Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy néhány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy néhány ember jobban szereti a viszonzatlan szerelmeit, mint azt, aki viszont szereti és keresi és törődik vele?

Figyelt kérdés
2016. dec. 5. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Mert imádják a drámázást, a szenvedést, hogy olyan színjátékkal ruházhatják fela zeseményeket, amiket kigondolnak... én sem hittem el régebben ezt, de tényleg így van. Nő vagyok , de azt kell mondanom, hogy főleg nőktől tapasztaltam ezt. volt 1-2 ilyen női haverom és pffuu.. Isten mentsen az ilyenektől.

Szóval tényleg ez a kulcs: mert ez pezsdíti fel őket, ettől érzik úgy, hogy történik velük valami. A kapcsolat, amiben fogalalkoznak velük, abban semmi pláne nincs, semmi plussz. Unalmas nekik.

Részemről - szerintem- ezek az emberek nincsenek érzelmileg megérve egy kapcsolatra.

2016. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Elsővel egyetértek, még itt gyk-n is rengeteg felesleges műdrámát látni, ami normális kommunikációval és az átlátszó játszmák befejezésével simán megoldható lenne... Ugyanakkor a kérdésedre az is válaszlehetőség, hogy egyszerűen az illető nem szereti azt, aki belé szerelmes. Innentől nincs mit tenni, próbálkozhatnak, maga mellett tarthatja szánalomból/mert kedves, aranyos, stb./mert látja, h az illető jó választás, és görcsösen próbál beleszeretni, satöbbi-satöbbi, de az ilyeneknek sosincs jó vége... ráadásul minél tovább próbálkozik az illető, annál nagyobb kegyetlenség a másikkal szemben, aki hiú ábrándokba ringatva magát, esélyt sem kap, hogy olyasvalakit találjon, aki viszont szereti...
2016. dec. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
A második válaszolónak tökéletesen igaza van!!! A saját bőrömön tapasztaltam, hogy egy nagyszerű ember teljes szívéből szeretett engem, én mégsem szerettem őt igazán soha. 2 Évig el-el voltunk, a harmadik év egy merő kín volt. Tudtam, hogy tökéletes választás lenne, mégsem szerettem és görcsösen próbáltam beleszeretni. Minél jobban akartam, hogy jó legyen, annál rosszabb lett. A végén olyan ideges lettem pusztán attól, hogy vele kell lennem, hogy nyugtatókon éltem és depressziós, szorongó lettem. Mindeközbe a párom tisztába volt mindennel, hogy hogy érzek, mégis erőltette a dolgot, és erőszakolta belém, hogy majd megszeretem stb.... tiszta horror volt. Nekem azért, mert úgy éreztem póráz van a nyakamban és a lelkem menekülne, ő meg abba döglött bele belül, hogy nem szeretem viszont. Pokol volt. Szó szerint pokol. Az ilyet abba kell hagyni, mert mindkét ember beledöglik lelkileg. A mai napig fáj visszagondolni és sajnálom, hogy nem ment. De az érzelmeket sajnos nem lehet megerőszakolni!!! Az ember vagy szeret, vagy nem!
2016. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a viszonzatlan szerelem viszonzottá válna, akkor a legtöbb embernél nem csökkenne emiatt a vonzódás iránta, szóval nem attól szeretik az emberek a viszonzatlant jobban, mert az viszonzatlan, hanem mert hozzá vonzódnak valamiért jobban.

Tudod, nem elég, ha téged szeret valaki, az ideális az, ha ez kölcsönös. Talán neked is volt már példa rá, hogy valaki olyan volt odáig érted, akihez te nem vonzódtál, és ő bármit megtett volna azért, hogy viszonozd az érzéseit. De ha nem is volt még ilyenben részed, képzeld csak el, mit tennél, ha ilyen szituációba kerülnél.

