Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom (szintén férfi, de ez probléma, azért itt teszem fel a kérdést) nagyon beteg. Rákos. Ami abból a szempontból nem lenne gond, hogy az onkológus szerint fiatal is, erős is, jó eséllyel meggyógyul. A kemoterápia ugye nagyon legyengíti. És én segítenék neki, de egyszerűen nem hagyja. "Beteg vagyok, nem halott" és még nem kevés káromkodás, ami szokott jönni, mikor felajánlom a segítségem. Alig bír kikelni az ágyból, de minden áldott reggel elvonszolja magát a boltba és hazahozza azt a r*ohadt szatyrot. Na ez még hagyján. Ő ugye idegenvezető. És nem hajlandó még betegszabadságot sem kivenni, ugyanúgy dolgozik. Álláspont a következő: "Nem hullik ki a hajam, nem látni, hogy beteg vagyok (amúgy a fenéket nem...), mehetek dolgozni"

Hogy oldja meg, hogy nem tud gyorsan menni? A legapróbb részletig elmond mindent és közben próbálgat menni.

Ugye vettem neki egy botot, hogy azzal talán könnyebben megy, válasz: "Köszönöm szívem, de amíg megy nélküle, anélkül csinálom."

Ugye a vérkeringése tropa, immunrendszere tropa a kemótól, az orvos azt szeretné, hogy feküdjön be, de nem hajlandó, arra hivatkozva, hogy dolgoznia kell. Holott a főnöke, aki nagy nehezen kirángatta belőle, hogy beteg, megállás nélkül, minden áldott nap próbál a lelkére beszélni, hogy ha kell, még ő is helyettesíti, törődjön most inkább magával.

Szörnyű érzés néznem, hogy minden héttel egyre gyengébb, de ha belepusztul is megcsinál mindent, amit eddig. Másik, hogy ő egy életerős, izmos srác volt, most meg több mint harminc kilót fogyott néhány hónap alatt, és embertelen, amit művel magával.

Ha egyik napról a másikra úgy döntene, hogy míg nem rákmentes, nem hajlandó kikelni az ágyból, én lennék a legboldogabb, hogy ápolhatom.

Meg ugye... Látom rajta, hogy azért csinál mindent úgy, mint régen, mert fél. Legalább a látszatát fenn akarja tartani annak, hogy minden rendben van. De nincs.

Az meg a másik, hogy ha így halad, nem a rákban fog meghalni, hanem a r*hadt makacsságába. Erős kemót kap és nap mint nap emberek között dolgozik. Aztán meg majd elviszi egy kis nátha. Bezzeg mikor nekem vesekövem volt, még azt sem hagyta, hogy bekössem a cipőmet, nemhogy dolgozni menjek. Teszem hozzá, már akkor is elég gyenge volt, de akkor még tényleg egész jól volt.

A legrosszabb ahogy köhög. A tüdeje nem rákos, csak ugye mivel emberek között van, ami nagyon-nagyon nem jó, minden hülye betegség elkapja. És nincs 30 sem :(

A szülei előtt titkolózik, a fényképeket, amiket küld, MEGSZERKESZTI (bocsi a nagybetűkért), hogy ne lássák, milyen sovány. Mintha valami szégyellnivaló lenne, hogy beteg.

Meg amilyen terveket szövöget. Jövőre pl. el akar menni síelni. Örülök ha ezt a hónapot túléli, nem még ezen agyalok.

Könyörgöm, adjatok valami tanácsot, mert megőrülök.

28/F


2017. jan. 29. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy szólnék a szüleinek, még akkor is, ha a párom egy életre megharagudna rám.
2017. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit lehetne tenni. Ültesd le és beszéld meg vele, hass a lelkére, mondd el neki, hogy nagyon félted és ne csinálja ezt magával. Szükséged van rá és az, hogy segítesz neki még nem tezsi őt gyengévé a szemedben.

Sok erőt és gyógyulást kívánok!

2017. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teszi*
2017. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz hatni Rá. Nem akarja,hogy elhatalmasodjon Rajta a betegségtudat, hiszen fiatal. valahol ez természetes is a Részéről.Tudatosítottad Benne,hogy Mellette vagy, segítesz Neki mindenben, de ha nem hagyja erőszakkal nem tudod rávenni.


De az is lehet,hogy amennyiben ágynak esne vége lenne....igy legalább az élteti,hogy dolgozik még, a háztartásban is segít, ha mindezt nem teszi haszontalannak fogja magát érezni.


Nehéz helyzet ez, elhiszem,hogy gyötrődsz!


