Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik szarul ez a mondás, és amit a barátom csinál? (Suba a subához, guba a gubához. )

Figyelt kérdés

Szándékosan tettem párkapcsolati témakörbe, kérem az admint, ne tegye át továbbtanulási kategóriába!


Amit tudni kell rólam: 17 évesen érettségiztem. Az egyetemre való jelentkezést hatalmas stresszként éltem meg, mert fogalmam se volt, mit szeretnék csinálni, így csak úgy megjelöltem néhány szakot, amiről úgy gondoltam, érdekelni fog. Óvodapedagógusnak vettek fel, viszont amikorra ez kiderült, már egyáltalán nem akartam az lenni, így nem is kezdtem el. Helyette egy 2 éves OKJ-s képzésre jelentkeztem turisztikai szervező értékesítő és szállodai recepciós szakra , hogy mégis csináljak valamit. A barátom, noha idősebb, mint én, egy évvel később érettségizett nálam (5 éves gimibe járt), és célirányosan gazdasági szakra ment, nagyon szereti. Én a 2 éves képzés után egyből találtam munkát egy szállodában recepciósként, azóta ott dolgozok több, mint fél éve. Míg a barátom még mindig egyetemre jár. A szállodai munkával annyi a problémám, hogy korn kell kelni, és éjszakázás is van. Barátom mostanában egyre inkább mondogatja, hogy jelentkezzek egyetemre (az ő családjában mindenki orvos vagy valami jól kereső gazdag ember), és állandóan a továbbtanulásról beszél nekem. Nálam nagyon kevés a diplomás a családban. Eddig ez nem volt konfliktus, de már nem először mondja nekem, hogy a nagymamája az anyukájának, és az anyukája is neki azt mondta mindig (és emiatt párom is nekem), hogy "Suba a subához, guba a gubához." Ez nekem borzasztó szarul esik, mert úgy érzem, gáz vagyok a szemében. Továbbtanulnék én, ha tudnám, hogy mi érdekel. De csak annyit tudok, hogy szeretem az állatokat. Nem részletezem, mert jelenleg nem továbbtanulási tanácsokat várok (bár ha valaki szeretne, írhat nyugodtan), inkább az lenne a kérdésem, hogy ez másnak is rosszul esne? Jogos? :(

20N és 21F 4 éve együtt



2017. jan. 24. 20:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

10-es vagyok meg és elfelejtettem mondani, én talalkoztam mar jópar egyetemista vagy lediplomazott személlyel aki tuskó bunkó volt, vagy/és olyan buta volt mint a 6 ökör, ès találkoztam már nem diplomás és mégis nagyon okos értelmes emberrel.

Nem minden mérhető fel diplomaval én azt nezem egy ember hol tart mit tud felmutatni értelmileg/ szemelyisegileg/ akar anyagilag nem azt hogy milyen papírja van.

2017. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 tooHandsome ***** válasza:
84%

Mekkora sznob kva lehet a nagyi is te :D Fogadjunk neki pont nincs diplomája.

Nyilván nekem is rosszul esne ha ilyeneket mondanának, mindig is utáltam az ilyen továbbtanulás meg egyetem meg diploma mániásokat. Kiváncsi lennék a palid amúgy a gazdasági karon mégis mi a f@*szt szeret mert én is ide járok de minden nap fontolgatom, hogy inkább itt hagyom a francba. Pont most vizsgáztam ezelőtt otthon voltam és apám aki 25 éve vállalkozó azon röhögött végig miket kell tanulnom és kérdezgette, hogy ez minek az minek? Mondom ne tőlem kérdezd baz+

Én inkább egy olyannal nem kezdenék aki vereti a nyálát a kis papírjára és másokat is ez alapján ítél meg, veled semmi baj sincsen. Ha egyáltalán lediplomázok valaha akkor sem fog érdekelni, hogy a másiknak van-e. Meg nehogy már más családja mondja meg neked mit csinálj. Tapasztalatom alapján aki nem tudja mi szeretne "lenni" konkrétan az megy gazdasági karra, szóval ez az út előtted is nyitva áll. Mondanám ,hogyha szereted az állatokat menj állatorvosnak de oda is ha jól tudom két emelt kell (fizika kémia vagy biosz) és irtó nehéz bekerülni államira, ugye itt Pesten van csak állatorvos szak ha jól tudom. És ennyi idősen mint te szinte még senki sem tudja mit akar csinálni sőt sokan később sem.

Hihetetlen, hogy tényleg vannak olyanok akik ez alapján ítélik el az embereket. Gondolom a szemedbe már nem mondják. Chhh. Felb@*sz

2017. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem a vészhelyzet sorozatot. Annak a Carter nagyija jut eszembe, az volt tipikusan ilyen vénasszony mint barátod nagyija! Nagyon rangosnak tartják magukat ott meg ugye nem mindig a szerelem házasság (na meg a hűség) a jellemző! Helyedben szakítanék ha tényleg ilyenek ez csak rosszabb lesz. Keresnék csakazért is egy 2 diplomás pasit, aki úgy szeret majd ahogy vagy!!!!
2017. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!