Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy így érzek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy így érzek? Hogy ennyire megterhel érzelmileg egy kapcsolat? 22L

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a problémám,hogy én túlságosan érzékeny vagyok. Régebben is amikor szerelmes voltam sokat szenvedtem,ezért évekig kerültem a kapcsolatokat most viszont újra szerelmbe estem és folyton gyomorgörcsben vagyok,alig kapok levegőt,ha a párommal valamiben nem egyezzünk,vagy valamiért elutasít. Ha minden jó akkor is furcsa mellkasi szorítást érzek,persze kellemes ,de kicsit fájdalmas is. Nem tudom miért van ez,de elég rémisztő,nem hiszem,hogy mások is ilyet érzenke mint én.
2016. dec. 28. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem kéne szűk ruhákban mászkálni.
2016. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ismerős.. én is így érzem magam, most nincs barátom, viszont ha van olyan fiú, akivel alakulna és pl. látom, hogy más lányoknak is udvarol vagy, ha megbánt a szavaival, akkor én is fájdalmat érzek, és nem tartom normálisnak, hogy ideges leszek, vagy hogy gyomorgörcsöm van miatta. 21/L :)
2016. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, pszichés okok? Milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Nem lehet hogy kiskorodban nem volt kielégítő az érzelmi kapcsolat? Ezt egy szakemberrel kéne megbeszélni, vagy ha nincs erre pénzed/lehetőséged, olvass utána és járj el önsegítő körbe, sokat segít.
2016. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Érzékeny vagy, rágörcsölsz a dolgokra, volt párom is ilyen volt, néha attól is összerezdült, hogy bárki hozzáért, akár a saját családjából is. Próbáld megnyugtatni magad, nincs semmi gond vagy miért aggódni.


2-es kérdező: A te reakciód ilyen helyzetben szerintem teljesen normális, amikor kiderült, hogy a volt párom megcsalt fizikai fájdalmat éreztem. 24F

2016. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as ,de minden felvetédes igaz, önbizalmam nem valami sok,szüleimmel a kapcsoaltom nagyon rossz,ami nem az én hibám,ők egyszerűen ilyenek. Akkor emiatt vagyok ilyen érzékeny? Igazából mindig is akartam orvoshoz menni,de igen elég drága így sajnos kimaradt.
2016. dec. 28. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Érdekes :D Amikor én tudtam meg ezt az infót (megcsalás), akkor én elvesztettem az egyensúly érzékemet, a látásom gyengült (fekete foltokat láttam magam előtt), és úgy éreztem, hogy hullámzik a levegő mindenütt, mint nyáron az országút felett a melegben. :)


Szerintem a magas vérnyomás okozhatja ezt nem? :)

2016. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szergej55 ***** válasza:
Akkor jelenleg nem kell a kapcsolat témát erőltetni.
2016. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit te érzel az nem érzékenység, inkább szorongás. Komoly problémákat tud okozni (én például majdnem összeestem a buszon, mert légszomjam lett, felfordult a gyomrom, pedig nem volt tömeg, se nagyon meleg. Plusz elég sokáig szenvedtem mellkasi fájdalmaktól, emésztési panaszoktól).

Ha orvost nem engedhetsz meg magadnak, akkor mindenképp olvass utána a szorongásnak, illetve a pánikbetegségnek is, koncentrálva a megoldásra. (Fontos, hogy ne hergeld magad a problémába, csak megismerd, és tényleg ki akarj lábalni belőle.) Szedj magnéziumot és b6 vitamint, más gyógyszert, nyugtatókat inkább ne. A probléma a fejedben van, és ezt helyre is lehet hozni beszélgetéssel, ön- és emberismerettel, illetve önbizalom fejlesztéssel.

2016. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az is lehet,hogy szorongok, a tömegközlekedésen régebben éreztem én is hasonlót,hogy majdnem elájultam,légszomjam volt.

Jobban bele fogok merülni a témába amint engedi az időm,bár régebben olvastam a mérgező szülőket és pár Csernus könyvet, megérteni megértettem a dolgokat,de segíteni nem sokat segtett.

2016. dec. 28. 20:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező, 3-as vagyok. Igen, sajnos sokat olvastam erről (privátban nagyon érdekel a pszichológia).

Van a fejlődésnek egy szakasza babakorban, amikor az derül ki, a csecsemő tud-e a szülőjére (főleg az anyjára) számítani. Kiegyensúlyozott-e az anya, ott van-e a gyereknek. Persze nem arról van szó hogy lesi minden kívánságát, inkább az, hogy ha szüksége van rá, érezheti-e, hogy ott van. Később, kisgyermekkorban is előbukkan ez, és ha a szülő nincs "ott", konkrétan vagy érzelmileg, kialakul ez a szorongás. :( Nálad sajnos nagyon súlyosnak tűnik, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne tenni ellene!!


Ha utánaolvasol, nagyon tudom ajánlani Almási Kitti Bátran élni - Félelmeink és gátlásaink leküzdése c. könyvet illetve a többi publikációját. És próbálj meg önfejlesztő, önsegítő körökbe is elmenni, az olcsóbb, mint a pszichológus. Ja, és, ez is ingyenes, nézz utána a "gyógyító" meditációnak. Nekem is sokat segített a szorongás, feszültség leküzdésében.

2016. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!