Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly parkapcsolatban/hazassa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly parkapcsolatban/hazassagban elok! Mi az elvaras hazimunka elvegzese szempontjabol a masik fele?

Figyelt kérdés

Most nem arra az esetre gondolok, ha valaki otthon van valamilyen indokbol, akkor evidens, hogy a nemdolgozo felnek kell a nagyobb reszet elvegezni. Hanem arra, ha kb. ugyannyit dolgoztok, hasonloan leterhelo munkakorben(tehat nem arra, ha a ferfi kemeny fizikai munkat vegez, a no pedig egy irodaban telefonalgat par orat). A parom elvarja, hogy annak ellenere, hogy ugyanazt a tipusu munkat vegezzuk, kb. egyszerre is erunk haza, hogy en vegezzek tobb hazimunkat. Nem azt mondom, hogy mindent allandoan csontra felezni kell, de az, hogy mindig felem billen ennyire a merleg, azert idegesito(ha nagy ritkan nem, akkor iszonyat nagy hisztit levag, hogy mi az, hogy neki kellett kicsitt tobbet csinalnia, lusta vagyok stb.). Nalatok hogy van, ti hogy osszatok meg?


25/N, a parom 30/F



2017. jan. 23. 16:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

#10, te nem érzed "csicskaságnak" eltartani a nőt és a gyerekeket? Ha nem rá a válaszod, akkor légy boldog, és keress ilyen nőt, aki a te nézeteidet osztja.

De ma már nem sok ilyen nőt találsz, mert senki nem akar ott állni 35-40 évesen két gyerekkel a nyakában nulla munkatapasztalattal, mert te elhagyod egy fiatal pipiért, és nincsen semmije.


Ha viszont "csicskaságnak" érzed, akkor te se várd el, hogy a nő még munkán felül is kitörölje a fenekedet.

2017. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
2%

Attól, hogy dolgoztok már büdös a házimunka, ezért van például a kettes is lepontozva?


Nektek már csak az a lényeg, hogy eltartsanak titeket, meglegyen a szolárium meg minden műgiccs...


Szánalmas...


Lehet lepontozni, műcicák...

2017. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon benézted 11-es.


Nő vagyok, 29 éves, dolgozom, férjem van és gyerekeim.


Nekem még sem büdös a házimunka és nem érzem csicskaságnak. Én még normális nevelésben részesültem, normális értékrendem van és hálás vagyok a szüleimnek érte...

2017. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elvárásom, legalább is nem kell érte bahogatni, hogy "segítsen".

Felnőtt férfi, képes ellátni saját magát és egy komplett háztartást is.

Ha van éppen valami házimunka, akkor az csinálja meg, aki előbb észre veszi, vagy éppen ráér. Szoktunk együtt is összedolgozni, mondjuk közösen összehajtogatjuk a ruhákat, vagy együtt főzünk. Sőt, az is természetes, hogy együtt vágunk fát, és együtt pakoljuk be.


Ezt a car dumát meg hagyjuk már, hogy micsoda öröm az igazi nőnek, ha napi 8-12 óra munka után még elvégzi az összes házimunkát, tanul a gyerekkel, ellátja az állatokat, lenyírja a füvet, és gondozza a beteg, öreg családtagokat, mert a szeretet ebben nyilvánul meg.

Akkor abban mi nyilvánul meg, mikor egy férfi elnézi, hogy a felesége hulla fáradtan még elkezd mosogatni, meg bepakol reggelre, ő meg addig kinyújtózik a tévé előtt?


Na, pont az!


Kérdező: a párod nem egy felnőtt férfi, hanem egy lázongó kamaszgyerek, aki időnként felnőtteset játszik, de a házimunkában csak besegít anyunak.

2017. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincsenek ilyen téren elvárások. Közösen végezzük a házimunkát. Hétvégén együtt, hétköznap meg aki épp ráér...valahogy ez sose volt gond, pedig sokat takarítunk.

Vannak munkák, amiket nő létemre én rühellek (pl. mosogatás), az a férjem dolga, van amit ő nem csinálna meg (pl. vasalás), az meg egyértelműen az enyém.


