Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Patthelyzet, mi legyen?

Figyelt kérdés

A feleségemmel évek óta próbálkozunk a baba projekttel. Két évvel évvel ezelőtt közölte az első orvos, hogy sajnos nem lehet gyereke, de nem adtuk fel. Újabb orvosok, próbálkozások a modern technikával és a végén már elsodródtunk az alternatív gyógyítások irányába. Szóval volt mindenféle masszázs, gyógyfüvek, akupunktúra, stb.

Egyik sem segített, az orvosok is mindig ugyanazt mondták.

Ez az egész teljes mértékben megkeserítette a kapcsolatunkat. Rengeteg vita, egymás hibázatása,stb. Ha ez nem lenne elég, megváltozott a nézőpontunk is.

Én továbbra is nagyon szeretnék egy gyermeket, de csak sajátot. Ha nem lehet saját, akkor inkább lemondok erről a nagy vágyamról. Ezt a próbálkozások elején is leszögeztem.

A párom egyet értett az elején, de ez szépen lassan megváltozott. Egyre jobban mondogatta, hogy gondoljuk át a lehetőségét. Ez odáig fajult, hogy naponta vitáztunk a dolgon.


Végül pár hete meguntam és nagyon durva voltam vele. Kiosztottam, hogy megállapodtunk az elején, hogy csak saját gyermek lehet. Illetve figyelembe vehetné a helyzetet is, hogy én ugyanúgy vágyom egy gyermekre, mindennél jobban, de mégis eldobom ezt a vágyam azért, hogy vele maradjak, miközben megtehetném, hogy keresek egy másik nőt, aki képes gyermeket szülni nekem.

Erre Ő kontrázott, hogy Ő is megtehetné, hogy keres egy másik pasit aki belemenne az örökbefogadásba.

Kiakadtunk mindketten és mindent egymás fejéhez vágtunk.

A vége az lett, hogy ultimátumot adott nekem. Örökbefogadás, vagy mindketten keresünk valaki mást.


Nem is értem meg Őt, én alapból lemondanék egy vágyamról, mert szeretem. Tudom, hogy a kapcsolatunk elején milyen volt, azt is tudom, hogy azzal a nővel örökre együtt maradnék. Most egy kiállhatatlan kígyó.

Erre Ő meg nem ért meg engem. Ő nem mond le semmiről a kapcsolatunk érdekében.

Ergo egy gyereket, aki még nem is vérszerinti, lehet akármilyen, már jobban akarja, mint engem.


Ez erősen sért engem, és pár napja azon a döntésen vagyok, hogy ennek jobb ha vége lesz. Mégis ott van, hogy én a régi személyiségét nagyon szerettem...



2016. dec. 16. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Anya szeretne lenni. Mit nem értesz ezen?
2016. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az ember valtozik. Nonszemsz felroni,mit igert x eve, foleg h azota pont abban a dologban elmenyek,kudarcok erik. Erre te beletiporsz a lelkebe. F@§om akarma veled csaladot ezek utam.
2016. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Visszamennék a kérdés elejére... mit jelent az pontosan, hogy nem lehet gyereke? Mert ilyet szerintem az orvostudomány mai állása szerint akkor jelentenek ki, ha valakinek nincs méhe, petefészke, stb., ebben az esetben azonban nyilván nem próbálkoztatok volna.

A kérdés, hogy meddőségi centrumban jártatok? Kimerítettétek az összes tb-finanszírozott kezelési lehetőséget?


Mindenesetre én azt gondolom, hogy egy párkapcsolatot akkor érdemes folytatni, ha a problémákat tudjátok jól kezelni. Mert később is lehetnek, akkor is, ha összejönne a vágyott terhesség és nektek a konfliktuskezelési stratégiáitokkal van gond. Tegyük fel, hogy összejön a baba... akkor majd azon fogtok vitatkozni, hogy hova menjen óvodába, iskolába, nem tudjátok összeegyeztetni a nevelési elveiteket, stb. A nehéz helyzetek kihozzák a párkapcsolati nehézségeket, és itt most (szerintem) nem a saját v. nem saját gyerek kérdése a fő gond, hanem az, hogy a nehéz helyzet nem összekovácsol benneteket, hanem szétzilálja a házasságot. Ezen lenne érdemes elgondolkodnotok.

