Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az anyámnak nagyon nem szimpat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyámnak nagyon nem szimpatikus a párom és hiába beszélek vele? 19/L

Figyelt kérdés

Tudom, hogy béna tini kérdésnek tűnhet de a barátom is már 23 éves és én sem vagyok már 18 alatt, meg remélem itt normálisabb válaszokat kaphatok ezért raktam ebbe a kategóriába remélem megértitek.


Szóval a párommal már 5 hónapja együtt vagyunk és nemrég mutattam be a szüleimnek. Nekem ő (és remélem én is neki) nagyon nagy szerelem és úgy érzem megtaláltam az ideális társat magam mellé, akivel tényleg komolyan számolhatok. Nagyon okos és kedves fiú, különleges egyéniséggel ami lehet nem mindenkinek lesz elsőre szimpatikus. Annyi a probléma, hogy ő egy nagyon picit töri a magyart mert nem teljesen magyar származású ha jól tudom apai ágról valamilyen arab felmenői vannak. Ettől függetlenül nem ezért töri a magyart, kiskorában Németországban éltek és leginkább németül beszéltek.


Sajnos az anyámnak nem igazán tetszett már elsőre sem ami miatt persze csúnya vitáink is voltak már. Ő konkrétan lecigányozta egyszer a barátomat -a bőre egy picit sötétebb és van benne valami egzotikus vonás de nem látszik rajta nagyon, viszont nagyon jóképű és szép kék szemei vannak például- amiért én akkor leborítottam egy pohár vízzel mérgembe. Apunak pedig konkrétan tiltja, hogy kedves legyen vele vagy szóljon egy szót is az érdekében mert akkor vele is összeveszik és megsértődik rá, hogy összefogtunk ellene pedig én úgy vettem észre neki szimpatikus lenne. Eleve ez nem tetszik neki, folyton azzal jött, hogy ő szép magas szőke fiút szeretne mellém mert én is magas és szőke vagyok. Azért is beszólt mert a párom alacsonyabb nálam, hogy ez is hogy néz ki? Meg ő izmos és azért is beszólt, hogy biztos csak kompenzál. De már azért is szólt, hogy a barátom vegán és nem eszik húst. Bármit csinálhatna szegény az anyának biztosan nem tetszene. Már zsigerből utálja, azon is gondolkodtam, hogy most akkor rasszista az anyám?? Vagy komolyan ennyire hülye?


Nem volt még nálunk csak 3x de kijelentette, hogy többet nem látja szívesen. Ezt így neki a szemébe konkrétan amikor elköszöntünk. Persze ő visszaszólt neki ami megjegyzem tök jogos volt ,arra vonatkozóan, hogy az anyám milyen rossz példát mutat nekem és hogy nem is fog jönni olyan házba ahol nem látják szívesen. Persze nagyon mérges volt akkor anyára de utána nagyon sokat kellett vigasztalnom mert nagyon rosszul esett neki, el is érzékenyült. Semmi rosszat nem tett amivel ezt érdemelné, engem a tenyerén hordoz, jólnevelt és mindenkivel nagyon közvetlen és kedves. Igaz a személyisége olyan, hogy néha túl őszinte, szókimondó és kiáll magáért ha valamiben nem ért egyet, minden embert ugyan úgy kezel talán ez nem tetszik neki. Egy picit bevállalósabban is öltözködik, de van stílusa talán egy picit sokat beszél, de tényleg ennyi. Minden barátnőm és ismerősöm nagyon imádja, a húgom is szereti. Hiába beszélek anyával egyszerűen nem hallgat az ész érvekre, ott tesz keresztbe ahol tud. Mégis mit csináljak vele? Egyre rosszabb lesz.


2017. jan. 25. 12:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudhatom, mert nem ismerem az illetőt, csak tippelhetek. Viszont úgy látom, hogy te még nagyon fiatal és naiv vagy, és ezt nem bántásból írom, ne értsd félre. De n+1 ilyen eset volt már a történelemben (könyvek is jelentek meg a témában), amikor arab férfiak teledumálták a magyar kislány fejét mindenféle szép dologgal, a magyar kislány pedig elolvadt a gyönyörűségtől, és végül belecsúszott egy olyan kapcsolatba, ami nem egészen úgy alakult, ahogy indult, és alig tudott szabadulni belőle. Olyannyira így van, hogy nővérem is belezúgott egy arab srácba még a fősuli alatt, volt is otthon akkora cirkusz belőle. Elképesztő kedves volt a gyerek, Anyuék persze résen voltak és felvilágosították tesómat a helyzetről, és végül néhány hónap után szerencsére dobta a srácot.


