Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem divat őszintének és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem divat őszintének és nyíltnak lenni kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elképesztő, mennyire nem tudnak kommunikálni az emberek a párjukkal, az itteni kérdések nagy részét simán meg lehetne oldani egy fél órás őszinte beszélgetéssel. Miért jobb napokig, hetekig, hónapokig, néha évekig magukban tartani, ha bántja őket valami?

Sok ember inkább magában duzzog, rosszul érzi magát, kételkedik, mérgelődik, stb. MIÉRT jobb ez, mint leülni, és őszintén átbeszélni? Miért akkora divat nem kommunikálni?


2017. jan. 12. 23:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én pàrom is 26 éves,de olyan mint egy gyerek.Ha valamit megakarok beszélni "jajj mar megint mivan".es egy pici aprosagban is azt latja h ö a vilag legrosszabb baratja.meg h mindig ö a hibas,de altalaban nekem esik.Konkretan nem sokmindent lehet vele megbeszelni.Az elet mas területen komoly.de ha elmondom h több szexre vagyom v csinaljuk uj pozban mert kene a valtozatossag 6ev utan,azthiszi h igy szar meg nekem nem jo.es ketsegbeesik.pedig ez nem igaz.Nö letemre probalom pdafigyelni h a sex ne valljon unalmassa de az uj dolgokban nem partner.:) na mind1 :) szoval neha nem h elgonkodna inkabb homokba dugja a fejet meg alig szol hozzam.latom rajta ha barmit megakarok beszelni vele akar a kapcsolatrol arrol mire vagyok,v epp en kerdezem mire vagyik mit probalna meg stb... magaba zuhan:) neha a fejehez vagnam h örüljön h megbeszelni es elmondani probalom a dolgokat es nem a hata mögött oldom meg a problemakat v epp leszarom milyen a kapcdolat.de ezt ö sem ertekeli.
2017. jan. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Költőnő? ***** válasza:
Sajnos én nem csak a kapcsolatokban hanem alles zusammen mindenhol. Nem divat manapság az önismeret, mki a saját félelmei függőségében él.
2017. jan. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
Mert a nők genetikailag képtelenek az őszinteséget gyakorolni is, illetve másoktól elviselni is.
2017. jan. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13

Ez érdekes, akkor a barátom meleg, én meg nem tudok róla, hogy titokban férfi vagyok? :D

2017. jan. 13. 10:46
 15/17 anonim ***** válasza:

Menjünk vissza a probléma gyökeréhez...

Az embergyerek eleinte nincs tisztában a saját érzelmeivel, igényeivel, problémáival - a szülő (elsősorban az anya) visszajelzései alapján tanulja meg kifejezni magát, egészen onnantól kezdve, hogy az anya felveszi-e, ha sír, képes-e értelmezni a jelzéseit és reagálni rájuk. A pszichológiában ezt nevezik ősbizalomnak: a csecsemő így tanulja meg, hogy az igényei jogosak és elvárhatja másoktól, hogy odafigyeljenek rá.


Sajnos a mai fiatal generációt Dr. Spock elvei alapján nevelték, akkoriban az volt a divat, hogy az anya ne reagáljon a csecsemő sírására, mert akkor elkényezteti. Akkoriban az volt a divat, hogy óramű-pontossággal etették és tették tisztába a csecsemőket, nem lehetett "csak úgy" babusgatni, stb. Később pedig, a dackorszakban letörték a kisgyermek minden olyan törekvését, amikor az énhatárait kezdte el feszegetni, hisztinek titulálva azt.

A mostani fiatal ill. középkorú felnőtt generáció egyszerűen nem tanulta meg kifejezni az érzéseit, igényeit, problémáit. Ezek olyan mélyen berögzült tudattalan minták, amiket nem lehet csak úgy, egy csettintésre leküzdeni. Természetesen vannak azért olyan szerencsések, akiket nem így neveltek, akik megtanultak kommunikálni, de az ő érdemük. (Persze olyan is van, amikor valaki felnőtt korban felismeri a korlátait is változtat.)


Én nem szoktam számonkérni senkin, hogy milyen konfliktuskezelési stratégiával rendelkezik, mert nem tehet róla. Ellene viszont tehet... Amikor a páromat megismertem, rajta láttam, hogy akar és tud is változtatni a rögzült, hibás sémáin, így apránként együtt fejlődünk konfliktuskezelésben. Azokat az embereket azonban messzire elkerülöm, akik "ragaszkodnak" a hibás sémáikhoz, nem alakítok ki velük közeli kapcsolatot (barátit sem). Annak ellenére teszek így, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem ők tehetnek a dologról, hanem a szüleik, na meg Dr. Spock, aki baromságokat terjesztett.


Talán a jövő generációja már egy fokkal jobb lesz, hiszen újra "divatba jött" a kötődő nevelés, ma már inkább arra biztatják az anyákat, hogy figyeljenek oda a gyerekeik igényeire. Bár egy kicsit szkeptikus is vagyok, mert tudatosan nehéz felülírni a rögzült sémákat és azt látom, hogy bármennyire is igyekeznek az anyák, mégis inkább a tudattalan sémák érvényesülnek. Hiszen őket is így nevelték, nem tudnak másképp működni...

2017. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15

Érdekes amit írsz, köszi a választ!

Viszont akkor nekem hogy sikerült elérnem, hogy természetes legyen? 18 éves koromig a kutyát nem érdekelték az igényeim meg az érzéseim, mégis teljesen magától jön a kapcsolatban, hogy mindent megbeszéljek a párommal.

Személyfüggő akkor, hogy ki tudja leküzdeni?

2017. jan. 13. 11:46
 17/17 anonim ***** válasza:

#15


Ellent mondásos amit írsz. Minél inkább elkényeztetnek valakit annál inkáb hajlamos a hisztire. És minél inkább Dr. Spock stilusban nevelnek valakit annál inkáb rákényszerül a komunikáciora. És az önkontrollra.

2017. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!