2016. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Ki mondta, hogy nem értem meg, hogy anya szeretne lenni? Azonban egy kapcsolat nem erről szól, hogy én akarok valamit, és ráerőltetem a másikra. Főleg ha tudom, hogy a másik nem érezné jól magát abban a helyzetben, és most nem egy ideig tartó helyzetről beszélünk.

#3 Nem nonszensz! Főleg úgy nem, hogy tisztában voltunk a dolgokkal. Közöltem, hogy nem akarom, akkor sem ha nem lehet saját. Nonszensz az amikor valakit beleakarunk ráncigálni egy olyan dologba amit nem akar, és érzelmi zsarolást hajtunk végre...

Főleg úgy, hogy én lemondok a gyermekről hiába akarok nagyon egy sajátot. Ő ezt már nem tenné meg.


#3-asnak pedig köszönöm!

Az ingyenes módszereken már rég túlvagyunk. Eléggé speciális betegsége van a páromnak.

A problémakezelés nézőpontja pedig nem biztos. Igaz, hogy van egy probléma, de emögött a probléma mögött életfelfogások állnak. Szóval nem az van, hogy most vegyünk-e új tv-t vagy ne. Itt életekről döntünk, amiközben előjönnek olyan fontos dolgok, hogy én vagyok a fontos, vagy az, hogy legyen gyerek. Ezek meg minden párkapcsolatban válságot okoznának szerintem ha valamelyik félben tudatosulna, hogy nem olyan szerepet tölt be a párja nézetében amit Ő hitt.



Úgy látom, hogy nem kell sokat gondolkoznom ezen a dolgon. Az írásomat visszaolvasva, látom, hogy ennek már nincs jövője. Jobb lépnem. :)

2016. dec. 16. 10:12
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez amúgy kamu, és te vagy az, akinek a napokban a kérdése is törlődött...
2016. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha azt várod a párodtól, hogy mondjon le az anyaságról azért, mert te csak a saját farkadból előjött gyereket vagy képes szeretni, akkor szerintem jobb, ha külön folytatjátok az életeteket. Mindkettőtöknek jobb lesz.
2016. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekvállalás/örökbefogadás pont nem egy olyan téma, amiben kompromisszumra lehet jutni, az egyik fél mindig szenvedni fog. Szerintem jobb, ha elengeditek egymást - azt viszont jobb lenne felfognod, hogy amúgy mindkettőtüknek igaza van, csak az érdekeitek ebben a témában összeegyeztethetetlenek.


Megjegyezném halkan azért, hogy a te álmártírkodásod és az, hogy a képébe vágtad, hogy "én bezzeg lemondanék a nagy vágyamról miattad, szóval jobb ha azt csinálod, amit mondok", hosszú távon ugyanúgy tönkrevágná a kapcsolatot, gusztustalan húzás.

2016. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi házasságunkat is nagyon megviselte a próbálkozós időszak, majdnem el is váltunk. Mindenki azt mondta, hogy ha ezen az első próbán nem tudunk átmenni, akkor mi lesz később.

Mi teljesen megváltoztunk ezidő alatt, én inkább hárpia voltam, én magam sem ismertem önmagamra. Napi szintű veszekedések és mindent egymás fejéhez vágtunk.


Mi úgy döntöttünk, hogy feladjuk. De ennek a döntésnek meg kell érnie bennünk, sok időbe telt. Szereztünk egy macskát, tudom olcsó vigasz de rajta azonnal ki tudtam élni a pátyolgatós ösztöneimet. Illetve még a méhpempőt próbáltuk ki, az még kimaradt a listáról. 2 hónap múlva terhes lettem, csodák csodájára.


Aztán a baba körüli nehézségek még durvábbak voltak, mindenki azt mondta, hogyha ezen nem megyünk át mi lesz később. (az emberek szeretnek vészjóslóak lenni). Volt kemény 2 évünk, megint szóbakerült a válás.


