Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan érjem el a páromnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érjem el a páromnál, hogy végre leszakadjon a régi, első szerelméről? Nagyon nem értem a nőket.

Figyelt kérdés

A párom 19 éves korában egy nála 15 évvel idősebb fazonnal jött össze, vele volt az első nemi élmény meg a nagy szerelem és együtt járás. A tag már akkor sem volt normális, néha kidobta őt, azután visszakönyörögte magát, ha kellett, meg is ütötte, amiért legszívesebben betörném a fejét, de a párom mindig hevesen védi. Hogy nem tehet róla, mert nagyon kitolt vele a sors, meg a családi háttér...


A durva az, hogy tényleg nem bánthatom, mert nem ő keresi a páromat, hanem ő az aki magától visszajár hozzá. Ilyenkor kaját visz neki dobozban meg vigasztalja, hogy jobb lesz az élete, mert az ember a 90+ éves nagymamájánál él, konkrétan lusta bármit is dolgozni. Gyanúm szerint a párom pénzt is ad neki, mert nem jár puccos göncökben, mégis elfogy szinte az egész fizuja a hónapban.


Annyira ismerem már őt, hogy nem csalna meg, és sok mindent el is mondott erről az emberről, de nem fér a fejembe, hogy miért törődik egy olyannal, akitől túlnyomórészt csak megaláztatást kapott? A párom egy intelligens, magabiztos nő, de amikor róla beszél, az arca megváltozik, néz maga elé kb. mintha egy szégyenlős ötéves gyerekké változna. Mi ez a ragaszkodás, nem értem? És hogyan tudnám feloldani (erőszakmentesen)? 32/f


2017. febr. 12. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nehéz így megmondani,hogy kb. mi játszódik le benne,nagyon kevés az információ,és ismerni kellene személyesen az érintetteket,úgyhogy amit írok,az csak egy tipp.Én is mindig a nálam jóval idősebb férfiakhoz vonzódtam.Ezt úgy hívják,hogy apakomplexus. Mindenkiben aput kerestem,de nem tudatosan,természetesen.

Valószínű,hogy pszichésen még mindig kötődik hozzá.Nem zárta le magában ezt a kapcsolatot,az biztos. Az esze azt mondja,hogy egy rendes,normális férfival fog tudni családot alapítani,és békében élni,de pszichésen még az exéhez kötődik.Nem érzelmileg,hanem pszichésen.

Ha ennyire megértő vagy,érdemes lenne felkeresnetek egy párterapeutát.

2017. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek 11-essel!

Valószinűleg szeret téged mint partnert, de elképzelhető, sőt.. majdnem biztos hogy apakomlexusa van.


Az ő szülői háttere milyen? Csonka családból jött?

Pl. az én párom szülei is elváltak, az anyja nevelte őt. Így igen nagy apai minta hiány alakult ki benne.

Én igazából soha nem tudtam elég jó lenni számára, mert nem emlékeztettem az apjára, illetve nem úgy viselkedtem vele mint egy apa a lányával (még jó...)

Viszont az egyik munkatársába simán belezúgott, csak mert olyan volt a szeme mint az apjának. Gáz!

2017. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert az apukája az idegenlégióban szolgált és szinte soha nem látta gyerekkora alatt, mindig más és más helyre költöztek függően attól, hogy az anyja milyen pasit szedett éppen össze. Azt tudom, hogy sűrűn leveleztek, néha bálványozza őt, amikor róla beszél máskor gyűlöli, amiért alig volt mellette...hát nem tudom. Remélem, bennem nem az apa figurát látja, bár tény, hogy nagyon ragaszkodó.
2017. febr. 12. 22:46
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én semmi szín alatt nem lennék másod hegedűs.
2017. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Akkor így érthető. Az apja elhanyagolta,nem torődött vele. Az első idősebb férfibe vetítette ki. Tudattalanul el szeretné érni,hogy törődjön vele. Nem képes elengedni,és tudomásul venni,hogy az édesapja a saját útját járta. Így nem képes elengedni az exét sem. Kedves kérdező! Benned nem az apját látja,hanem azt a férfit,akit az apjaként szeretett volna látni.

A tudattalan vonzódások nem magyarázhatóak a racionális,tudatos elme számára. Valamilyen terápia biztosan segítene,ahol egy szakember segítségével felhozná a tudattalan tartalmakat,és így feloldhatóak lennének ezek a belső konfliktusok. Úgy tűnik,mindketten értelmes emberek vagytok,érdemes lenne dolgozni ezen. Téged szeret,az biztos.

2017. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!