Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tudja a szorzótábl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tudja a szorzótáblát. Csak szerintem kellene ennek alapnak lennie?

Figyelt kérdés
Véletlenül derült ki pár hete, hogy azt sem tudja mennyi 7x8. Mondtam neki, hogy ez nem nagy dolog, tanulja meg, mert erre bármikor szüksége lehet. Telnek a hetek és azt látom, hogy amikor csak ideje van mindenféle buta dolgot néz neten, de esze ágában sincs tanulni. Ezt szóvá tettem neki egy vita alkalmával, amire ő azt válaszolta, hogy én egy undorító ember vagyok. Komolyan nem értem.
2016. nov. 3. 21:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
43%

Én sem tudom rávágni, csak ha picit gondolkozom. Ettől függetlenül van egy felsőfokú fizika érettségim, 83%-os és természettudományos szakra járok.

Ez legyen a pároddal a legnagyobb probléma. Remélem, te legalább tökéletes vagy.

2016. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%
Nem, szerintem is.
2016. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Gondolkozás után sem tudja. Tisztában vagyok vele, hogy nem egy matek zseni, nem is kell annak lennie, csak az a bajom vele, hogy még az alap dolgokkal sincs tisztában, amiket egy-két óra alatt megtanulhatna, bármilyen témáról is beszélünk.
2016. nov. 3. 21:37
 4/39 anonim ***** válasza:
9%

te nem az anyja vagy és nem is a tanára! te a párja vagy! szóval remélem érzed a különbségeket!


ha nem akarja, akkor nem akarja, te nem kényszerítheted olyanra, amit nem akar!

majd, ha szükségét érzi, és magától belátja, hogy fontos, akkor veszi a fáradságot, de addig, amíg nyomást gyakorolsz rá, addig le fogja sz..rni az egészet!

2016. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
35%
Fura, de szerintem ez nem olyan dolog, ami kellhet a mindennapokban, vagy ha megis, ott a szamologep... Maximum erdekesen neznek majd, ha ilyet beir szamologepbe... De sokkal problemasabb lenne ha osszeadni nem tudna fejben.
2016. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy diszkalkuliás, bár ez alighanem kiderült volna már gyerekkorában.


Volt egyáltalán mikor tudta? Mert ha hirtelen lett ilyen tudatlan, akkor betegségre is gondolnék.


Tényleg ne nagyon erőszakold, ahogy fentebb írták nem az anyja vagy hanem a párja. Ha ez neked nagyon kiábrándító, akkor persze mondjad, mert ez fontos, de hozd fel rendszeresen.


A nagyobb probléma, hogy undorító embernek tart. Vagy szó szerint így van, van ennyire alacsony a vitakultúrája. Mind a kettő nagyobb baj, mint a szorzótábla.

2016. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
6-hoz: "de hozd fel rendszeresen" -> de NE hozd fel rendszeresen.
2016. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező!


Te tudod, hogy mikor volt Nándorfehérvár ostroma?

2016. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szorzótábla meg random történelmi események évszámának bemagolása nem biztos, hogy ugyanaz. Előbbi eseményt akár a boltban is alkalmazhatod (egy liter tej kerül 200 ft-ba, van nálam 5000 ft, vajon hány liter tejet tudok venni, feltéve, ha még veszek ezt meg azt meg amazt?), de Nándorfehérvár ostroma néhány történészt és a gimnáziumi tanárokat leszámítva senkit nem érdekel és a gyakorlatban nem merül fel a témakör.


Egyébként szerintem ez elég kiábrándító, de őszintén szólva, ha valaki nem tudja a szorzótáblát, az valószínűleg sok más, szerintem alap dolgot sem tud. Az nyilván nem vezet eredményre, ha most ráparancsolsz, hogy tanulja meg- mert minek?-, ezt még általános iskolában kellett volna megtanulnia, de ott valamiért (motiváció, megfelelő tanárok hiánya, lustaság) nem történt ez meg. Önhibáján kívül vagy sem, ez akkor is hiányosság, a kérdés már csak az, hogy te együtt tudsz-e ezzel élni vagy sem.

2016. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Noblesse Oblige ***** válasza:
64%

Oké, de ennyi erővel a hígítási egyenletet is tudni illene, hiszen milyen sokszor merül fel a kajás kategóriába is, hogy X% piát összeöntve Y% piával mekkora lesz az alkohol mennyiség?


A kozmetika ipar sem élne a nőkből, ha azok vennének egy unalmas délutánt és átnyálaznák az összetevőket és rájöhetnének, hogy otthon negyede annyiból is kikotyvaszthatják...


De a lehetek-e terhes kérdés is olyan általános, hogy kiakadt a vótmá méterem tőle, pedig a gimis tankönyvet nem lenne nehéz előkaparni és átnyálazni. Legalább csak a fogantatás témakörét.


Szerintem a szorzótáblát fejből nem nyomni, nem hatalmas bűn. Ha tudja, honnan szerezheti meg a helyes választ. Ha azt sem tudja, akkor egy elveszett ember.

2016. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!