy könnyebb lenne vacsora után elmosogatni, de hidd el, 10-12 óra munka után nap mint nap, hónapok óta, még arra a 3 tányérra sincs ereje az embernek!

Persze, próbálok én is mindent megtenni, de egy idő után beleroskad az ember.


Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2016. okt. 17. 09:48
 26/26 anonim ***** válasza:

Részben elfogadom az érveid. Viszont bocsi, de elég gyerekesen fogod fel az életed és sajnáltatod magad.


Az elmúlt egy évem egy jó része ebből állt ki:

3:00 ébresztő, kajapakolás (ha párom délelőttős volt)

6-ig talán vissza tudtam aludni. órarendfüggően 2-6 óráig egyetemen órák. Gyakorlatok. Utána munka (nem szorultunk rá, de úgy voltam 18 elmúltam ne anyámék fizessék a dolgaimat) 8-ig vagy 22:15-30ig. Utóbbi esetben éjfélre haza is értem. vacsi, tányér ELMOS, fürdés, alvás és még fél 1 se volt.

Másnap előröl. Meló szombaton is. Sőt, volt vasárnap is. Fáradt voltam? Igen. Nehezen bírtam hónapokig? Igen. Családom (anyuék, barátom) mondták hogy fejezzem ezt be, mert tönkremegyek? igen. De végigcsináltam azt az időszakot amit elvállaltam melóban. Segítettem otthon? Igen. Házban, házkörül, mindenhol. Suli rovására ment? Nem (4,5 feletti átlaggal, egyetemen...)

Barátom is ment új munkahelyre, én is, mivel ez így nem volt állapot. Mostmár max 9-re hazaérek, vacsizunk, filmezünk elpakoljuk ami aznap előkerült és ennyi.


amíg csak nyavalyogsz, kifogást keresel pl a mosogatásra is, de nem változtatsz, addig nem fáj eléggé. Áldozatot hozni kell. Miért 20 évesen magyarázzam ezt el egy 23 éves nőnek?


Bocsi a durvaságért, csak az ilyen gondolkodást nem értem.

Intimitásra jusson erő. Egyébként, ha párod úgyis előbb hazaér, menjen el ő kenyérért pl. Máris húztál még az időn.


Írd le a napirended, az övét is. Nézzétek meg kinek milyen a beosztása mert egy kenyérért meg pár zsemléért két dolog között bármikor ki lehet szaladni. Próbálok még segíteni ilyenekben csak bővebb infó kell a napotokról. Ha érdekel, írj üzit, kívülről mindig könnyebb átlátni az életét a másiknak :)

2016. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!