Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt mondja szeret, de én ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondja szeret, de én ezt nem mindig érzem. Lehet, hogy csak nem tudja jól kifejezni magát?

Figyelt kérdés
A szeretet számomra olyan dolgokban tudna megnyilvánulni, mint a másikra való odafigyelés, gyengéd érintések, kedves szavak, támogatás, együttérzés, apró ajándékok, segítség...stb. Én ezekből csak keveset kapok meg tőle.(kedves szavak, érintések, lelki támogatás általában megvan) Hogy miért vagyok évek óta vele? mert nagyon szeretem őt, jó ember, hasonlóak vagyunk, hasonlóan gondolkodunk, hasonló a humorunk...stb. A probléma, hogy én úgy érzem, a lelkem is kiteszem érte, és ez fordítva nem igaz. Bár mindketten dolgozó emberek vagyunk, a teljes háztartást én viszem (takarítok, rendezkedek utána, elé rakom az ételt..), elkísérem a programjaira, támogatom az elképzeléseit, figyelek arra, mire vágyik, néha meglepem a kedvenc édességeivel..stb. Viszont cserébe valami keveset kapok. Otthon szinte semmiben nem segít. Párszor már kiporszívózott és régebben volt, hogy teljesen magától levitte a szemetet, de mostanában már azt sem. Volt reggel, mikor kapkodva indultunk munkába, mert elaludtunk, így nem volt időm a reggeli után elmosogatni. Ő hamarabb hazaért munkából, nem volt különösebb dolga, én még elmentem pár helyre, pl bevásárolni. Jól esett volna ha elmossa azt a pár tányért, ehelyett még hozzápakolt pár mosatlant. Néhány dolgot kérnék csak otthon tőle (pl ne hagyja a vizes törülközőt a nappaliban, hanem tegye vissza használat utána fürdőbe), de ezeket sem hajlandó megtenni, vagy csak ritkán. Pár hónapja lakunk együtt, de még nem fizetett bele a rezsibe, meg sem kérdezte, szeretném-e, a kajába is csak akkor ad bele, ha külön kérem, pedig az elején megbeszéltük, hogy legalább azt felezzük, de hiába hagyom elöl a blokkokat, magától nem adja oda a tartozását. Évfordulóinkon nem lep meg semmivel, általában én lepem meg őt, vagy kikényszerítek egy vacsorát. (Ezen kívüli ünnepnapokon azért kapok tőle ajándékot.) Van egy két vágyam, amit ketten lenne jó csinálni (pl, szaunázás, színház) amiről tud, de nem hajlandó megtenni, mondván ő nem kedveli ezeket. Ilyenek után érzem úgy, mintha nem számítanék neki :( Mindig állítja, hogy szeret és hogy velem akar lenni, de mi van, ha csak kényelemből?
2016. nov. 24. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor igy alazod magad, miert csodalkozol, hogy labtorlo lettel? Te nem nem szamitasz, te telibe vagy szarva, de meg ezt is mosolyogva turod.
2016. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megalázó, ha egy nő megpróbál ennyi mindent megtenni a párjáért, akit szeret? Vagyis, értem mit akarsz mondani...de nem az a megalázó szerintem, hogy én ennyi mindent teszek, hanem hogy nem kapom vissza. Nem hiszem, hogy feltétlenül én vagyok a hülye, egyszerűen odaadó típus vagyok és ha szeretek, azt nagyon teszem. Max megjátszani tudnám a hideg hercegnőt. Mit javasolsz? Úgy értem, ha nem az az elsőszámú célom, hogy szakítsunk?
2016. nov. 24. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Szeretetnyelveknek nézzetek utána közösen! Ha már tudja, hogy te mitől fogod szeretve érezni magad, akkor lehet pozitív irányba elmozdulni, de jelenleg valószínűleg te magad sem tudod mitől is érzékelnéd más szeretetét... :)
2016. nov. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősünk volt hasonló - azóta elváltak - bevallotta, hogy ő figyelmetlen alapból de NEM szándékosan!

Fontos hogy ezt megbeszéld a pároddal, a kommunikáció az alapja mindennek!

A szeretetnyelvek kifejezésének eltérő módja is okozhat gondot, de ezt mondd el neki, hogy Te igy érzed Magad szeretve.

2016. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tenyleg nem bantasbol, de ha te meg ebbe benne akarsz maradni, akkor felesleges barmit javasolni. Igen, azzal hogy ennyire vergodsz valakiert aki egy edenyt nem mosna el erted, lealacsonyit teged, mert biztos vagyok benne hogy tobb ertek van benned annal hogy egy lusta herere moss, fozz, takarits es alkalmankent szet tedd neki a labadat.
2016. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, valóban küzdenék még, valóban nem érzem azt, hogy ezt itt és most fel kellene adnom. Igazából a kapcsolatunk javításán töröm a fejem és erre kérnék tanácsokat. Nem gondolom, hogy a párom szándékosan bántana, viszont az is tény ha nem változtat, akkor nem fogom így sokáig bírni; és erre kéne ráébresztenem valahogy; ha veszi a lapot és változtat, akkor jó, ha nem, akkor nem is éri meg.. "lusta here", ha ezt látná, mit írtok róla :) Kicsit mondjuk megérdemli, mert a hétköznapokban tényleg az, de ez nem azt jelenti, hogy semmit nem csinál meg (mert pl fúr, szerel, bútort összerak ha kell) Viszont a szeretetnyelvekről, amikről írtok, tényleg jó lenne beszélgetnünk.(bár nem szeret párkapcsolati témákról beszélgetni sajnos)
2016. nov. 24. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem szeret. Egyszerűen muszáj! Különben nem fog működni.
2016. nov. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!