Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hozzámennétek olyan férfiho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hozzámennétek olyan férfihoz aki hátrányos családdal rendelkezik, és ha baj van mindig a párotokra támaszkodnak? (Állandó anyagi gondok, családi balhék, primitívség)

Figyelt kérdés

Hiába szeretem a páromat, sajnos a családja ijjesztő számomra. Már sokszor veszekedtünk miattuk, és a párom sajnos eléggé anyás is.

Ti mit tennétek? Van valaki aki hasonló helyzetben van/volt már?

27n



2017. febr. 7. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig hittem, hogy nem létezik társadalmi determináció, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy van.


Olyan lánnyal jártam, akit visszahúzott a családja, és bármennyire is megadtam neki minden segítséget, hogy kiszakadjon abból a mérgező közegből, a végén inkább őket választotta, mert erre szocializálódott, mert így nevelték.

2017. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek. Az én családom rendezett,dolgozó, tanult emberekből áll, a párom családjáról mindez alig mondható el. Gyakori náluk a betegség, az anyagi gond, és a nem éppen kulturált viselkedés.(családom belüli erőszak,megcsalás,lopás,kéregetés,tanulatlanság,munkanélküliség)engem is kitiltottak maguktól mert megtudták a véleményemet.
2017. febr. 7. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Genetika. Ha a szülők nem normálisak, a gyerekük sem lesz az.
2017. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, ez nem genetika, hanem tanult viselkedés. de igen a család komoly befolyást tud gyakorolni az ember életére. nehéz kitörni, és sok függ attól, hogy egyáltalán akar e.
2017. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 omba ***** válasza:
100%

Ne nagyon küzd ezért a kapcsolatért, ha elolvasod a feltett kérdést, láthatod, hogy mennyire zaklatott vagy, ha csak szóba hozod te magad.

Én balhés vidéken nőttem fel, mindegy, hogy genetika, vagy szocializáció - ugyanolyan élete lesz, mint a családjának.

2017. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne menj hozza!

N

2017. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos...én ugyanebben a helyzetben vagyok, és igen, én hozzámegyek, DE azért, mert a párom szerencsére a családjával ellentétben tanult, és normális és a rengeteg beszélgetés alkalmával belátta, hogy ha folyton a családjára hallgat, meg azoknak a problémáival, adósságaival foglalkozik, akkor MI soha a büdös életben nem fogunk előrejutni az életben!


Ő is anyás volt, az anyja meg olyan rafinált, hogy az orránál fogva vezette...


Az a fajta család, akiknek, ha 5000Ft-juk van egy hétre, spórolás helyett inkább kölcsönkérnek még 5000-et, hogy tudjanak venni kólát...!!! Agyrém!


Jó pár adósságból mi rángattuk ki őket, rengeteg pénzt adtunk kölcsön vagy örökbe, de ezt mára befejeztük.


Történt ugyanis, hogy a szegény anyukának, miután kölcsönadtunk, mert sajnos elmondása szerint kenyérre sem telt neki, képzeljétek összefutottunk még aznap este egy étteremben! Ott kajált az új palijával az étteremben! A szegény anyuka...ha nem ültünk volna alapból, tuti leseggeltem volna a földre.


Szerencsére a páromnak is leesett a tantusz, azóta anyuci nem tudja befolyásolni...

Megbeszéltük, hogy bár fájdalmas a páromnak, de nem hagyjuk magunkat hülyének nézni. Azóta is beszélünk velük, meg találkozunk, de ha rákérdeznek arra, hogy tudunk -e egy kis pénzt adni, hát a válasz az, hogy sajnos nem!


Azóta érdekes, nem is hívnak annyiszor, hogy mi újság van velünk...valahogy már nem is vagyunk olyan érdekesek...

2017. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Férfiak kevésbé éreznek motivációt a kiszakadásra,nem véletlen van egyre több diplomás nő és egyre kevesebb diplomás férfi.Inkább egyedül halnék meg,mintsem ilyen óriás csecsemőt pátyolgassak,annyi szent.
2017. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

"Férfiak kevésbé éreznek motivációt a kiszakadásra,nem véletlen van egyre több diplomás nő és egyre kevesebb diplomás férfi."


Ez jó nagy hülyeség, és komoly logikai bukfenc.


A társadalmi determináció mindkét nemre ugyanúgy hat, nincs olyan, hogy a férfiak könnyebben vagy a nők könnyebben, sőt a férfiaknak általában több lehetőségük is van kiszakadni, nézd meg, hogy például férfi sokkal könnyebben elmegy egy tök idegen helyre dolgozni akármit, mint egy nő.



A több diplomás meg egy erőteljes társadalmi változás jele, valamint azé, hogy napjaink iskolarendszere sokkal inkább a lányok számára tud érdekeset, értékelhetőt nyújtani, és a lányok felelnek meg inkább az elvárásoknak, amíg egy alsós fiúnak sokszorosa a mozgásigénye egy alsós lányénak, addig az iskola elvárja, hogy egy helyben üljön csendben, míg a hasonló korú lányok sokkal inkább egyedül is a molyolós, odafigyelős, csendes hobbikat választják, tehát legjobb esetben is legalább nem lógnak ki az osztályból, míg a fiúknak egy helyben ülni is nehéz.



Vannak országok, ahol ezt kezdik felismerni, és a két nem számára kicsit más kihívásokat támasztanak az iskolában főleg fiatal korban.


Btw, a férfiaknak diploma nélkül is sokkal jobb megélhetési lehetőségeik vannak, nézz meg egy jó burkolót, simán keres annyit, mint egy diplomás tanárnő, még többet is, a diploma nélküli női karrierutak viszont gyakorlatilag a legrosszabbul kereső szakmákat takarják.

2017. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,valahogy kevesebb pasit láttam,aki lediplomázna azért,hogy kitörjön abból,amiben felnőtt.Valahogy jobban belenyugszik a többség abba,amibe beleszületett.
2017. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!