Én azt mondom hogy próbálj egy kicsit te is lehiggadni, és egy este beszélgess el Anyukáddal (ha sikerül normál hangnemben) hogy mi is a helyzet az ilyen fiúkkal. Emiatt szüleiddel összerúgni a port amúgy is csacsiság, ők mindig a szüleid lesznek és feltehetően mindig jót akarnak neked, ez a srác meg ki tudja hol lesz néhány hónap múlva, és ki tudja mik a valódi szándékai...

2017. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz köszönöm! Nem szeretnék rosszba lenni a szüleimmel természetesen, nem ez a célom. De ő nem arab, ő magyar és a neve is magyar az anyukája apukája is magyar. Csak van a felmenői között arab, állítólag egyedül a nagypapáján látszik rendesen meg persze az ő felmenőin. Ő nem arab tényleg :) Nem bűnöző nem akar elrabolni se, nem vallásos senki a családjából, nem is járt még soha arrafelé ez csak amolyan "érdekesség" inkább vele kapcsolatban.


Nem buktam meg istenem... Öt éves osztályba járok.

2017. jan. 25. 14:03
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondom hogy bűnöző lenne a családja. Ahhoz hogy netán valami zűr legyen később, ahhoz nem kell bűnözőnek lennie. A kulturális különbségből adódhatnak a problémák, márpedig ahogy olvasom, itt van kulturális különbség. Amúgy meg ha magyarok a szülei, akkor miért töri a magyart? Kicsit úgy érzem, hogy itt valami nem teljesen kerek...
2017. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13- ez arra sem méltó hogy kommentáljam


#14- Nagyon kedves vagy, hogy így féltesz ismeretlenül is de nem kell gyanakodnod. Az, hogy ő milyen származású lényegtelen, azért töri a magyart mert sokáig külföldön éltek, kicsi korától kezdve és bár tanították magyarul nem nagyon tudott gyakorolni. Tényleg csak minimálisan zavaró, amúgy maximálisan érthető amiket mond. Ezenkívül németül és angolul is perfektül beszél :)

Nem hiszem, hogy lennének kulturális különbségek mert tényleg senki nem olyan a családjából, bár még csak az apukájával találkoztam eddig. De senki sem vallásos vagy követ hagyományokat (és miért is tennék, hiszen magyarok), bár a barátom büszke a származására és néha ha pl zarába lehet kapni valami kicsit "orientálisabb" ruhát azt meg szokta venni csak azért is meg van ilyen nagyon különleges parfümje is de kábé ennyi :)

2017. jan. 25. 14:23
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a szüleiddel. Ha nekik ellenszenves a barátod, le kellene ülniük veled SZÉPEN megbeszélni. Egymást meghallgatva. Ez a rasszizmus elég primitív dolog.

A te "részedhez" szólnék hozzá:

- nagy horderejű kijelentés 5 hónap után,hogy megtaláltad az ideális társad, várj ezzel még

- " Nekem ő (és remélem én is neki) nagyon nagy szerelem " Reméled? Ezt nem remélni kell. ezt vagy látod rajta, vagy nem. És ha nem ,akkor nincs miről beszélni.


Naivnak tűnsz. Nem árt,ha figyelsz. Nehogy anyukádnak legyen igaza. És nem a bőrszín vagy az ölzöködés,stb miatt.

2017. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

Ha engem öntöttél volna le egy pohár vizzel az aktuális farok miatt (életre szolo kapcsolat egy külföldivel, naná), akkor már aznap csomagolhattál volna, aztán szia.

Tudom, nagy a szeewlem, de töled tapasztaltabbakat is vágtak már át elég csunyán, te pedig mág egy kislány vagy, ami azt illeti, csak korodban felnött. Látszik is a gyerekes viselkedésedböl, és megértem anyudat, amiért ki van borulva.


De sok sikert, remélem, tényleg értelmes a fiu, és nem csak a puncid érdekli...

2017. jan. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ja és az semmit nem jelent, hogy itt hogyan viselkedik a srác.

Az egyetemen volt egy jopár arab, török, akik látszolag! tök normálisak voltak... látszolag, de a saját környezetükben már soviniszta, kirekesztö barmok. Szoval ezzel csak ovatosan.

2017. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Írj már ide egy félév múlva, kíváncsi leszek, mekkorát esel addigra pofára.
2017. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Savanyú a káposzta"

Ugyanez a helyzet a jelenlegi párommal,az én anyám is fúrná,ha bemutattam volna.

2017. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!