Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Magukba forduló férfiak!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magukba forduló férfiak! Hogyan érjem el, hogy kinyíljon a párom?

Figyelt kérdés

Én nyitott, "ami a szívemen, az a számon" típus vagyok, ő pedig nagyon-nagyon konfliktuskerülő, és inkább csak nyeldesi a problémáit, sőt, saját maga elől is tagadja őket. Sokszor csak napok, hetek után böki ki azt, ami nyomasztja, de valahogy olyan módon (túl nyersen, vagy órák utáni távolságtartás után), amiből szinte mindig vita lesz.


Sokszor beszélgettünk erről, és azt mondja, hogy én nem tűröm a kritikát, és egyébként is mindig az én problémáimmal vagyunk elfoglalva (?), ezért nem tud/akar megnyílni. Nincs kedve a konfliktushoz. Vita közben is sokszor percekig hallgat, ha kérem, hogy mondjon valamit, évek óta ezt a választ hallom: "Most mit mondjak?", esetleg "Mit akarsz hallani?"(!). És csend.


Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik átélték és megoldották már ezt a problémát.



2016. nov. 24. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy persze neked is tenni kell ám azért, hogy te meg ne legyél a másik véglet, akinek mindig minden probléma és aki mindig mindennek hangot ad! Ezt is tanulni kell és neked is kell ám alkalmazkodni, csak így tudtok a későbbiekben működni. Az is lehet, hogy a párodnak már eleve attól is lecsökkent a kevés önbizalma, hogy állandóan felhánytorgatsz neki dolgokat. Ilyenkor jó azt kipróbálni, hogy milyen érzés ez, kérj meg valakit, hogy folyamatosan kössön beléd, ezt nem így kell, mit csinálsz, ne csináld, ezt csináld stb.... Szerintem 5 perc után kiakadsz. :) Mondom ezt úgy, hogy nem akarlak bántani.
2016. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"én nem vagyok egy nagyszájú típus,de otthon a családban igen,mert ha még ott is nyelnék, tuti infarktust, vagy gyomorfekélyt kapnék.valahol ki kell adni a gőzt. ""


Igy van, verjetek le a ferfiakon. Otthon. Aztan kuldjetek el pszichologushoz, ha nem erti mi a fakk van, es csak pislog azon, mit nyuglodik a felesege.

Kerdezo, a ferjeddel nincs semmi baj. Azon gondolkodjal, hogy valos problemakat vagsz e a fejehez, h mondvacsinaltat.

2016. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

nálunk én vagyok a befele forduló, és én vagyok a nő.


az biztos, ha én nem vagyok elégedetlen, nem akarok változtatni és sikerélményeket szerezni, döntéseket hozni, akkor ő semmit nem tehet értem.


amit viszont tehet:


lassabban jutok elhatározásra, és az nagyon jó, ha türelmes velem, kivárja.


az is nagyon jól esik, mikor kikéri a véleményemet az ő dolgaiban, vagy azt mondja, hogy megfogadja a tanácsom. nyilván ezt nem elég mondani.


meg persze általában éreztetheti velem, hogy mellettem áll, hogy számítok. azt viszont nem ajánlom, hogy állandóan dicsérgesd. aki nem hiszi el magáról a jót, az gyanakodni, fog, a szép és jó lepereg róla.


voltam fordított helyzetben is, mindig elégedetlen, mindig szomorú férfival. az történt, amit egyes leírt. rajtam élte ki a komplexusait, mivel tudta, hogy meghallgatom, és fontos nekem. nehéz volt szakítani vele, még utalgatással öngyilkossággal is fenyegetőzött, ami azt gondoltam, egyáltalán nem a mi szintünk. ha rájössz, hogy játszmázik, hagyd el. ha rájössz, hogy szeretne változást, akkor meg engedj neki teret.


egy egyszerű példa: a jelenlegi kapcsolatomban a házimunkával vannak gondok. kb. mindenbe bele tudnék kötni, amit végre megcsinál, mert nekem nagy gyakorlatom van, bejáratott módszereim.


de ehelyett inkább örülök, ha kezdeményez, és napról napra haladnak a dolgaink. tökéletességre kár törekedni.

2016. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Volt ilyen barátnőm, mindent/mindenkit fikázott maga körül, szinte mindig."


Részvét... Jó negatív személyiségű lehetett, ha csak erre volt képes.



Én is sokszor kimonfom, amit diplomatikusan megfogalmazva kifejezek. Ha dicséret, ha nem.


Szerencsére sokszor csak pozitív beszélgetéseket futunk le, mert olyan emberekkel veszem körbe magamat, akik szint úgy őszinték.


Párom szint úgy magába fordult személy volt, mai napig az, de fokozatosan enged ki.


Ehhez türelem és a másik megértése kell. Apránként belelátni mi miért s mikor alakulhatott ki benne.


Aki tudja kezelni a helyzetet annak érdemes csak bele vágni.


Az öncentrikus nagyszájú pletyis, rosszindulatú nők értelmes pasinak nem is kellenek.


Párom mellett is azért tartok ki, mert tudom, hogy jó ember.

Hűséges, otthon ülős, mint én, edzünk, vannak hobbijaink, szeretünk utazni, fürdeni. Nem szeretjük az alkoholt, inkább teázunk és se cigi se kávé (ő néha melóba szokott).

Nekem művészeti vállalkozásom van s sok tanácsot adott nekem kedvesem.


Tőlem amit szeret megkapni az a támogatás minden téren.

A maga módján pedig más formában viszonozza ezt.

2019. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!