Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Adjak ultimátumot a barátomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adjak ultimátumot a barátomnak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a barátom 27. Én már rég elköltöztem otthonról, van munkám, most is tanulok, vannak terveim, szeretnék haladni az életben. Ezzel szemben a barátom még otthon lakik, 4 órás munkában dolgkozik és semmit nem tanul. Jól kijövünk, de úgy érzem visszahúz. Most azt mondta márciusig mindenhova elküldi az önéletrajzát, keres munkát és akkor összeköltözhetünk, de nem látom hogy igyekezne. Szerintetek összekapná magát, ha azt mondanám, szakítok vele, ha nem szedi össze magát mondjuk egy hónap alatt? Vagy ez csak hátráltatná? Van-e jogom ilyet mondani?

2017. febr. 9. 09:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki így áll az élethez, az nagyon ritkán változik meg.

Azt meg nem is értem, hogy dolgozhat csak 4 órát. A ruhát, kaját ma is anyu veszi neki? Mert 4 órás munka normál napi megélhetésre is kevés.

2017. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Szereted te ám a nagy lós*art!Ha azt mondta márciusig lép akkor február elején te mit ultimátumozgatnál neki ? Csak érzékeltetni akarod vele,hogy neked mindegy mi lesz ha nem úgy történnek a dolgok ahogy te akarod minden téren akkor mehet a levesbe!

Ez neked a szeretet? :D Ígért valamit várd már meg mi lesz aztán ha nem elvárásaid szerint alakulnak a dolgok és nem tudtok közös nevezőre jutni lehet szépen megbeszélni a dolgokat és lehet szakítani.


De adj csak neki ultimátumot ha akarsz ,remélem rájön kivel akarna összeköltözni és inkább már most belátja,hogy jobb lesz neki nélküled!

2017. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 5 évet pazaroltam egy ilyen emberre. Ugyanez. Álmok, hogy "majd", meg ő is szeretné. Másfél év alatt nem tett semmit... kukáznám már mai fejjel.
2017. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat annak, aki tudja miről beszélek! :)

Aki meg olyanokat ír, hogy "dehogy szeretem", annak nem tudok mit mondani, nincs a helyzetemben, és ezek szerint nem is tudja magát beleképzelni, vagy felfogni.

2017. febr. 9. 11:03
 15/21 omba ***** válasza:
80%

Van jogod, hogyne volna?

Akarsz egy normális, előrehaladó életet, és, ha ebben nem partner, akkor az ő "joga" érvényesülne, hogy ücsörögjön a langyos vízben. De joga van hozzá, azt nem vitatom.

Nem vagytok egy hullámhosszon, az "ultimátum" csak azért jó, hogy világossá tegye ezt, meg a szakítást.

2017. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedvesem valóban nem tudom beleképzelni magam a helyzetedbe mert fogalman sincs köztetek mégis milyen kommunikációs szint lehet ha másfél év alatt ennyit sem sikerült letisztázni.Én a leírásodból csak annyit tudok márciusig akarjátok összehozni a dolgokat ezt beszéltétek meg.Ha az eddigi kapcsolatotok alapján olyan szinten vagy,hogy ennyire nincs benne bizalmad,meg úgy érzed visszahúz akkor szakítani kell.De az ultimátumozgatásnak nem sok értelmét látom.Bőven ismerned kellene már annyira,hogy tudd mit várhatsz tőle.Ha csak ultimátummal tudod elérni amit szeretnél akkor összeköltözés után még sok problémára számíthattok.Gyorsan szét fogtok menni.
2017. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Félreértesz. Én az "ultimátummal" csupán világossá akarom tenni, hogy mostmár döntenie kell, hogy akar -e haladni vagy sem. De ezektől a folyamatos ígérgetésektől a falra mászok. És látom, hogy egyébként tudna lépni, csak valamiért nem teszi meg.


Egyébként nem értem, honnan itt az embereknek ez a lekezelő stílus...Nem vagyok a "kedvesed", valamint nem értem, miért kell ilyen támadónak lenni rögtön, hogy a "lóf***t szeretem". Attól még, hogy nem látjuk egymást, szerintem semmi olyant nem mondtam, amire így kellene reagálni.

2017. febr. 9. 13:23
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvass végig minden válazt, az első pár szóból lejön, hogy te tutyi-mutyidhoz hasonló mama-kedvence írta-e, és akkor te leszel leszólva...

Egy 27 évestől ez nem elfogadható életmód, ha nő, ha férfi, de ha rokkant volna, akkor se.

2017. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Édes drága bogaram :D ,hosszú lenne elmagyarázni miért egyértelmű,hogy nem szereted de ha az megnynugtat igen valószínű,hogy ő sem téged .A kapcsolatotok nem is illethető kapcsolat jelzővel.Ha a fogalmazásom bunkóra sikerült ezúton is elnézést,ezennel befogtam!
2017. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, mit tanult, milyen munkát keres és milyen városban, de azért nem egyszerű az álláskeresés, így azt is meg kellene tudni tőle, hogy mit csinál... Budapesten éppen bazi drágák az albérletek, nem egyszerű csak úgy elköltözni, sem munkát találni, ha nincs épp jó szakmája.


Szerintem nem az ilyen ultimátumok a megoldás meg a szakítással fenyegetés, hanem az emberi kommunikáció két fél között. Ha ezt nem tudjátok megvalósítani (ami egy párkapcsolat alapja), az régen rossz.


Mondd el neki azokat, amiket itt írsz és tőle kérj tanácsot, kérd ki a véleményét, beszéljetek erről. :)

2017. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!