Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagiak megosztása? Hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagiak megosztása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a párommal, egyelőre nem élünk együtt, de a hét nagy részét együtt töltjük, mégpedig nálam, mivel mindkettőnk munkahelye közelebb van innen.

Van kulcsa, hogy ne kelljen állandóan hozzám igazodnia, az ő munkahelye kicsit kötetlenebb, sokszor később megy és korábban jön, mint én. Ezzel nincs is semmi gond.

A problémám az, hogy ugyan 7 napból 5-öt itt töltünk és ő már lassan többet van nálam itthon, mint én, ésszerűnek tartanám, ha besegítene egy kicsit anyagilag. A rezsi nem sokkal több, nem halok bele abba a 2-3 ezer forintba, amennyivel több víz és villany fogy, de enni sokkal többet eszik és ha ciki, ha nem, engem ez zavar. Azért zavar, mert sosem tartottam itthon túl sok kaját és akkor is megszoktam, hogy hazamegyek és amit vettem az még ott van. A héten többször is úgyértem haza, hogy kongott a hűtő és nem szólt volna, hogy vásároljak be hazafelé, vagy mégjobb... nem ment volna el ő bevásárolni ha már korábban végzett, egyszerűen éhesen kinyitom a hűtőt és szembesülök vele, hogy a tegnap vásárolt 10 pár virsli nincs sehol.

Lemegyünk a boltba, veszünk (pontosabban veszek, mert ha nálam vagyunk valamiért egyértelmű, hogy én állom a kaját!?) virslit, mert azt ennék, majd hazaérve megfőzöm és nekiülnék. Naivan kiemelem a ketchupot és a mustárt a hűtőből és kiderül, hogy már fél cseppet nem tudok belőle kiimádkozni. Nekem az a ketchup, mustár, majonéz, amit a hűtőben hagytam pár héttel ezelőtt, az kb. fél éves adagom. Ő 1-2 hét alatt megette és eszébe sem jutott pótolni, vagy legalább besegíteni a vásárlásba anyagilag, esetleg csak jelezni egy órával előbb a boltban, hogy azt is kéne venni.

Mindezek mellett, ha hoz este gyümölcsöt, vagy bármit és abból marad, akkor a maradékot elviszi magával másnap.

Hoz pár narancsot, almát, banánt, amiből én megeszek egy banánt és egy almát, az összes többit ő, de szerinte ez így már egál.


Beszéltünk róla, de szerinte ő nem itt lakik, nem az ő dolga ezeket megvenni. Szerintem meg akkor ne egyen itt... Nem tartom jogosnak, hogy ő férfiként sokkal jobban keres kevesebb munkával és nem mellesleg szó szerint 3-szor annyit is eszik, mint én, még is én etetem folyamatosan, ő meg az utolsó almát is elviszi, ami megmaradt abból, amit esetleg nagy kegyesen hozott!

Ő ezt úgy látja, hogy amúgy is vásárolnék, önző vagyok, hogy nem vagyok képes megosztani vele, csak azt nem látja, hogy nekem háromszor annyit kell vásárolnom, amióta így vagyunk.


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Mi a megoldás erre (ami nem a szakítás), ha egyszer nem osztja a véleményem? Komolyan tartsam mindig üresen a hűtőt, hogy ne legyen ebből vita?



2016. nov. 19. 12:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

En vagyok az akinek a lakasat kipakolta a volt volegenye. Hidd el, az ilyen ember nem valtozik. Ha szovatettem (mert azert nem hagytam szo nelkul) akkor mindig "csopogtetett" valamit, legalabbis az elejen, viragcsokor, meghivas, stb. Aztan a vege fele pl ha az en barataimmal mentunk, vagy wellnesshetvegere, akkor azt is elvarta, hogy en fizessek mindent, mert vagy "nem volt nala penz", vagy epp "anyagilag kicsit bajban van es amugy is en akartam menni" - ami egy normalis kapcsolatban persze elofordulhat es nem is gond, ha aztan maskor kolcsonosen tudunk egymasra tamaszkodni... vagy pl ha kulfoldre utaztunk, akkor az en penzembol kellett az egesz csaladjanak ajandekot venni, sot minden kulom kirandulast em fizettem, mondvan nekem ugyis van eurom (masodallasban idegenvezetokent dolgoztam, tehat ez igaz volt) es majd forintban visszaadja, de persze ebbol sem lett soha semmi, mindig elsumakolta.


Vettunk egy kocsit (azt is vitte egyebkent mikor kirugtam). Na abba rendszeresen max 2000 forintert volt hajlando tankolni. Ezert tobbszor elofordult, hogy ha engem kellett vinnie idore valahova, leallt az uton az auto mert annyira soher volt, hogy nem tankolt volna bele tobbet. Aztan en allandoan megtankoltam teli. Na akkor meg valahogy anyucinak mindig mehetnekje volt barmely Pest kornyeki varosba (Vecses, Erd, stb) mert ott 2 forinttal olcsobban latta a nemtommelyik katalogusban a krumpli kilojat. (Benzinpenz az ugye smafu, mert nem o fizette).


A csaladja meg folyamatosan lesznobozott, mert hogy van aki ehen hal a csaladban es miert nem segitjuk oket is, en pedig hetente egyszer egy orat lovagolok, es hogy az micsoda penzkidobas.


De teny, hogy az ilyen emberek nagyon tudnak manipulalni, o is hanyszor, de hanyszor kedveskedett amikor latta, hogy szorul a hurok, es probalta ugy forditani, hogy ne tunjon kihasznalasnak. Viszont visszagondolva mar banom, hogy tul sok idot raaldoztam. Valamint az is gyanus volt (igy utolag) hogy 3 honap utan megkerte a kezemet... amit akkor "tokossegnek" gondoltam, es hogy vegre valaki aki tudja mit akar, hat az valojaban egy strategia resze volt, mert amugy meg 2-3 lannyal eljatszotta elottem / utanam ugyanezt, aztan mindegyiknek szakitas lett a vege zaros hataridon belul (1-3 ev), persze eskuvo nelkul.


Szoval szerintem vigyazz vele, legalabb ulj le vele es valoban :

- kerd vissza a kulcsot, ha csak vendegsegben van

- tegyel ki egy jegyzettombot a huto ajtajara, ahova kerd meg, hogy irja fel, ami elfogyott, ennyit csak megtehet

- rosszabb esetben lakatold le a hutot, vagy csak este vegyel annyi kajat ami naponta elfogy. Hidd el, ha ehes lesz, majd le fog tudni menni a boltba vasarolni.


De az a baj, hogy az ilyen embernek a termeszete nem valtozik, soher marad orokre... Gondold meg jol...

2016. nov. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jaj, ha neki elvei vannak... az macerás.

Máshogy nem fog menni, mint hogy face to face elmondod neki mindezt.

Vagy rávezetésként hívd fel, ha indul haza, hogy van-e kaja, ha nincs, akkor meg vásároljon be, legyen olyan kedves.

Én a páromhoz ragaszkodnék, nem az elveimhez, az biztos - de nincs ilyen problémánk.

2016. nov. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!