Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Belekattanok a kapcsolatomba,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belekattanok a kapcsolatomba, mert úgy érzem nem működik, a párom meg le se sz. Rja az érzéseimet. Lassan elhiszem, hogy orvosi eset vagyok?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, majdnem 4 éve élek egy férfivel, akivel már kb másfél éve úgy érzem, hogy a személyiségünk ütközik egymással és rosszul érzem magam egyre jobban. Azt gondolom a páromról, hogy nagyképű, egoista, iszonyatosan manipulatív és csak neki lehet igaza mindenben. Az én véleményem, gondolataim, érzéseim nem nagyon számítanak neki, ami kettőnket illeti. Amúgy is kevés az önbizalmam, de mellette még jobban alsóbbrendűnek érzem magam. Ő olyan, hogy mézesmázosan megmagyaráz nekem mindent, közben meg az érzem, hogy valamiért csak mindenáron maga mellett akar tartani engem. Ha azt mondom neki nem szeretem már és teher a kapcsolat, azt mondja, hogy szerinte márpedig én szeretem őt, csak hülye vagyok és be akarom magyarázni magamnak. Szerinte ez a kapcsolat jó, csak én vagyok akinek semmi nem jó, meg nekem senki sem jó (elmeséltem, hogy régen sem sikerült normális kapcsolatokat összehozzak, ezt hozza fel mindig). Nem tudok azonosulni a személyiségével. Nem is értem mit ettem rajta, és azt sem, hogy ő mit eszik rajtam, miközben full full fullllllll ellentétesek vagyunk. Én magamba fordulós vagyok, ő meg nagyon impulzív, társasági ember és szerintem felszínes is minden emberi kapcsolata. Nincsenek igazi barátai, a családja szét van hullva, nagyon ritkán beszél és még ritkábban találkozik velük. (Évente 1-2x max). Úgy érzem görcsösen rám van tapadva, és ha sírva mondom el, hogy szarul érzem magam ebben a kapcsolatban már, szépen, kedvesen, mézesmázos szöveggel meg tudja magyarázni, hogy "de ez nem így van, meg kitartás" . Eleinte meg is tudott győzni ideig óráig, aztán egyre sűrűbben tört ki belőlem, hogy rohadtul nem vagyok vele boldog és rájöttem, hogy valamiért magához akar láncolni. Már ott tartunk, hogy a jelenlététől is idegrohamot tudnék kapni, bármit tesz felidegesít és egyre nagyobb undort érzek. Ennek ellenére ő még mindig erőszakosan kitart amellett, hogy ez egy jó kapcsolat,.de nekem pszichiátriai kezelésre van szükségem. Tény, hogy alapból szorongós vagyok,.és szedek is rá gyógyszert, de szerinte nekem valami nagyobb bajom van és addig mondogatja, hogy el is hiszem. Már időpontot is kértem az orvoshoz, de minden csak azt erősiti bennem, hogy hagyom magam tönkre tenni mégjobban, hogy más emberre hallgatok, aki irányítani akar minden szempontból. Gyűlölöm a lakást is már ahol élünk, nem érzem az otthonomnak. A párom szerint kórházba kéne mennem, mert nemjó a gyógyszerem és szerinte komoly bajom van. Két havonta járok csak gyógyszert iratni és az orvos mindig kérdezi tőlem, hogy hogy érzem magam. Nagyon rendes, megbízható dokinak tartom. Ha olyan problémáim lennének, hogy hallucinálnék, vagybármi súlyos, elmondanám. De most azzal odaállítani, hogy a párom szerint gyogyós vagyok, miközben az egész kapcsolat romboló, azért az nagyon ciki :(

Úgy érzem magunkat, mint az önbizalomhiányos és a pszichopata találkozása. Félek vele szembeszállni, mert leszarja az igazamat egyrészt, másrészt meg úgy fel tudja kapni a vizet, hogy néha megijedek tőle, hogy meg fog ütni. Tény, hogy rosszabbul vagyok mint egy éve, de ezt hogy mondjam el az orvosnak? Mi van ha a páromnak van igaza, és tényleg kattant vagyok, csak nem veszem észre magamon? Mindenesetre nem az őszinte segítő szándékot látom benne, hanem az erőszakosságot, hogy "jó, te elmebajos vagy, menj az orvoshoz"

Ha kilépek a kapcsolatból, vajon helyrejövök?


2016. dec. 12. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

igen, jobb lesz, ha szakítasz vele.

szerintem semmi bajod, csak betegségtudatot próbál kelteni benned, hogy megkérdőjelezd saját magadat, és még jobban szorong, elbizonytalanodj.

valójában neki van szüksége terád, és nem te vagy őrá utalva.


ne kezdj el gyógyszereket szedni, szerintem csak terhelnéd vele a szervezetedet, hozzászoknál, medikalizálnád a magánéleti problémádat, mintha patológiás eset lennél, hogy rosszul érzed benne magad.


nézd meg a Gázláng c. filmet, Ingrid Bergmannal a pasija valami hasonlót művelt.


szakíts vele, és kezdj új életet!

2016. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp lépj ki, mert csak lehúz.
2016. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pénz szempontból mondjuk rá vagyok utalva, és nem is nagyon van hova mennem, egyedül nem tudnék lakást fenntartani. max anyuékhoz tudok menni...

De nagyon fáj ez, hogy így alakul, és valahol akkor érezném magam erősnek és stabilnak, ha még úgy tudnék felállni pszichésen, amíg együtt vagyunk és úgy, nyugodt szívvel, kellő önbizalommal, higgadtan tudnék kiszállni. Nem így, lelkileg mégjobbam megtépázva, menekülve, csak hogyjobb legyen... akkor érezném magam erősnek. Vagy ez hülyeség?