Igaza van annak, aki azt írja, hogy ha szép szóval nem megy, akkor vezessetek táblázatot, vagy ülj le vele, és mond el neki, hogy ha mindketten ugyanúgy kiveszitek a részetek a házimunkából, akkor gyorsabban végeztek és több idő marad egymásra.

Mi az, amit neked kell csinálni és mi az ő feladata? Mennyivel többet kell neked takarítani, mint neki?

2017. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Hàt ez jo utolsô 😂

Szoval aki nem egyedûl csinàlja a hàzimunkàt nem részesûlt jô nevelésbe,annak bûdôs a hàzimunka. Ràadàsul az csak plàzacica lehet.

Egy pasinak is ugyan annyi a hàzimunka mint egy nônek.

Azt még megértem akit eltartanak csinàlja csak meg. De aki dolgozik azt màr nem tartjàk el.

Egyedûl neveltem a lànyom,dolgoztam. Van kutya,hobbim és csillogott a lakàsom mindig.

A pàrom ugyan ugy nekiàll mindennek mint én,magàtol. Meg elpakol maga utàn. Nem volt kérdés hogy megcsinàlja. Elvégre ôis kedveskedhet nekem.

Nem kôzôs a lànyom mégis ugyanugy foglalkozik vele. Készït neki vacsorat sokszor,megfûrdeti,stb.

Enis van hogy àgybaviszem a kavét,ôis sokszor.

Én nem viselnék el olyan pasit aki lusta,nem csinàl othon semmit. Meg pl azt mépegeti hogy véletlen pokhàlo van a falon,felàll és leszedi.

N25 pàrom F34

2017. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16os vagyok,13asnak szolt.
2017. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%

Én azt egy szóval nem mondtam, hogy a férfi nem csinálhat semmit!


Munkamegosztás létezik, persze.


De, olyan esetben már miért kell lecsicskázni az embert például, mint a kettesnél ahol a férfi kint is dolgozik és a nő szívesen ellátja a házimunkát?


Vagy, mint nálunk is.


Nem értem, több kérdésnél és egyébként is, munkahelyen is megkaptam már, hogy csicska vagyok, amiért szeretem ellátni a házmunkát.


Szeretek gondoskodni a családomról. A szeretet egy formája. A férfinak is ettől függetlenül számos feladat lehet.


Persze, aki panelban van, nyilván ott a férfi besegíthet abba, ha a nő akarja, hogy elmossa azt a két tányért vagy felporszívózza azt a két szobát, nyilván nincs ott, annyi feladat.


Én azon vagyok megdöbbenve, hogy miért kérik ki maguknak a nők, ennyire, hogy házimunkát végezzenek.


Nyilván, (pl. Te, aki egyedül nevelted a lányod), nem olyanokra gondoltam, mint te. Hanem azokra, akik életében nem tett keresztbe 2 szalmaszálat se, és mint egy másik kérdésnél is egy 21 éves kislány azon problémázik, hogy el kell mosnia két tányért meg reggel beágyaznia, mert a barátja nem csinálja, és, hogy ez neki szolga munka...


Akinek meg nem inge, ne vegye magára.


Megbántani nem akartam senkit, de szerintem már néhány nő a házimunka hárítása terén már átesett a ló túloldalára.

2017. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%

Nekem van a lányom.

Igen,ebbe igazad van hogy sokan átestek a ló tuloldalára.

Van egy ismerós csaj,a párja 14orákat dolgozik,ö heti 4nap 8órát. És felvan háborodva hogy hétközbe pl neki kell fözni.

2017. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
10%

Igen, kedves 19-es.


Hasonlókra gondoltam.


Nyilván nem az olyanokat, akartam megsérteni, mint te.

Jelenleg beteg szabadságon vagyok és voltam, olyan buta, hogy feljöttem a Gyk-ra olvasgatni.


Kicsit feldühített egy két nő hozzáállása, ahogy azokhoz a nőkhöz viszonyulnak, akik házimunkát végeznek.


Nyilván nem rád és a hozzád hasonlókra "akadtam ki".


Még egyszer tőled és azoktól, akiket ez nem érint elnézést kérek!

2017. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!