Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintük ez miért normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintük ez miért normális egy kapcsolatban? Miért viselik el, ha valaki ilyen?

Figyelt kérdés

Most nem szeretnék ebbe olyan részletesen belemenni, de pl nővérem most együtt van egy sráccal, aki folyton alázza őt, bunkózik vele. Amióta együtt vannak, csak erről szól a kapcsolatuk. A sráccal folyamatosan veszekednek. De most nem is ez a lényeg, hanem hogy anyáék sokszor mondták neki, hogy hagyja már ott, de nem akarja. Azt is hozzátették, hogyha a srácnak sok pénze lenne, akkor még oké, el lehet viselni, de így nem, mert teljesen csóró.

Ez milyen már? Most vagy én vagyok nem normális, vagy nem tudom, de én akkor sem maradnék együtt egy olyan emberrel, aki aláz, ha sok pénze van. Szerintem a saját boldogságom és önbecsülésem fontososabb, mint az hogy mindennapi stresszben éljek.

De anyám is ilyen kapcsolatban van apámmal. Már elváltak pár éve (de csak nemrég mondták el nekem, nem tudom miért..), de még mindig együtt vannak. Amióta élek, mást nem tapasztalok, mint azt, hogy veszekednek. Egyik nap speciel azt hallottam ki, hogy azon veszekedtek, hogy apám el akart menni, mert már elege volt ebből az egészből, anyám meg olyat vágott hozzá hogy "kell a pénzed".

Emiatt pedig képes bent maradni egy ilyen kapcsolatban egy olyan emberrel, aki folyton hazudik, még arra sem volt igénye hogy leérettségizzen. Ebbe sem szeretnék túlságosan belemennj, de ezt az embert nem nevezem apámnak. Tönkreteszi az egész családot, anyám meg hagyja, ahogy azt is, hogy apám folyamatosan ordibáljon vagy veszekedjen vele.

Igazándiból 1 hónapban 1x van otthon és anya mondta, hogy ilyenkor mindig úgy kikészül és alig várja hogy elmenjen megint.


Kérdem én, miért jó ez egyes embereknek? Miért jó megalázkodni? Miért kell mások életet is tönkretenni?


2016. okt. 22. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pofonegyszerű, a se veled se nélküled ismérve, amikor az ember önbecsülése annyira alacsony, hogy nem tudja elképzelni, hogy másnak is kellhet egy másik kapcsolatban, az egyedülléttől pedig retteg. Ilyenkor ezredszerre is megbocsát a másiknak, bármennyit is rúg bele. Sokan még gyereket is képesek vállalni ebbe a pokolba, hátha attól megváltozik az illető.

Persze az sem segít, amikor a család is a fejükre borítja a vádaskodást (miért nem mész el, hülye vagy, semmit nem érsz), még tovább süllyednek.

Ha a család támogatást nyújt és összezár a bántalmazóval szemben, akkor a kijutás is esélyesebb.

Ha csak a bántást kapja onnan is, sose szabadul.

2016. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezt látta otthon. Véleményem szerint itt nem apád a hibás, hanem anyád aki a pénzéjért tűri. Semmivel nem különb az apádnál. Hogy miért tűri? Azért mert önbizalomhiányos, fél hogy egyedül nem tud megélni, és belétek is ezt sulykolja.
2016. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt is hozzátették, hogyha a srácnak sok pénze lenne, akkor még oké, el lehet viselni, de így nem, mert teljesen csóró.


Na, azért ilyen a tesód, mert olyan idióták nevelik, mint a szüleid.

2016. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudhatod , hogy anyukad miert nem valik , lehet szereti apadat , csak szegyelli bevallani meg maganak is, azert mondja h kell a penzed.

Maskepp elvaltak volna szerintem , valami csak vanköztuk

2016. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
91%

Előző a kis álomvilágodban..Dehogy szereti. Csak a pénzét.

Kérdező: csodálom, hogy ilyen környezetben te normálisan gondolkozol. Maradj ilyen, te legalább testközelből megszemlélhetted, hogy a pénz nem fog boldogítani, ha közben utálod azt, akivel együtt vagy.

2016. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!