Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha beleszerettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha beleszerettem a legjobb barátomba, de van párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

Még egyetem előtt költöztem össze a párommal a saját otthonunkba. Ő teljes állásban dolgozik, én részmunkaidőben, mellette tanulok. Egyetem alatt ismertem meg a legjobb barátomat, egy-két évig nem is gondoltam rá sehogy máshogy, mint egy nagyon jó barátra, és ő sem érzett semmi többet, és akkoriban neki is volt párkapcsolata. Három hónapja ő kilépett a kapcsolatából, ami elég problémás volt, és természetesen az én vállamon sírta ki magát. Szívesen segítettem neki, de mivel több időt töltöttem vele, úgy éreztem, hogy kezdek beleszeretni. A srác már rendben van, próbál új párkapcsolatot kialakítani, randizik is egy lánnyal, akivel komolynak tűnik a dolog. Próbálok eltávolodni tőle, mert szeretem a páromat, szeretnék vele maradni, és mindenképpen el akarom kerülni, hogy bármit is mutassak ebből neki.


A legjobb barátommal nem kívánok párkapcsolatot kialakítani, vagy viszonyt folytatni - vagyis mivel szerelmes vagyok, jó lenne vele lenni, de a jelenlegi párom jelenti számomra az otthont.


A saját párkapcsolatom nem tökéletes, a szexuális életünkben akadnak problémák, ugyanis nem igazán van meg az a vonzalom, havonta max kétszer van köztünk intimitás. Lelkileg nagyon jól megértjük egymást, szeretünk együtt lenni, a társamnak, otthonomnak tartom.


Mit tehetnék ilyenkor? Érzelmileg kezdem egy kicsit nyúzottnak érezni magam.


23/N


2016. nov. 22. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Komfortot ad a mostani kapcsolatod, és szereted, mint embert, de nem vagy szerelmes, és nem tudsz férfiként tekinteni rá.


Van ellentmondás a leírásodban: te a barátoddal (szerelmeddel) akarsz lenni valójában, csak a félelem, hogy mi lesz veled, mi lesz az otthonoddal, felülírja a belső hangot, és inkább átvered magadat, meg a mostani párodat is.


Ha mindenképpen meg akarod tartani a mostani párkapcsolatodat (én nem tenném, kilépnék, függetlenül attól, hogy összejövök e a szerelmemmel vagy sem), adnék pár hetet a dolognak, leülnék megbeszélni vele, mi az ami nem működik, és hogyan lehetne ezen változtatni, és ha nem változik, szakítanék vele.


Fiatal vagy, megérdemled a legjobbat.

2016. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyire egyenesen válaszoltál.
2016. nov. 22. 10:36
 3/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a beszélgetés már megtörtént, mindig törekszik a változtatásra, de a szexuális vonzalmat sajnos nem igazán tudjuk bekapcsolni.
2016. nov. 22. 10:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez esetben szerintem számodra is egyértelmű, hogy mit kell tenned, csak félsz meglépni. Megerősítésre válsz? Úgy akarod leélni az életedet, hogy nincs meg a vonzalom? Két emberrel tolsz ki ezzel, mint ahogy már említettem. Ne tedd.
2016. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy másik 76%-os vagyok:)


Szerintem a legnagyobb butaság lenne 23 évesen egy abszolút működésképtelen kapcsolatban leélni az életedet (az a kapcsolat, amelynek annyi az össz. pozitívuma, hogy megszoktad őt, és jó hazajönni arra, hogy ő van ott, mert az a "normális", nem működik). Ha még 53 vagy 63 éves lennél, akkor talán, de ilyen langyos pocsolyában ismerek olyan hetvenest is, aki megőrülne...

Az érzéseiddel nem tudsz mit csinálni, ez van, viszont a jelzésértéküket értelmezheted, és léphetsz, mert később, ha most ebben benne maradsz, akkor 28-29 évesen x gyerekkel, akármivel a "nyakadon" már csak egyre nehezebb lesz lépni. És szerintem nincsen annál ijesztőbb kapcsolati, érzelmi érzés (bocsánat a pongyola fogalmazásért), mint amikor fiatal nőként (7-8 év múlva is bőven az leszel még) rádöbben valaki, hogy kész, vége innentől kezdve ennyi az életem. Nincs szenvedély, nincs szerelem, nincs semmi, csak a két gyerek, meg a férjem, aki jó ember, és jó hazajönni hozzá, mert ő az otthon, a biztos pont. Félreéértés ne essék, nem vagyok álomvilágban élő, aki azt hiszi, hogy a kezdeti lángolás 50 évig eltart, viszont a lassú parázsú vágyódást fent lehet tartani. Te viszont már most ott tartasz, hogy a barátod személye egyáltalán nem érdekel téged. Mi lesz 5 év múlva? 10 év múlva? Ha tiszteled őt és magadat is valamennyire, akkor megadod mindkettőtöknek a lehetőséget, hogy valódi kapcsolatban élhessetek olyannal, akit tényleg szerettek, és akivel tényleg működik. Most kaptál erre egy vészjelzést.

2016. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem bántásképp de szexuális vonzalom hiányába inkább lakòtársak vagytok mint egy igazi "szerelmes pár".

Sajnos ismerek pár ilyen nőt aki az otthoni komfortérzet, a megszokott életvitel miatt marad együtt a párjával úgy, hogy már belátta, hogy ez sosem fog működni köztük. 4 év után már nem akarta az egészet eldobni ìgy húzza amíg lehet. Az évek alatt lévő minimális együttléteknél még egy gyerek is lett. Ezt a nő szerette volna, de az otthoni helyzetet nem oldja meg. Érdekes mòdon olyan lépésre vár, hogy a párja szakítson vele, így nem fog nagyobb fájdalmat okozni mintha ő mondta volna ki.


Jobban teszed ha időben lépsz. Főleg ha a párod is tudja, hogy ez köztetek ilyen szempontbòl nem a legjobb már, és nem tudtok mit kezdeni vele.

2016. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok megértő választ! Tudom, ez most nagyon csúnyán fog hangozni, de kérlek, ne vegyétek rossz néven. Mivel a részmunkámból körülbelül havi negyvenezer származik, ezért az anyagi hatásoktól is félek. Nem a pénzéért vagyok vele, de különköltözés esetén természetesnek érzem ezt is átgondolni. A lakás, amiben vagyunk, az az én családomé, egyedül maradnék, a rezsit ki tudnám fizetni, de slussz-passz, nem tudnám ezen túl fenntartani magam. Ez is egy rettentő dolog, hogy vajon így mit kezdhetnék. Hazaköltözni nem tudok, a munkám is ott van, ahol az egyetemem...
2016. nov. 22. 11:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Beszelj a szuleiddel, ok biztosan tudnak segiteni, nem?
2016. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy szívesen segítenének, de olyan kellemetlen lenne.
2016. nov. 22. 11:32
 10/13 anonim ***** válasza:

@:9

[link]

2016. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!