2016. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a szerelem nem tudatos dolog, nem saját döntés, hanem egy érzés. Nem mi választjuk meg, kibe szeretünk bele, ez csak jön, nem tehetünk róla. A viszonzatlan szerelem óriási kín, ahogy az is, ha minket szeretnek viszonzatlanul. Olyan ez, mint amikor a kedvenc ételünk ott van az orrunk előtt, sóvárgunk utána, de tudjuk, hogy nem ehetjük meg, mert megvan mérgezve, miközben felszolgálnak nekünk rengeteg más teljesen egészséges ételt, ami jót tenne nekünk, de fele annyira sem szeretjük. Így aztán vagy csak azért is beleeszünk az imádott kajába és a mérgezésébe belehalunk, vagy nem esszük meg, de mást sem és a sóvárgás közben szép lassan éhen halunk, vagy kelletlenül betoljuk a többi kevésbé finom ennivalót és hosszú idő után annyira megunjuk, hogy megpusztulunk. Szóval az egész úgy ahogy van el van cseszve, akár olyannal jövünk össze, aki nem szeret minket, akár olyannal akit mi nem szeretünk, mindenképpen szenvedni fogunk mégpedig rengeteget. Akkor már egyszerűbb felállni az asztaltól, rácsapni, felborítani, kidobni az összes ételt a mérgezett kedvenctől az ízetlen cuccokig. Egész egyszerűen csak keresni kell egy másik éttermet és kipróbálni valami újat, valami mást, ami talán minden korábbinál jobban fog ízleni és még jót is tesz nekünk.
2016. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Lássuk csak...

Viszonzatlan szerelemnél a szerelem tárgyával nem vagyunk kapcsolatban. Nem ismerjük a személyisége apró részleteit, a hibáit, nem kell hozzá alkalmazkodni, nem kell konfliktusokat kezelni: egy ideál. Olyannak képzeljük el, amilyennek szeretnénk - és nyilván nem rossz tulajdonságokat képzelünk bele! Ő az, aki az álmainkban és vágyainkban mindig kedves, figyelmes, jókedvű, nincsenek problémái. Nem ébred mellettünk gyűrötten, mindig kellemes a lehelete, nem jön haza este fáradtan és morcosan a munkából. Ha elképzelünk vele egy randit, az álomszerű, minden részlete tökéletes!

Még ha elvben tudom is, hogy az illető nem tökéletes, nem kell megtapasztalnom a saját bőrömön, a hétköznapokban!


Egy valós kapcsolatban pedig percenként szembesülünk azzal, hogy a másik ember közel sem ideális, vannak problémái és a kapcsolat bizony sok alkalmazkodással és csiszolódással jár.


Ez olyan, mint amikor nézegetjük az utazási prospektust, a táj csodálatos, a szálloda hívogató, a programok izgalmasak. Aztán ha már ott vagyunk, akkor érezzük, hogy a tenger sótartalma csípi a szemünket, az ágy kényelmetlen, a szomszédok hangosak, minden este buli van, amitől nem lehet aludni, a kaja minimum fura, a programokon sokat kell gyalogolni a tűző napon...

A VALÓSÁG ilyen. Sok kellemetlenséggel és kényelmetlenséggel jár, de attól még meg lehet tanulni élvezni. Aki azonban álomvilágban szeretne élni, az nem képes felvállalni a valóság kényelmetlenségét, mindig inkább a fantáziavilágához ragaszkodik.

2016. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
"Viszonzatlan szerelemnél a szerelem tárgyával nem vagyunk kapcsolatban. Nem ismerjük a személyisége apró részleteit, a hibáit" - Ez egyáltalán nem biztos.
2016. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7: Úgy értettem, hogy nem vagyunk vele mély, kötődési kapcsolatban. Teljesen más mondjuk egy munkakapcsolat, vagy egy baráti kapcsolat, mint egy párkapcsolat. Egy munkakapcsolatban nem jönnek elő olyan konfliktusforrások, mint például a féltékenység, a birtoklási vágy, a testiség iránti igények eltérő volta. Egy munkatárssal, vagy baráttal közel sem kell annyit csiszolódni, kompromisszumot kötni, mint egy társsal.

Sőt: továbbmegyek, még az együtt járás és az együtt élés között is fényévnyi távolság van abban, hogy milyen szintű alkalmazkodást igényel a felek részéről. Nem véletlenül mondják, hogy lakva ismerni meg egymást...

2016. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a #7 arra gondolt, hogy vannak olyanok, akik úgy élnek párkapcsolatban, hogy az egyik fél viszonzatlanul szereti a másikat. Bár egy ilyen kapcsolat mindkét félnek kínlódás, mégis előfordul az ilyesmi.
2016. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondoltam, hogy vannak, akik között annak ellenére viszonzatlan a szerelem, hogy közelről és jól ismerik egymást. Tökmindegy, hogy párkapcsolatban, házasságban élnek-e ami az egyiküknek "társas magány", vagy pont az az akadály kettőjük között, hogy mással él egyikük vagy mindketten házasságban vagy párkapcsolatban.
2016. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!