Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Adjak ultimátumot a barátomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adjak ultimátumot a barátomnak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a barátom 27. Én már rég elköltöztem otthonról, van munkám, most is tanulok, vannak terveim, szeretnék haladni az életben. Ezzel szemben a barátom még otthon lakik, 4 órás munkában dolgkozik és semmit nem tanul. Jól kijövünk, de úgy érzem visszahúz. Most azt mondta márciusig mindenhova elküldi az önéletrajzát, keres munkát és akkor összeköltözhetünk, de nem látom hogy igyekezne. Szerintetek összekapná magát, ha azt mondanám, szakítok vele, ha nem szedi össze magát mondjuk egy hónap alatt? Vagy ez csak hátráltatná? Van-e jogom ilyet mondani?

2017. febr. 9. 09:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked mik a terveid? Es a baratod mit dolgozik? Ha teljesen osszeegyeztethetetlen a tavoli celhaitok, akkor lehet hogy van ertelme raijeszteni hogy ezek a celok valosagosan is kideruljenek.
2017. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
mondhatod neki, hogy össze akarsz költözni, turbozza magát, de nem biztos hogy érdekelni is fogja
2017. febr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Bármit mondhatsz neki. Lehet, hogy összekapja magát, de ha különböző az életfelfogásotok, akkor ez mindig gondot fog okozni.
2017. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mert ha beszélünk róla akkor indig az van, hogy "persze, el akarok már költözni" meg "akarok rendes munkát", de ezeket már másfél éve mondogatja... Lehet, hogy csak félek belátni, hogy nem fog változni.
2017. febr. 9. 09:39
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Az "ultimátum" dolog már régen rossz gondolat.


Most őszintén: szeretnéd vele tölteni az idődet? Ha igen, akkor támogatással segítsd. Azzal, hogy rombolod ilyen dologgal, azzal magadnak és kapcsolatotoknak teszel kárt. Tényleg ezt akarod?

2017. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ultimátumot adni. Nem azért kell változni, mert különben elhagyod, hanem maga miatt. Maga miatt kellene munkát találnia. Ha ezt nem látja be, ígérget mindig, de nem látod, hogy tenne is érte valamit, akkor te is tudod a megoldást.
2017. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem lennék a barátod, ha így gondolkodsz róla...de ha már így gondolod, minek ultimátum??? Szereted, vagy nem, elfogadod így, vagy nem...inkább szakíts, mint ultimátumokat adj...az ultimátum soha semmit nem old meg...
2017. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen fog változni, aztán pár hónap múlva arra eszmélsz, hogy felmondott a munkahelyén, hetek óta nem adott be önéletrajzot, otthon se csinál semmit, te pedig megszakadsz.


Nem fog megváltozni.


Ideje belátni, hogy a komoly kapcsolatban a szerelem kevés.

2017. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát én nem gondolom, hogy olyan rossz barátnő lennék, eddig is kitartottam mellette meg segítettem, csak azt kicsit soknak érzem már. Nem akarom, hogy kihasználja a türelmemet és magamat sem akarom akadályozni. Mármint, ha a másik egyáltalán nem igyekszik... arra meddig kell /érdemes várni? Mert nekem is nyilván vannak időszakaim amik nehezebbek, vagy helyzetek, amikből nehéz kimozdulnom. De ennél jobban nem tudok neki segíteni, ha ő magától nem csinál semmit.
2017. febr. 9. 10:14
 10/21 A kérdező kommentje:
És igen szeretem, de én is azt érzem, hogy ez kevés. Egy párkapcsolat nem csak ebből áll...
2017. febr. 9. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!