Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly parkapcsolatban/hazassa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly parkapcsolatban/hazassagban elok! Mi az elvaras hazimunka elvegzese szempontjabol a masik fele?

Figyelt kérdés

Most nem arra az esetre gondolok, ha valaki otthon van valamilyen indokbol, akkor evidens, hogy a nemdolgozo felnek kell a nagyobb reszet elvegezni. Hanem arra, ha kb. ugyannyit dolgoztok, hasonloan leterhelo munkakorben(tehat nem arra, ha a ferfi kemeny fizikai munkat vegez, a no pedig egy irodaban telefonalgat par orat). A parom elvarja, hogy annak ellenere, hogy ugyanazt a tipusu munkat vegezzuk, kb. egyszerre is erunk haza, hogy en vegezzek tobb hazimunkat. Nem azt mondom, hogy mindent allandoan csontra felezni kell, de az, hogy mindig felem billen ennyire a merleg, azert idegesito(ha nagy ritkan nem, akkor iszonyat nagy hisztit levag, hogy mi az, hogy neki kellett kicsitt tobbet csinalnia, lusta vagyok stb.). Nalatok hogy van, ti hogy osszatok meg?


25/N, a parom 30/F



2017. jan. 23. 16:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
94%

A normalis neveles nalunk nem azt jelenti, hogy a not szolganak neveljuk, hanem hogy mindenki rendet tart maga utan.

Szerintem nem ez a jo modja annak, hogy kifejezzuk a szeretetunket a ferfi fele egyaltalan, plane gyerek mellett, hogy a hazimunka nagy reszet atvallaljuk, o meg szorakozzon meg pihenjen nyugodtan. Persze akinek ez orom, az csinalja myugodtan, de a nok nagy reszenek soha (!!) nem hobbi volt ez, hanem kotelesseg, aminek a tobbseg orul, hogy ma mar nem az. A nok is ugyanugy kivannak pihenni es szorakozni, tehat ugy a fair, ha a kapcsolat mindket tagjanak ugyanannyi ideje van a kedvelt szabadidos tevekenysegeire.

2017 van, iszonyu gaz egy olyan ferfi manapsag, aki nem veszi ki a reszet az otthoni teendokbol ugyanolyan aranyban. Ez mar csak az elmaradottabb falvakban divat.

2017. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem időbeosztás kérdése.


De igazad van neked is utolsó, hogy a nőknek is joguk van pihenni. Persze! Egyértelmű!


De nem csak az elmaradottabb falvakban van így... Kisvárosban lakunk, kertes házban. Sok a feladat, megosztjuk, hasonlóan, mint a kettes.


De én nem gondolnám, hogy a mosogatást/teregetést bármit is mindig meg kéne osztani. Nyilván, mint most, hogy beteg vagyok besegít a férjem a konyhában, hogy ne fertőzzem a családot, de egyébként örömmel ellátom.


Szerintem nincs ezzel baj, és a szeretetem kifejeződése nyilván nem csak a gondoskodásban merül ki.


Különbözőek vagyunk, másként látjuk a dolgokat. A neveltetés alatt, meg kicsit félreérthetően fogalmaztam,de nem csak erre értettem.


Nyilván ,elfogadom más álláspontját is, csak néha jól esne, ha más is elfogadná az enyémet és nem rögtön elítélne ez miatt, vagy pedig falusi, maradi nőnek gondolna, mert nem tartom magam annak.


Kellemes estét nektek!

2017. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
20as,nem megsértödés volt és már értem hogy mire gondoltál. Ebbe teljessen igazad van!
2017. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Latom egyeseknek nem sikerult a kerdest rendesen elolvasni es megy a szemelyeskedes. Direkt kiemeltem, hogy nem olyan esetekre gondolok, ahol az egyik otthon van vagy konnyebb munkat vegez, kevesebb oraszamban, hanem amikor a munkakor hasonlo(a mi esetunkben ugyanaz gyakorlatilag) es a heti ledolgozott oraszam is(ez is megegyezik nalunk, en meg kesobb is erek haza egy oraval, mert neki van autoja, nekem nincs). A bunko valaszolonak: nem, engem nem tart el senki, felezunk minden kozos koltseget, kulonleges alkalmakra en is ugyanugy meglepem draga ajandekkal mondjuk a szulinapjan. Ilyen alapon miert van tolem elvarva,hogy a hazimunka 90 szazalekat en csinalom? Lakasban elunk,nincsenek kinti munkak,ha szerelni kell valamit,ahhoz szerelot hivunk,ot en meg megjavitani valamit nem lattam.Ki van a tudjatok mim, mikor ilyen a "hol a noi gondoskodas" baromsaggal valaki elojon. Szeretek gondoskodo lenni, finomat fozni neki,de nekem is jolesne idonkent ugyanez. Es a mi helyzetunket tekintve szerintem alapnak kene lennie.
2017. jan. 23. 18:44
 25/27 anonim ***** válasza:
91%

#22

Te így gondolod, én meg úgy, hogy a mosogatást és a teregetést is meg kell osztani.

Én nem érzem róla való gondoskodásnak a házimunkát, mert mindketten itt élünk és mindkettőnk érdeke, hogy ne egye meg a retek a lakást, és nem azért van barátom, hogy legyen valaki akinek kinyalhatom a fenekét, hogy neki pillekönnyen teljenek a napjai, mindenféle házimunkától mentesen.

Akkor már inkább gondoskodom róla úgy, hogy egymással foglalkozunk, beszélgetünk, együtt vagyunk stb, szerintem ez többet ér, minthogy én mosogatok a konyhában, aztán kitakarítom a fürdőt, berakok egy mosást és megfőzök, amíg ő meg nyugiban nyomkodja a kontrollert valami játék előtt a nappaliban :D

Szerencsére egyszer nem hallottam őt sem panaszkodni emiatt, mivel ő sem úgy lett nevelve, hogy majd a nője mindenben kiszolgálja.

2017. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
93%

#22, és a férfiakban ez a gonsodkodás nincs már meg egy nő (és a gyerekek) felé, hogy eltartsa őket?

Teszem azt, hogy szívesen eltartják a nőket (és a gyerekeket)?

Számomra ez a megdöbbentő.


A te nézeteid szerint akkor az a férfi részesült normális neveltetésben, aki örömmel eltartja az asszonyt. :)

Én azon vagyok megdöbbenve, hogy egyes férfiak miért kérik ki maguknak, hogy el kellene tartani a nőt, ha teljes ellátást várnak cserébe.

2017. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Főzés és a bevásárlás a férjem dolga,takarítás,mosogatás az az enyém,mosást mindketten csináljuk.
2017. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!