Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biohazardxxx kérdése:

Mit lehet tenni ilyen helyzetben (Sürgős)?

Figyelt kérdés

Röviden:

Megismerkedtem egy nővel és egymásba szerettünk.

Megbeszéltünk mindent és elmondta hogy házas van egy kis gyermeke és hogy a férjével megromlott a kapcsolatuk még előttem és most válni fog miattam hogy együtt tudjunk élni.

A férjének mondta hogy el fog válni de megfenyegette hogy megöli és felejtse el. Saját lakásából nem tudja kirakni én pedig nem avatkozhatok közbe. Volt már rá példa hogy bántotta és kisgyerekkel is türelmetlen, undorító magatartást folytat mindkettőjükkel. Feljelenteni nem meri és fél is tőle.


Tervbe van véve hogy hamarosan elhozom őket magam mellé és mellőlem indítja el a válást. ez rendben is van de itt jön a csavar.


A gyermek egy örökbefogadott gyermek aki a nő rokonságához tartozik de közösen fogadták örökbe. Minden vagyona a nőnek a gyermek nevére van írva mielőtt még a férjét megismerte 5 évvel ezelőtt.


Kérdésem az lenne hogy ha elválik mire lesz anyagilag a férj jojosúlt és a gyermek a nőnél illetve velem maradhat e?


Mi nem akarunk semmit a férjtől hogy adjon csak nyugalmat és beletörődést hogy vége van az ő eddigi életüknek és a kisgyermek és a nő is velem akar lenni már.



2016. dec. 9. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nehéz eset... a gyerekhez nem tudok mit mondani, de a vagyon: ha a nő házasság előtt szerezte és ez bizonyítható, akkor a férjnek nincs joga hozzá, ha közösen szerzett, akkor fele-fele.


Gondolom, ha korábban fogadta örökbe a gyereket, mint ahogy a férjét megismerte, akkor a gyerek is az "övé", de ez csak feltételezés.

2016. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Költözzön el tőle, és adja be a bíróságon a válópert. Ha tényleg megromlott ennyire a kapcsolatuk akkor nem értem miért él még mellette.
2016. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gyermeket közösen fogadták örökbe és az apa nevére vette ahogy a felesége is az ő nevét viseli. Nem a nőnek kellene elköltözni mert az ő háza, a férjet nem lehet kirakni.... a férj nem vett oda semmit csak egykét tárgyat ami kb 1-2 százezer forint volt.


a ház nyilván az övék marad, a holmi meg feleződhet ami benne van mivel egyiknek sincs számla hogy ő vette volna...


Szóval a gyermek az anyánál maradhat így?

Mennyi idő a válás ha a férj nem akar válni csak a nő?

Számít valamit ha a nevem felmerűl válás közben a tárgyaláson?


A férj csak ezzel tud védekezni majd hogy megcsalta, pedig a nő nem él vele nemi életet se semmit. A férj gyakorlatilag nincs otthon sosem mert külföldön dolgozik és semmit nem ad haza nem segít nekik semmilyen formában, a nő tartja el a gyermeket s magát... Szóval a férj az csak dísznek van és csak árt a nőnek....

2016. dec. 9. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért kicsit legyél elővigyázatos, mert pl. én is variálok hogy otthagyom a férjemet, most akivel járok annak persze azt mondom hogy ezer százalék hogy válunk, de még a gyerekek bla-bla, de közben meg még én se döntöttem el, mit is akarok. A bíróságon pár hónap alatt is el lehet válni, ha mindenben megegyeznek, de ha semmiben nem tudnak megegyezni akár évekig is elhuzódhat az ügy.
2016. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben, mivel minden vagyon a gyermeknevén van a férj és a feleség semmire sem jogosult csak a gyerek. Mindenki azt viszi ki a házasságból, amit belevitt. Összes többi meg a gyereké. Példa, ami nem pont ide illik de találn a logikája segít. van egy házasság. Születik benne két gyerek. A házasságban vesznek egy közös lakást fele-fele tulajdoni arányban. Elválnak, de a házat nem adják el. Időközben a nő újraházasodik. Majd sajnálatos módon meghal. Ebben az esetben az aktuális férj a házból semmit nem örököl. A ház a két gyermek és a volt férj között oszlik meg egyenlő arányban. Vagyis harmadolják. De!!! Ha a férj eladja a házat, akkor, vagy kell vennie egy másik lakást, amit szintén ugyan akkora arányban meg kell osztani a gyermekek és a volt férj között, vagy nem vesz semmit, akkor a volt férj megkapja a ház egyharmadát, a kétharmada meg megy letétbe egy ügyvédhez, amit a gyerekek megkapnak 18 éves korukban. A lényeg a gyereket nem tudod kiforgatni a vagyonából.
2016. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A házassági életközösség fennállása alatt szerzett összes vagyon a házasság felbontása után fele-fele arányban illeti meg a (volt) házastársakat.

Az örökbefogadott gyermek jogállása a vérszerinti gyermekével megegyezik. Közösen fogadták örökbe, teljesen mindegy, hogy kinek a rokonságához tartozik. Az apa ugyanúgy kérheti, hogy a gyermeket nála helyezzék el.

2016. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóba én is ugrottam bele, mondjuk ott nem volt verés, viszont pár évvel később kiderült, hogy bizony a nő volt, aki hazudott sok mindenben, és nem a férje volt a szemét.

Ja és kiútnak kellettem neki...

Szóval ésszel legyél.

2016. dec. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!