Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti miként cselekednétek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti miként cselekednétek egy ilyen helyzetben? Meddig lehet húzni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is bocsánat.


Nem tudom mikor mondhatjuk azt egy kapcsolatra, hogy menthetetlen.

Nem tudom, meddig szabad megváltozni a másikért, és mennyire lehet lemondani magunkról.


Mostanában nagyon sokszor vannak nézeteltéréseink, vitáink. és gyakran az a vége hogy (az én hibám minden) és ő nem szól hozzám, akár napokig így duzzog.


Szeretem őt. Tényleg szeretem és nem szeretném elveszíteni, csak gyakran azt érzem, hogy megfolyt és elnyom.


Félek ki mondani hogy nem szeretnék vele lenni, mert nem tudom mi lenne vele utána. Nem szeretném hogy neki rossz legyen, de én sem szeretnék boldogtalan maradni. Szeretnék valakit aki megbecsül és odafigyel rám. Igazából. És nem csak néhány dologban, ami ő szerinte fontos.


De nem tudom hogyan tehetném ezt meg. Én próbáltam alkalmazkodni, próbálok nem szomorú lenni mikor a számomra fontos dolgokat értéktelennek tartja, és igyekeztem változni, ami nem könnyű és mire sikerült csak azt a választ kaptam, hogy késő, mert az akkor kellett volna és most már nem jó.


Szeretnék fontos lenni, igazán fontos. De nekem ő az, még mindig minden rossz ellenére is és nem tudok vele szakítani.

Külföldön vagyunk, és nem tudom mit és hogyan csinálhatna ha azt mondanánk hogy vége. Miattam jött ki utánam.

Egyszer már szakítottunk. Mikor már egy éve itt voltam ő otthon. Akkor pár hétig nem beszéltünk. Az elején rossz volt, de aztán megnyugodtam és kezdtem felszabadulni, magamra találni. De aztán beszéltünk és sírt, és kért hogy kezdjük újra. Kiköltözött, de feltételekkel, hogy dolgozik ,hogy nyelvet tanul. Kezességet vállaltam érte. De nem tanulja a nyelvet nem is próbálja, csak hajtogatja, hogy majd, meg hogy hogy utálja és hasonlók.

Így csak hátrált engem és másokat is. De neki persze mindenkivel szemben elvárásai vannak, és mindent azonnal szeretne holott nem hiszem hogy megérdemelné. És annyi ilyen hasonló eset van hogy mire ott lenne, már nem fontos már ne kell vagy már nem értékeli, hogy megtettem érte, még ha nagy áldozatot követelt a részemről (ami persze szerinte semmiség.)


Persze, most csak panaszkodom. Vannak jó tulajdonságai is, csak mostanság nem tapasztalom meg őket és amik eddig igazak voltak már nem azok. Megváltoztam. És ő is, csak nem látja be. Nagyon ellentétesek lettünk, más értékekkel. Vannak hasonló meglátásaink és gondolatok...de a fő szálak mind ellentétesek...


Nem tudom mit tegyek. Bűntudatom van, mert azt érzem jobb lenne nekem nélküle. De nem merem kimondani. Félek, hogy mi lenne vele, hogy tönkretenném talán, hogy fájdalmat okoznék neki...de nekem ez nem megy...és kimondani sem tudom... Csak szeretetre vágynék és nyugalomra. Boldog szeretnék lenni...


Mit lehetne tenni ilyen helyzetben?

én 22/L ő 24/F


2016. dec. 26. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom mit tegyek. Bűntudatom van, mert azt érzem jobb lenne nekem nélküle. De nem merem kimondani. Félek, hogy mi lenne vele, hogy tönkretenném talán, hogy fájdalmat okoznék neki...de nekem ez nem megy...és kimondani sem tudom... Csak szeretetre vágynék és nyugalomra. Boldog szeretnék lenni... "

Ne legyen bűntudatod! Ha ő nem érzi fontosnak a te boldogságodat, neked miért kellene mindent feláldoznod az övéért? Nagyon fiatal vagy még, hogy benne ragadj egy rossz kapcsolatban. Gondolom, senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy menjen utánad: az ő döntése volt. Azonban képtelen alkalmazkodni, hát viselje a következményeket.

Elsősorban a saját boldogságodért vagy felelős.

2016. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lennék boldog mellette, otthagynám és kész. Mit törődnék én azzal, hogy mi lesz "szegénykével" utána, ha ő az egész kapcsolatunk alatt le se sz_rt??
2016. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt nem mondhatom hogy le se szrt, csak inkább hogy sosem úgy figyelt volna rám ahogyan én azt szerettem volna, és ahogy az fontos lett volna nekem. Még az apróbb részletekben is, ha valamit jól csinált éreztem azt hogy neki ez nehezére esik...

De legalább próbálta nééha

2016. dec. 26. 23:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Most mentegeted, de közben boldogtalan vagy.

"Csak szeretetre vágynék és nyugalomra."

Szerintem te is tudod, hogy mit kell tenned. Adj esélyt valami jobbnak. Sok erőt kívánok ehhez!

2016. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!