Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz ember lennék? Pár éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember lennék? Pár éve elváltam a feleségemtől. Azóta nem tudtam hosszú kapcsolatokatkialakítani. Vannak kapcsolataim, de ahol hazugságon kapom az aktuális hölgyet, ott Megköszönöm, hogy az életem része volt, és szakítok. Én hibázok?

Figyelt kérdés
Komoly kapcsolatot szeretnék kialakítani, de a volt feleségem óta nem tudok megbízni a nőkben. Olyat tett amit egy életen át nem lehet elfelejteni, és kisebb hazugságokkal kezdődött. Ezt a bizalom kérdését hogyan lehet magamban rendezni?
2016. dec. 7. 22:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagy rossz ember. Azok a lányok alkalmatlanok komoly kapcsolatra és bizalom kiépítésére, akik hazudnak. Szurkolok, hogy találj egy normális társat!


(Az viszont külön durva, hogy itt páran megpróbálják előadni, hogy teljesen normális, ha az egyik fél hazudik... Tényleg kezdem úgy érezni, hogy egy megbízható nő sem létezik.)

2016. dec. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

8 # vagyok, és NEM mindenki! Felejtsd el! Lehet, hogy te hazudozol, de nem mindenki!


Én pl. nem!

Ez már egy.

2016. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de az előző a 9#-es, 82 %-osra ment. Aki azt gondolja, hogy mindenki hazudozik. Hát nem mindenki! Valaki nagyon ad magára, és nem kenyere a hazudozás, de még a füllentés sem!

Miért is? Mert van tartása, és becsülete. És nem utolsó sorban egy rendes kapcsolatot hazugsággal nem lehet fenntartani! Persze. Előbb jön a kicsi hazugság az ilyeneknél, utána a nagyobb. Igazából lényegtelen is, mert aki hazudik, annál már nekem is mindegy, hogy miben és kicsi volt-e, vagy nagy! Mindegy...


Az soha nem lesz egy őszinte kapcsolat! Miatta. Kihajítani az ilyet, egyetértek. Lehet, hogy másoknak sok embernek ez természetes, de azért még maradtak normálisabbak, ha csekély százalékban is.

2016. dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy vesszük, az is hazugság, hogy létezik a télapó. Innentől kezdve senki nem jó neked, mert aki nem hazudja azt, hogy létezik, akkor hazudik/füllent másban.
2016. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
72 % te vagy az, aki kiforgatja mindenki szavát, igaz? Mindenki tudja miről is van szó, és már elmondtad magadról, hogy hazudós vagy, nem kell ezt külön megerősíteni..
2016. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Elvált nőként írom azt, hogy nem vagy rossz ember.

Nekem is kellett hosszabb idő, mire a válás után visszataláltam önmagamhoz és újra nyitott tudok lenni más emberek, más férfiak felé.

Ez egy folyamat.

Talán neked is még időre van szükséged.

Furcsán hangzik, de minden veszteséget, így egy válást is (akkor is, ha hozzám hasonlóan te kezdeményezted azt) meg kell gyászolni. Ennek a folyamatnak egy fontos állomása az, hogy most olyan állapotban vagy, amikor nem megy a bizalom.

Azt ki-ki eldönti maga, hogy ennek hiányában érdemes-e, kell-e mindenáron ilyen tingli-tangli kapcsolatokat fenntartani- ez egyéni értékrend kérdése.


Szerintem akkor és csak akkor állsz készen egy bizalom, kölcsönösségen és tiszteleten alapuló párkapcsolatra újra, ha megérted, elfogadod, hogy a volt feleséged (és esetleg az őt követő néhány nő) csak 1-2 abból a oks milliárdból, akik között élsz.

Nem egyforma minden nő és nincs szükség általánosításra, nem vezet téged előre, ha ezzel az előítélettel (= minden nő hazudós) állsz hozzá eleve egy kapcsolathoz.

Igen, vannak tisztességtelen emberek (férfi és nő egyaránt), bele is futottál jónéhányba (ki nem?) de ettől nem mindenki az és minden nehézsége ellenére érdemes egy normális, őszinte párkapcsolat kialakításába időt, energiát fektetni.


Neked azonban jelenleg inkább magadba, hogy te - társtól függetlenül!- rendbe gyere és újult erővel, nyitottan tudj majd egyszer újra belekezdeni a keresésbe.

Ha szükséges (és vagy annyira értett, hogy ezt így gondolod), akkor akár szakember segítségével is.


Sok sikert kívánok hozzá.

2016. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok, hogy nem a volt feleségemre hasonlít mindenki. Tényleg nem kérek számon sok mindent, nem ellenőrzök telefont, nem lesegetem a számítógépet hátha elárulja magát egy Facebook bejegyzéssel. Csak próbálom azt a régimódi szokást életben tartani, hogy kapcsolatban beszélgetünk odafigyelünk a másikra, segítünk a másiknak ha lehetőségünk van rá. Engem úgy látszik máshogy neveltek. Szüleim az őszinteséget várták el, ha hibáztam akkor is vállalnom kellett a felelősséget. Nem értem hol a probléma az őszinteséggel ha valaki jóban rosszban a másikkal akar maradni. Az a baj, ha az ember odafigyel a párja nem akkor nagyon gyorsan hazugságon lehet kapni a másikat. De miért hazudunk? Mert nem érezzük a kapcsolatunkat olyannak amiért érdemes lenne odafigyelni a másikra? Vagy csak időtöltésnek vagyunk a másikkal? Nem tudom. De azt igen, hogy mikor közöltem növel, nem kell párkapcsolat csak szex, nem nagyon volt amelyik visszalépett volna. És őszinte voltam.
2016. dec. 11. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!