Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy kapcsolatban mind a két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolatban mind a két fél tehet az esetleges problémákról?

Figyelt kérdés
Mondják mások, hogy sose csak az egyik fél a hibás. Lehet, hogy a másik nem tudatosan, de közrejátszik a probléma kialakulásában, viszont ezt tetézi a megcsalás például. A megcsalás már tudatos. Akkor annak kellene szólni a problémáról aki ezt észre vette és az a nagyobb hibás, hogy nem szólt erről hanem félre lépett szerintem
2016. nov. 23. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Legtöbb esetben így van. Hiszen ha a kapcsolatban az egyik fél okos, jól kommunikál, otthon van a kapcsolatok pszichológiájában, jól halad önfejlesztésben, önismeretben, akkor minden bizonnyal képes lesz megfelelően irányítanibegy probléma miatti vitát, és eredményre jutni, így a bajok megoldása után a felek közelebb kerülnek egymáshoz.

Ha mindketten jók ebben, akkor ugyanez a folyamat gyorsabb.

Ha mindkét fél tanulatlan, akkor a viták eredménytelenek, értelmetlen veszekedésbe torkollnak, eltávolodnak egymástól.

2016. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért egy megcsalást általában elég sok minden előzi meg. Érezni, ha a másiknak problémája van, megváltozik a viselkedése, eltávolodnak a felek egymástól...stb. Persze, van olyan is, mikor ezek a jelek kimaradnak, "hirtelen felindulásból" történik az eset. Véleményem szerint ilyen esetekben a kapcsolattal már az elejétől kezdve gondok vannak.

Felesleges egy kapcsolat végekor azt nézni, hogy ki hibázott nagyobbat. Fel kell jegyezni a tanulságot, és továbblépni.

2016. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak együttélésre képtelen emberek, de akkor a másik fél abban hibás, hogy ilyet választ társul. A párkapcsolat ugyanis a választással kezdődik: nem kötelező pont azt az embert választani és ha elviselhetetlen a kapcsolat, nem kötelező benne maradni.

Amikor azonban két, alapvetően kapcsolatra képes ember között merülnek fel problémák, akkor valóban mindkét fél felelőssége, hogy ezeket felismerjék, megbeszéljék és lehetőség szerint orvosolják.

Az egyik fél egyedül nem tud jó kapcsolatot működtetni.

2016. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat. :)) Egyébként személyes dolog állt a háttérben. A volt barátnőm igaz nem csalt meg, de rajta kaptam hogy más pasival beszélgetett Tinderen ( és még ki tudja hánnyal). Én kivertem a balhét. Bár az elején mikor összejöttünk volt hogy még akart találkozni mással igérte ez az utolsó utána leáll. Elismerem nem kellett volna belemenjek, de abban bíztam, hogy tényleg leáll ezzel és utána már jobban bíztam benne. Én is hibás vagyok rájöttem bár sokáig nem gondoltam ezt, csak hagynom kellett volna az elején az egészet. De az hogy ő mással flörtölget titokban abban én nem hinném hogy hibás vagyok, mert alapból ilyen lehetett. Csak abban vagyok vétkes, hogy összejöttem vele, de amit tett abban nem hiszem, mert senki nem ezt érdemli mégha ő nem érezte velem jól magát akkor is beszélnie kellett volna erről.
2016. dec. 4. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!