Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Magukba forduló férfiak!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magukba forduló férfiak! Hogyan érjem el, hogy kinyíljon a párom?

Figyelt kérdés

Én nyitott, "ami a szívemen, az a számon" típus vagyok, ő pedig nagyon-nagyon konfliktuskerülő, és inkább csak nyeldesi a problémáit, sőt, saját maga elől is tagadja őket. Sokszor csak napok, hetek után böki ki azt, ami nyomasztja, de valahogy olyan módon (túl nyersen, vagy órák utáni távolságtartás után), amiből szinte mindig vita lesz.


Sokszor beszélgettünk erről, és azt mondja, hogy én nem tűröm a kritikát, és egyébként is mindig az én problémáimmal vagyunk elfoglalva (?), ezért nem tud/akar megnyílni. Nincs kedve a konfliktushoz. Vita közben is sokszor percekig hallgat, ha kérem, hogy mondjon valamit, évek óta ezt a választ hallom: "Most mit mondjak?", esetleg "Mit akarsz hallani?"(!). És csend.


Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik átélték és megoldották már ezt a problémát.



2016. nov. 24. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! Bár nekem nem volt még csak 1 ilyen párom (aki el is hajtottam), de ez sem az a kategória amit te képviselsz! Nem akarok rádpirítani, sem kötekedni, de a legjobb dolgot akkor fogod vele tenni ha elhagyod! Hogy miért? Elmesélem!


Az én anyukám kb veled foghatna kezet! Most még csak apróbb kisebb viták, később már minden a problémád lesz! Mindenért ő lesz a hibás! Mindig neki kellesz meghallgatnia minden szidalmat, mindig magát fogja lelkielg bántani, mindig neki kellesz bocsánatot kérni és szegény szerencsétlenek tönkre teszed az életét! Arról nem beszélve ha lesz/van gyerek, akkor az ő életüket is megpecsételed! Tudom így biztosan nem fog fekszeni ami most leírtam, de ennél jobbat nem tehetsz a pároddal! Hasonló karakterű párt válassz! Nem kell megsértődni de mondom anyám is ilyen! Én konkrétan rühellem 24/L

2016. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én exem ugyan ez volt. Ha valami nem tetszett és kimondtam a véleményem, mindenre bólogatott, mindent rám hagyott, és soha nem beszélt semmiről, csak 1-2 szót, ha már nagyon faggattam.

Ugyan ebben a helyzetben voltam, ő is állandóan azt kérdezte, hogy "Most mit mondjak?" Minden konfliktust került.


Őszintén szólva ezt én nem bírtam. Felajánlottam neki, hogy menjen el egy pszichológushoz, ha kell elmegyek vele, csak csinálja végig, mert ez gond, ez a befelé fordulást valami okozza, egy régebbi lelki probléma, amit meg kell keresni, mert különben semmi nem változik. Ebbe bele is ment. De már nem bírtam tovább ezt a helyzetet vele és szakítottunk, de tartjuk a kapcsolatot, és teljesen megváltozott, olyanokról is beszél, amiről nem is hittem volna, hogy valaha is fog. Pedig már csak barátok vagyunk.

2016. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen pasikat le kell szarni nem tudsz màst tenni!Minél jobban nyomulsz kérdezősködsz annàl rosszabb lesz !Éld az életedet és majd ha akar beszélgetni akkor keres !
2016. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
"Ami a szívemen az a számon" az ilyen emberekkel az a baj, hogy a tudatalattiuk mindig ki van hangosítva. Volt ilyen barátnőm, mindent/mindenkit fikázott maga körül, szinte mindig. Ez akkor okoz komoly problémát, ha éppen engem fikáz , vagy szeretné, ha helyeselnék hozzá. Kritizálni sajnos nem lehet ezeket az embereket, mert észre sem veszik, hogy ilyenek. Ha valaki, mégis megteszi, akkor nem értik, vérig vannak sértve. Nem hiszem, hogy zárkózott a barátod, csak "elnyomod".
2016. nov. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

""Őszintén szólva ezt én nem bírtam. Felajánlottam neki, hogy menjen el egy pszichológushoz, ha kell elmegyek vele, csak csinálja végig, mert ez gond""


Érdekes...Ha egy férfi a hisztis csajával nem ordít, illetve száll vitába, akkor pszichológusra van szüksége. Láss csodát amint megszűnt a kapcsolat, a férfi varázsütésre "meggyógyult" Unbelievable.

