Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok volt konfliktus a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok volt konfliktus a testvérhez és a párotokhoz fűződő hűség kapcsán? Hogy lehet kettészakadni?

Figyelt kérdés

Természetesen a célcsoport olyan emberek, akiknek van testvére.


A bátyám mindig mellettem állt, mindig segített nekem, anyagi és lelki értelemben is, így amikor a segítségem kérte lakáshitel ügyében (adóstársként szerepelek papíron- Fundamentás dolog, az állami támogatás miatt kellek-, de minthogy egyelőre nincs bevételem/munkahelyem, mert csak most diplomázok, nyilván semmi anyagi következménye nincs a dolognak), gondolkodás nélkül mentem segíteni neki.

A párom (jövendő férjem) meg kiakadt, valahol úgy érzem, jogosan, merthogy ezzel az aláírással bekerülök a hiteligénylők központi listájára, a kettőnk életét nehezítem meg, mert mi az esküvő után házat szeretnénk majd venni, amihez szintén hitel kell, és ha én már benne vagyok ebben a listában, negatívabb elbírálásban részesülünk a hitelfelvételnél. Szóval ebből a szempontból meg igaza van, bár egy kicsit úgy gondolom, túlreagálja, mert most munkanélküli vagyok, miattam egyébként is negatívabban bírálnának el.

Viszont a testvéremnek meg szüksége volt erre a segítségre, vagy nem is tudom, minek nevezzem ezt, szóval erre a dologra részemről (még valami 5-6 évvel ezelőtt nyitottunk Fundamenta számlát az én nevemre is, de ezen kívül soha semmi közöm nem volt hozzá, minden pénzt ő fizetett rá, és nyilván most ő is akarja felhasználni), mert neki párja nincs, a családból egyedül rám tud számítani a kérdésben (apukánk meghalt, anyukánknak nincs állampolgársága, más rokon nincs), ráadásul ő MOST vesz lakást, mi meg majd valamikor 1-2-3 kitudja hány év múlva, szóval nem mondhattam, hogy nem segítek.


De közben meg igazat adok a páromnak, mert valóban, májustól már a testvéremmel szembeni hűséget és segítőkészséget, és nem is tudom mit, ezt az egészet, ami köztünk van, felül kell írnom valahogy, mert házasok leszünk. De mégis, most ilyen helyzetben mit tudnék tenni, hogy mindenkinek jó legyen? Rettenetesen bánt, hogy a párom úgy érzi, elárultam, de közben meg a testvérem világéletemben támogatott és soha egy szava nem volt, ha kértem valamit, ez volt az eddigi első alkalom, hogy én tehettem érte bármit, és olyan természetesnek éreztem ezt az egészet... Az ilyen konfliktust, aminek azért van gyakorlati következménye is, hogyan lehet feloldani? Ebből tényleg az jön le, hogy a vőlegényem hátrább helyezem az életemben, mint a testvérem?


2017. jan. 3. 13:58
 1/3 anonim válasza:
Ha mindketten szeretnek, meg kell érteniük, akárhogy döntesz. Egyébként, attól még, hogy férjhez még nem kell kevésbé szeretni a tesódat. Vannak esküvők, szülinapok, névnapok, családi ebédek, stb ahol találkoztok és egyébként össze is járhattok hiszen a vér nem válik vízzé. Egyébként az embernek kutya kötelessége segíteni a testvérén, ez a testvériség. A párodnak ezt meg kell értenie. A hitel kérelem meg annyi mindentől függ még, hogy nem hiszem, hogy emiatt kéne rágnod magad.
2017. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fogalmad sincsen róla, hogy mit jelent adóstársként szerepelni egy hitelben, ugye?
2017. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elmondták. Amúgy nem lenne.
2017. jan. 3. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!