Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vele akarok lenni, de önmagam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vele akarok lenni, de önmagam ellensége sem lehetek, mi a teendô?

Figyelt kérdés

23 éves végzôs egyetemista lány vagyok saját albérlettel, kutyával és eltartom magunkat. Ezt csak azért írtam le, hogy érezzétek a késôbbi kontrasztot.

Pár hónapja járok egy szintén 23 éves egyetemista sráccal. Neki még minimum 3 éve van hátra. Otthon lakik. Nem is ez okozza a problémám, hanem, hogy a szülei gyerekként kezelik, ami neki természetes. Van egy csinos kis gyerekszobája egy egyszemélyes ággyal. Mikor elôször beléptem, a földbe gyökerezett a lábam.

Én megpróbálom a csekély kis jövedelmembôl összehozni, amit lehet, pl. hónapok óta spórolok egy mosogatógépre, neki pedig minden a fenrke alá van tolva, az egész ház csillog-villog és a legkorszerûbb eszközökkel van felszerelve.

Mindezek ellenére tényként kezeli, hogy egy nap a felesége leszek, aminek örülök, hisz szerelmes vagyok belé. De fáj, hogy az elkövetkező 5-6 évben nem lesz lehetőségünk az összeköltözésre sem. Félek el fog fogyni a türelmem, úgy érzem 1-1,5 év az a lélektani határ amíg tudok várni, utána ki fog fakadni ez az egész.

Tudom, hogy le kell ülnünk megbeszélni, de addig is érdekelne pár tanács, vagy mások története.


2017. jan. 11. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem, miért kéne - évet várnod?

Ha a srác kész arra, hogy önálló életet kezdjen, hajlandó bevállalni a diákmunkát, esetleg kap elég ösztöndíjat, akkor akár egyetem alatt összeköltözhettek. Ebből a szempontból nagyobb előnyben vagy, mint a korosztályod nagy része, hiszen nem vagy a másikra szorulva az önálló élethez, ergo együttes erővel még válogatni is tudtok az albérletek között (vagy mehet ő hozzád, ha olyan a lakás, erről nem írtál).

Ha valaki otthon lakik, gyerekként fogják kezelni. Ez tény. Attól még nem törvényszerű, hogy mamapicifia legyen.

Mivel részleteket nem írtál, nekem kicsit úgy tűnik, mintha féltékeny lennél a srácra: neked mindent muszáj volt megteremtened, míg neki erre soha nem volt szüksége, mert volt segítség. Ez nem feltétlen rossz, bár hosszabb távon jelenthet gondot, ha nem tudjátok elfogadni, hogy más körülmények közül származtok.

2017. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5-6 évet* szerepelne az elején :)
2017. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Mindezek ellenére tényként kezeli, hogy egy nap a felesége leszek," - nekem inkabb ettol gyokerezne foldbe a labam par honapos kapcsolat utan egy ilyen komolytalan sractol. Feleseg... ja. Hogy legyen valaki, aki anyukaja helyett beagyaz neki? :D


De amugy nem ertem, miert kene varnotok ennyit, ha mindenkepp egyutt akartok lenni. Parod kifaradhat az egyszemelyes gyerekkuckojabol a valo eletbe, es osszekoltozhettek kozosen viselve a terheket.

2017. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok féltékeny, az anyagi függetlenség minden pillanatát élvezem.

Úgy értettem a dolgot, hogy a luxusházból hatalmas visszalépés egy nem olyan jól felszerelt lakás.

2017. jan. 11. 22:00
 5/10 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy nincs sok kedve hozzá. O maga mondta, hogy akkor költözik, ha saját kertvárosi házam lesz.

Ösztöndíjat nem kap, a szülei tartják el, dolgozni nem fog, így se megy neki jól a tanulás.

2017. jan. 11. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten, kb. 3 sor alapjan tok nyilvanvalo, hogy max. azert latod megfelelonek ezt a sracot magad melle, mert elvakit valami rozsaszin vattacukor felho, mert egyebkent kivulallo laikuskent eleg vilagos, hogy egyaltalan nem illetek ossze a leirasaid alapjan. Remeljuk, hamar fellazul az a franya felho :D.
2017. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen mázlista a srác, hogy így is szereted.

Tudod én hasonló helyzetben vagyok, mint a fiú, nekem is minden a 's*ggem alá volt tolva" luxusban élek. Beleszerettem egy lányba, aki még koliban lakik. Én képes lennék érte feladni a kényelmes életemet... El is kezdtem alkalmi munkákat vállalni, meg már tervezem hogy különköltözök az egyik lakásunkba(ami egyszerű kis lakás, meg se közelíti a házunk színvonalát),az egyetemen is rákapcsoltam, mindent megtennék , de így sem kellek neki. Ettől függetlenül persze ha már elindult benne megy pozitív változás, úgy döntöttem ,h nem fogok visszaesni és most már magam miatt csinálom, hogy jobb ember legyek. Őt most is nagyon szeretem, de már elfogadtam ,hogy nem lehet semmi és kívánom ,hogy megtalálja a boldogságát, hálás is vagyok neki,mert (bár akaratán kívül) de neki köszönhetően indultam el a jó úton.

Csak azért írom neked kérdező, hogy ne csüggedj, hátha a srác is összekapja magát a kedvedért. Magamból kiindulva állíthatom ,hogy még a legnehezebbnek tűnő eset is képes a pozitív változásra.

2017. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Le a kalappal elõtted komolyan.

Ritkán olvasok itt ilyet, jellemfejlõdés 5*.

2017. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"O maga mondta, hogy akkor költözik, ha saját kertvárosi házam lesz."


Eddig tartana nálam a kapcsolat. Ha kertvárosi házat akar, akkor teremtse meg magának, nem az anyja vagyok, és nem is akarok az lenni senkinek.

Taszítanak az ilyen emberek.


Barátnőm járt most így, szuper kis lakásba költözött, hirtelen feltűnt az a pasi, akinek eddig csak arra volt jó, hogy néha hazavigye dugni, de kb. még együtt se aludhattak, mert hát ő nem alszik nővel, de milyen érdekes, most már, hogy nem otthon lakik a lány, jó lenne többre egy kósza numeránál... A csaj se lát a rózsaszín ködtől, de szerintem a te pasid kb. hasonló ember lehet, talán egy fokkal finomabb formában. Borzasztó, hogy ilyen emberek léteznek.

2017. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dobd el a fenébe, hisz ő csak szeret és hosszútávon gondolkodik, más semmi komoly.
2017. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!