Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretem, de nem lehet vele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de nem lehet vele tervezni?

Figyelt kérdés

Egy 17 eves lany vagyok, 3 eve vagyok kapcsolatban, baratom 18 eves. Nagyon szeretem, es o is engem, es szeretnem vele leelni az eletem, de egyes dolgai miatt ugy erzem ez nem lehetseges. Jopar ilyen dolog van, meselek kicsit rola.

1. Nincs semmilyen vegzettsege: Ket iskolaban is megbukott 9.-ben, es egyiket sem fejezte be, rogton otthagyta, amint megbukott. Ezutan elment dolgozni, es semmilyen hajandosagot nem mutat, hogy elmenne iskolaba, mindig azzal jon, hogy majd elmegy OKJ-ra, epp arra gyujt.

2. Nem tud banni a penzzel: Ami penzt megkeres, azt rogton elkolti LEGO-ra (ez a hobbija, de ugy erzem havonta 30 000-t erre kolteni, kicsit sok). Sosem tartalekol, nem epiti a jovojet.

3. Tulzottan kotodik a "csaladjahoz": Ezzel nem lenne gond normal esetben. De az o csaladja elegge mas. Az anyja magara hagyta ot, es a batyjat, amikor 7 evesek voltak. Alkoholista lett, drogozott, es minden heten mas pasival volt. Az apja ebbe belerokkant teljesen, probalta felnevelni a gyerekeket, munkaja miatt meg is suketult, a haz pedig teljesen lepukkant. 10 evvel kesobb baratom hazahivta az anyjat, hogy osszehozza a csaladot. Az anyja haza is koltozott, es ahelytt, hogy barmit csinalna, ami egy notol elvaras lenne, egesz nap TV-t nez, es kajal, mikozben a haz egyre mocskosabb. Estenkent szorakozohelyekre jar. A baratom megszallottja lett annak, hogy ezt meg helyre lehet hozni, es a fizetese nagy reszet arra forditja, hogy probalja rendbe tenni azt a hazat, amit rajta kivul mindenki tonkretesz. Ahelyett, hogy az uj eletere koncentralna, keptelen lemondani a regirol, amin mar nem lehet segiteni. (Nem akarom elszakitani a csaladjatol, csak szeretnem, ha a sajat eletet elhetne vegre.)

4. Allandoan tuloz, kamuzik: Mindig tudtam, hogy szeret tulozni amikor sztorizgat, beleszovogetni dolgokat, amik nem tortentek meg, es kitalalt emlekeket meselni. Ez utobbit betudtam annak, hogy sosem vett resz ilyen programokon, amiken sajatot szerezhetett volna. De mar eljutottunk odaig, hogy anyum atgondolja, hogy elhiggye-e, azt, amit mond, es a munkahelyen is ezt csinalja. Egy munkahelyen dolgozik anyummal, es o gyakran emlitette nekem, hogy a baratom tul sokt kamuzik. Nem vettem nagyon komolyan, de a multkori utan elgondolkodtam. (Amiatt teszem fel ezt az igen hosszu kerdest.) Egesz heten lazas voltam, es beteg, es a szuleim nem voltak itthon. A baratom itt volt vegig, es apolt engem. Csutortokon elkezdett kohogni, es mondta, hogy masnap nem megy dolgozni. Csodalkoztam, mert a kohogesen kivul semmi baja nem volt. Masnap reggel 6-kor, amikor felkelt, felhivta a munkahelyet, hogy kohog, es beteg, es 39 fokos laza van. Ekkor lettem merges. Amikor a legrosszabb volt az allapotom, akkor volt 38.4 fokos lazam, o meg vidaman bekozli a 39-et? Amikor ltette a telefont rakerdeztem, hogy mikor merte meg. Azt valaszolta kicsit korabban felkelt lazat merni. Latszott rajta, hogy semmi baja, ezert mondtam, hogy akkor megint megmerjuk. 36.5 fok lett. Erre elkezdett habogni, hogy biztos azert mert korabban kelt, stb. Ekkor jottem ra, hogy igy nem lehet tervezni vele jovot, ha a fonokenek hazudott, hogy ne kelljen bemennie az utolso nap, utana meg nekem sem mond igazat.

Ne haragudjatok a regenyert, de ugy erzem ki kellett adnom. Mit gondoltok? Szeretnek vele maradni, de ugy erzem ezek mellett nem lehet. En reagalom tul esetleg? Koszonom, ha idaig elolvastad, es valaszolsz.



2017. febr. 12. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a munkában nem kitartó, nem kötődő, a magánéletben viszont az.

1. OKJ-képzésre érettségivel lehet csak menni.

Nem kell rá gyűjteni, mert mindenkinek jár 1 vagy akár 2 is ingyen. Ezen felül regisztrált munkanélküliként még akár egy 3., 4. OKJ-képzés is járhat ingyen!

2017. febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Munkaban szeret mindent gyorsan letudni, de a hazudsagai miatt aggodom sokat. Koszonom az OKJ-s infot :)
2017. febr. 12. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A hazugság az tényleg intő jel.

Talán még nevelhető ebben, mert nem hatalmas hazugság ez, legalábbis lekövethető, és mért ne maradhatna otthon egy kezdődő kisebb betegséggel is. De ha Neked ez már komoly jellemhiba, akkor ne erőltesd vele a kapcsolatot.

2017. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon gondolkozz el ezen a kapcsolaton!

Mi lesz, ha te tovább akarsz tanulni? Egyre nagyobb lesz a különbség kettőtök között.A pénzzel nem jól bánik, a jövőre nem gondol. A hazugságai miatt szereted ennyire vagy csak a három együtt töltött idő nosztalgiája?

2017. febr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugy erzem ez egy sulyos jellemhiba, de egyelore meg formalhato. Nem szeretnem ha sulyosbodna, mert az mar tenyleg a kapcsolatunkra menne. Megprobalok vele beszelni errol, hiszen a kozos eletunk a tet.
2017. febr. 13. 00:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez meg tenyleg egy kissebb hazugsag volt, de ez egy eleg rossz irany, ha a fonokenek, es nekem is hazudik. Azon aggodom, hogy kesobb mar nagyobb ugyekben csinalja ezt.
2017. febr. 13. 00:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Sztem hagyd!Nem fog vàltozni tapasztalat!Még most 18-éves belefér szinte gyerek de mi lessz 10-év mulva akkor màr te is csalàdot szeretnêl munkàt stb!Eleve intő jel hogy nem veszi észre hogy a sajàt êletével kellene foglalkoznia nem a szülei boldogsàgàval !A gond ott van hogy az ilyen tipusú pasiknak hiàba mondja az ember lànya hogy ez így nem egészséges nem veszik észre és még őket fogja védeni nem téged !De ha vele akarsz maradni akkor kemêny menet lessz vele megküzdeni de mivel te mêg 17vagy gondolom mész tovàbb tanulni így szépen lassan a pàrod lemarad melletted nem tudja tartani a lépést veled te meg majd megismersz egy màsik pasit!
2017. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17 évesen merész ilyet kijelenteni,hogy vele akarod leélni az életed. Még szinte nem is éltél. És ahogy a felsorolásodból is érződik, te is tudod, hogy nem ő lesz a befutó csak még neked is el kell fogadni. Nem fogtok egüttmaradni, elmész egyetemre és találsz egy magadhoz valót. Ez így van rendjén és jól. Szinte mindenkinek van olyan időszaka, hogy na akkor most én jól megváltoztatom a páromat, megmentem/helyes irányba terelem, aztán rájössz, hogy az embereket nem tudod megváltoztatni.
2017. febr. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!