A férjem szintén ebben a korban volt hosszú évekig beteg. Amíg lehetett dolgozott, még úgy is,hogy én segítettem Neki. Amikor itthon volt tehtetlennek és tényleg betegnek érezte magát, és mivel nem volt emberek között még jobban a betegségén járt a gondolata.


továbbra is erősítsd Benne,hogy te Mellette vagy, szól,jon amiben a segítségedet szeretné kérni, vagy ülj le Vele, beszélgessetek minél többet, a betegségről is, de hagyd, ne erőltess Rá semmit. nehéz megállnod, de nem tudod kierőszakolni azt,hogy segíthess Rajta,hogy maradjon otthon, és lehet,hogy nem is érdemes. Ha a betegsége rossz irányba fordul nem lesz más választása úgysem.

2017. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma akkor virrasztás... :/

Éppen a papírmunkát rendezte, mikor elkezdett köhögni. Alig bírta elmondani a munkatársának, hogy hívjanak engem. Bementem érte, ketten segítették be kocsiba, mert úgy kimerítette a fulladozás, hogy nem bírt felállni egyedül. Lefektettem, és elhagyta az első panasz is végre a száját. Hagyjuk, hogy mi volt, mert elsírom magam. Amúgy az utolsó csoportját már a főnöke vitte végig, mert alig tudott beszélni úgy fájt mindene. Kihívtam hozzá a háziorvost is, mert lázas volt. De megnyugtatott, hogy csak kimerült, nincs nagy baj, csak reggelig figyeljek rá, hogy biztosra menjünk. De ami jó, hogy megígérte, hogy holnap nem megy be dolgozni, és megkért, hogy menjek el vele boltba, mert cukrot kell venni és nem bírja egyedül. :)

A szülei amúgy tudják, hogy beteg, csak azt nem, hogy ennyire. Azért is nincsenek itt. Ha tudnák, hogy így néz ki, már rég itt lennének, hogy segítsenek ápolni. Holnap viszont míg még jól van (ez nagyjából a reggel 10-dél időszak), beszélek vele. Ez nem fog menni. Nekem sem. Mikor láttam, hogy a munkatársa hív, azt hittem, meghalok a rémültségtől, azt hittem, nagyon nagy baj van.

Amúgy furcsa, hogy nagyon nem bírja a hideget. Mióta beteg. Előtte meg tudott őrjíteni, mikor kiment az erkélyre egy szál boxerben télen. :D

Meg amúgy is, még azt is meg lehetne tenni, hogy otthagyjuk mindketten az állásunkat, míg beteg, mert ő régebben nagyon jól keresett, elég keresett fordító és tolmács volt, elég sok pénzt félretettünk, egy évig legalább kihúznánk. Az orvos szerint max két hónapig kéne bent feküdnie, nagyon "jó" típusú rákja van, utána még az én rigolyám, hogy itthon picit összeszednénk a szüleivel, mielőtt visszamennénk dolgozni.

Megkért a doki, hogyha felkelt holnap, hívjam föl, mert szeretné megvizsgálni, meg beszélni a fejével. Azért nem ma délután beszélt vele, mert alig bírt beszélni.

Elmondta azért, hogy nagyon régen gyógyít, de ilyen makacs emberrel még nem nagyon volt dolga. :D

De humoránál van még, az biztató. Az Amerikai Faterben ugye Stan azt mondta Francine-nek, hogy miért nem önt kávét a cukrához. És ez nagyon tetszett anno neki, mert én rengeteg cukorral iszom a kávémat, és minden reggel megkapom tőle ezt a poént. :D

Mondjuk én sem hagyom szó nélkül, mert megjegyzem, hogy Stan mondja a feleségének, és nem tudom, ki a passzív... Ja, ő... Sóval nem ér. :P :D

A szóviccei meg külön ügyosztályt képeznek, azt tanítania kellene. :D

Na... Akkor majd csak lesz valami. Köszönöm a tanácsokat. :)

2017. jan. 29. 18:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben leszünk. :)

Röviddel az utolsó komim után belement, hogy kórházba menjen. Már itthon van, visszajár kezelésre. Nagyon gyorsan javul, hétről-hétre. Szedi vissza a súlyát is, orvos javaslatára finoman elkezdett sportolni. Hetente kimegyünk együtt a piacra, veszünk normális élelmiszert. Végre jókedvű. :)

Van ideje főzni, abban kuktáskodom, nagyon jó buli szokott lenni. :)

2017. ápr. 1. 12:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!