2016. dec. 12. 13:09
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Több önbizalmat! Ha te úgy érzed és nagyon ez van, hogy valami nem kerek akkor nemszámît más mit gondol te érzéseid ne îtélje még senki! Ne az engedélyét kérd, hogy ugye szîvem érezhetően, hogy boldogtalan vagyok veled....nem.

Ne megbeszélés vele. Egyszerűen hagyd el. Ha félsz tedd amikor nincs otthon. Nem bolod vagy hanem lelkileg elnyom, betör kell maga mellé valaki akihez képest többre tartja magát, fényezi az egoját, kényelmes is, meg melegebb érzésű vagy mint ő és ezért akar magának.

2016. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kései Sirató ***** válasza:

csak azt kapja, amit érdemel, ha otthagyod. Mielőbb lépj, ennél még a szüleidnél is jobb helyed lesz.

Ne várd meg, míg tényleg bekattansz. Költözz el!

2016. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is ezután kezdtem lázadni, mikor rájöttem, hogy mégis milyen alapon mondja meg ő, hogy én mit érzek, meg nekem mi a jó.... amíg ezt nem ismertem fel, addig még kb fel is néztem rá, hogy milyen jó ember.... jah... Azt mondta nekem szükségem van arra, hogy terelgessen, mert magamtól nem tudom mit csináljak az életben. Holott vannak terveim, de el se mondom neki, mert fel se fogná. Nagyon mások vagyunk.
2016. dec. 12. 13:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért érzed úgy, hogy ez az önbizalomhiányos és a pszichopata találkozása, mert valószínűleg az. Azonnal menekülj, de úgy, hogy ne tudjon megakadályozni. (Tehát mondjuk hirtelen költözz el)
2016. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos bizalmatlanabb leszel, de helyrejössz. Minél előbb lépsz ki, annál inkább.
2016. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is ilyen, és bennem is megszületett az elhatározás, hogy jobb lesz nekünk külön.


Bennem is mindig azt a tudatot kelti, hogy nem vagyok normális, pedig semmilyen gyógyszert nem szedek, az önbizalmamat folyamatosan rombolja, hogy én nem vagyok képes semmire.

Úgy állít be mint aki életképtelen.

Az utóbbi időben észrevettem, hogy tényleg nem bízok már magamban sem, nem hiszem el, hogy képes lennék arra amire más igen.


A kapcsolatunk előtt nem volt bennem semmi kétség afelől, hogy bármire képes vagyok, ha akarok valamit.

Úgy érzem leépített, nem biztat soha csak szid, és már segítséget sem szeretek tőle kérni, mert úgy is kiröhög vagy legyint rá.

Az érzéseimről már régóta nem beszélek neki, pedig rettenetesen érzem magam mellette.



Én a saját tapasztalataim alapján azt tanácsolom, hogy szakíts vele, én ezt fogom tenni! L

2016. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan olyan kérdés, amire megéri segítő választ adni.

Kérlek szépen, vedd komolyan, amit írni fogok, és azt is, amiket a többiek írtak!


Ez egy NAGYON SÚLYOSAN bántalmazó kapcsolat, kb. egy szinten van azzal, mintha még ütne is, sőt, valamilyen szempontból még rosszabb is.

Tipikus, amit művel, anyagi függésben vagy tőle, lelkileg pedig olyan szinten leépít, hogy még a saját érzéseidet, gondolataidat is megpróbálja elhitelteleníteni. Gusztusztalan féreg, beteg állat. Nem csodálom, hogy szorongsz mellette, és úgy érzed, be fogsz kattanni. NORMÁLIS reakció egy ilyen emberre. Az a nem normális, hogy még mindig vele vagy.

Teljesen összeszedetten, összefüggőan írtál, kellő önkritikád is van, és az érzelmeidet is tisztán megfogalmaztad. Tökéletesen beszámítható vagy, amennyire ezek alapján meg lehet állapítani, semmi szükséges nincs pszichiátriai ellátásra és gyógyszerre. Térj észhez! Ha olyan boldog lennél vele, akkor miért éreznéd úgy, hogy már undorodsz? Ki ő, hogy eldöntse helyetted, hogy mit érzel? Hihetetlen, hogy annyi önbecsülésed nincs, hogy szilárdan megértsd, hogy saját magadat te értheted a legjobban, nem pedig ez a betegesen uralkodni vágyó, lelkileg bántalmazó pszichopata (mert vszeg tényleg az).


Nem értem, miért mellette akarnál megerősödni annyira, hogy kilépj. Nem fog menni! Azáltal fogsz megerősödni, ha kilépsz. Egyáltalán hogyan tudsz még a közelében lenni egy ilyen embernek? Képes vagy megpuszilni, lefeküdni vele?!

Kérlek szépen, tényleg nagyon szépen, és segítő szándékkal, hogy még a héten hagyd el! Garantálom, hogy ki fogsz virulni. Ez nem menekülés, hanem egy ésszerű döntés. Azonnal meg fogsz világosodni, amint lejön a válladról a teher.


Esetleg egy pszichológus nem ártana neked (nem pszichiáter és nem gyógyszer!!!), mert tényleg lehetnek valami mélyebb lelki gondok, ha így ki tudod szolgáltatni magad, és ennyire képes vagy elszakadni magadtól, hogy még azt is majdnem teljesen elhitetik veled, hogy te vagy a bolond.

2016. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!