2016. nov. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem kérdés, hogy befelé forduló-e a párom, mert az, ezt ő is tudja, de ez nem zárja ki azt, hogy valamilyen szinten "elnyomom", akaratomon kívül. Az én karakterem valószínűleg erősíti az övét és fordítva. Ebből az ördögi körből szeretnék kiszállni.
2016. nov. 25. 09:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez elég komoly probléma. Főleg, ha annyira makacs és akaratos vagy, hogy nem engedsz az igazadból. Nem sértésnek szánom, de valószínűleg az lehet, hogy a te lobbanékony viselkedésed csak fokozza a párod zárkózottságát. Ilyenkor csak a kompromisszum segít, te is engedsz egy kicsit, próbálod kontrollálni, nem kimondani egyből, amit gondolsz, ő pedig megnyílik valamennyire, hajlandónak kell lennie beleállni a vitákba. Mert a viták (ész érvekkel, emberi hangnemben) is részei egy kapcsolatnak, ezek segítik a problémák megoldását. Meg kell tanulni jól vitázni Mindkét félnek, különben értelmetlen a kapcsolat.
2016. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem akarom védeni a kérdezőt, de nagyon idegesítő tud lenni, ha a férjünk hallgatag,rád bízza a döntéseket,mert neki mindegy,és konfliktuskerülő...


Én nem vagyok egy nagyszájú típus,de otthon a családban igen,mert ha még ott is nyelnék, tuti infarktust, vagy gyomorfekélyt kapnék.valahol ki kell adni a gőzt.


Rák jegyú a férjem,és én is az vagyok, tehát mindketten elég introvertráltak vagyunk.

Én is szívesen elodáznám a döntéseket, sokat rágódok, de valakinek csak kell dönteni.Én se szívesen konfrontálódom, de néha muszáj ,és kicsit fárasztó mindig mindenkivel kedvesnek,udvariasnak lenni, mert mi lesz ha nem...


Ti amúgy milyen jegyűek vagytok?

De utána meg én "nyomom el"...Vicces...

2016. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#5

" Láss csodát amint megszűnt a kapcsolat, a férfi varázsütésre "meggyógyult" Unbelievable."



Eljár(t) pszichológushoz!!!! Mai napig jár, mert ez egy belső, dolog nála. Az előző kapcsolatában okoztak benne egy törést, amit nem tudott feldolgozni. Pszichológus segítségével, beszél már több mindenről! Ehhez én nem lettem volna elég. Mindent megtettem érte, évekig voltam türelmes vele, de nem ment tovább.

2016. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is konfliktuskerülő típus vagyok, sajnos nagyon rossz, a férjem is az, ezért sokszor van, hogy nem szólunk, csak puffogunk vagy látszik rajtunk, hogy valami nem oké. Nem tudom, mindig is ilyen voltam, talán én arra vezetem vissza, hogy nincs nagy önbizalmam és ha vitára kerül a sor, akkor sokszor érzem úgy, hogy nem tudok érvelni és "veszítettem". :) Alapból azt mondanám, hogy ne akard megváltoztatni, mert ő ilyen típus, de ebben az esetben valóban hasznára válna, ha megváltozna, ezért inkább azt mondom, sokat beszélgessetek arról, hogy miért ilyen, próbáljatok meg nem ugrani a másik kritikáira (sajnos nálunk is így van), esetleg egy pszichológus is segíthet neki, ha belemegy.
2016. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!