Na ennek már több éve, azóta lett még egy gyerekünk és jobban összetartunk mint valaha.


Szóval nem feltétlenül igaz, hogyha veszekedtek akkor nincs jövőtök. Tényleg párfüggő az egész, vannak akik meg tudják oldani, vannak akik nem.


Most a ti helyzetetekben két nagyon erős érzés van, a szerelmetek és a gyermek utáni vágy. Te le tudsz mondani az egyikről, a párod nem. Viszont az sem korrekt tőled, hogy elvárod a párodtól válasszon. De érthető, hogy nem mindenki lenne képes egy örökbefogadott gyereket szeretni, bár ezt te sem tudhatod mert nem próbáltad ki soha.


Én azt tudom, hogy 2 saját gyerekkel, a születésük pillanatáig nem sok érzésem volt feléjük. Egy magzat aki nő a testemben és ennyi (de sokszor éreztem inkább parazitának :-)...) Nálam és még nagyon sok más nőnél a idővel együtt jönnek az érzelmek, ahogy egyre több időt töltessz a babával. Igaz megvan az én véremből származik érzés, de emellett eltörpül az a rengeteg érzés, hogy én gondoztam, én ápoltam, én etettem, én altattam, én játszottam vele.


Egy nő teljesen másképp él meg egy gyermek utáni vágyat, mint egy férfi. Hülyén hangzik de a nők ösztönösen jobban tudják mit vállalnak, a férfiak (sok férfi legalábbis) csak kapizsgálja az apaságot az elején. Egy nőt nem láttam még nem felkelni éjszaka a síró babához, nem megetetni az éhes gyereket, nem bepelenkázni ha arra van szükség. A férfiaknál ehhez idő kell. A legtöbb férfinak az apaság az elején csak az én vérem érzésből áll.


De mondom, fogalmad sincs milyen az apaság, pláne az örökbefogadott apaság, ezért úgy utasítassz el valamit, hogy nem is ismered. De ezt nem lehet erőltetni, ha nem akarsz örökbefogadni akkor nem fogsz és kész. Kérdés csak, hogy melyiket akarod jobban. A párodat megtartani vagy pedig saját vérű gyereket? A régi párodat ugyanúgy már nem fogod visszakapni, mert minden megváltozott és már soha nem lesz ugyaolyan, az időt nem lehet visszatekerni.


Viszont én ajánlanék egy köztes megoldást. Miért nem informálódtok egy kicsit a dologról? Esetleg megismerkedhetnétek olyan családokkal akik örökbefogadtak. Utánajárhatnátok kicsit, megosztanátok az érzéseiteket másokkal. Biztos vagyok benne valamelyik irányba változna a véleményetek és akkor legalább nem az ismeretlenről döntessz.


Egyébként legjobb esetben is 2-3-5 év a várólista egy örökbefogadható egészséges magyar csecsemőre és addig még ezer dolog történhet.

2016. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

"Azonban egy kapcsolat nem erről szól, hogy én akarok valamit, és ráerőltetem a másikra"


Nem veszed észre, hogy te pont UGYANEZT teszed vele?

2016. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem volt fair a feleségedtől az, hogy amit előre letisztáztatok, azt most egyoldalúan felborítaná. Viszont őt is meg lehet érteni, hogy bármi áron anya legyen.

Én most ezt úgy érzem, hogy nem akar már igazán veled élni, és ezt a lehetőséget ragadja meg, hogy esetleg véget vessen a kapcsolatotoknak.

Ta te elfogadod az álláspontját, akkor egy darabig még jó leszel.

De ez, hogy ő megszegte a megállapodást, egyértelműen azt mutatja, hogy már nem néz sokba, mint partnert. Eljutott odáig, hogy mást is elfogadna. Legalábbis számomra így tűnik.

Én elengedném a helyedben.


Még az is lehet, hogy közben rájön, hogy nem talál jobbat, mint te.

Vagy te rájössz, hogy tudnád szeretni az örökbe fogadott gyereket is.


Adjatok egy kis időt egymásnak.

2016. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!