Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A barátommal több, mint három éve vagyunk együtt. Tegnap (nyilván nem akart megbántani, csak összevesztünk a Valentinnapon, és volt utána egy beszélgetésünk), azt mondta, hogy érti mi a problémám (ő haza szeretne menni ma a szüleihez), de nem akar a hozzáállásán változtatni. Persze miután ezen egész este emésztettem magam mondta, hogy marad, meg társai, de nekem nyilván nem az esik rosszul, hogy nem tud itt maradni, hanem, hogy nem vagyok fontosabb, mint a családja, és ezen nem is akar változtatni. Komolyan elgondolkodtam, hogy mennyi jövője van így a kapcsolatunknak. Szerintetek?
2017. febr. 14. 08:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Akkor kedves Kérdező!


Inkább az a kérdés, hogy te benne akarsz-e lenni a kapcsolatban, nem pedig az, hogy mi mit tennénk, mert mi értelme lenne, hogy mi mit tennénk?


Az a kérdés, hogy te mit akarsz?

2017. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem értem még mindig. Miért kell így felfogni, hogy nem te vagy a fontosabb, hanem a családja? Ha régen látta a családját, miért ne mehetne haza? Úgy jön le, hogy te elvárod tőle, válasszon: te vagy a családja. Persze ezt nem mondod ki, mert tudod, hogy nem helyes, de akkor is a lelked mélyén szeretnéd ha választana, és te lennél neki az első. Szerintem egy önzetlen szerelemmel teli kapcsolatban ilyet egyik fél sem vár el a másiktól. Ha szeretne a családjával lenni, legyen csak a családjával. Attól, hogy hazamegy kicsit, nem azt jelenti, hogy a családja fontosabb. ugyan ez fordítva is igaz. Attól, hogy ritkán megy haza, nem jelenti azt, hogy te fontosabb vagy neki mint a családja. Nem kell ebből ekkora cirkuszt csinálni, ne akard kisajátítani.
2017. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Jajistenem, ez a Valentin-nap utálat már nagyon unalmas. Divat lett utálni, mert ilyenkor a magányos emberek orra alá dörgölik a párok a maguk boldogságát. Törődjetek bele, ez igenis egy cuki ünnep- VALAKINEK. Attól még, hogy titeket ez nem érdekel, meg egyedül fogtok egész este bőgve recskázni, másnak még lehet fontos és lehet jelentősége. A létező összes vallási ünnepünk valamely más (pogány) kultúrából átvett hagyomány, 200 év múlva a Valentin-nap is ugyanolyan szerves része lehet a magyar hagyományoknak, mint az összes ma ismert és elfogadott. Na, hogy ezt tisztáztuk.


Kérdező, a többiektől eltérően nekem első olvasatra is leesett, hogy mi a problémád, és én is eléggé haragudnék érte. Ha ez ennyire általános, és kifejezetten kijelentette, hogy "házasságig biztos" (na ne röhögtess, nehogy elhidd, hogy utána más lesz- miért lenne?) nem fog változtatni, akkor én is kicsit átértékelném a dolgot. A párom, akivel együtt élek, még házasság előtt is az "új" családom, aki minimum annyira, de inkább jobban fontos, mint az "eredeti", mert az eredeti már rég megtette a magáét, felnevelt, támogatott, akármi, az újjal viszont még csomó tennivaló van, és egyébként is az az élet rendje, hogy idővel elköszönsz a szüleidtől, és max hetente egyszer átugrasz hozzájuk vacsorázni. Legalábbis, nekem ez a normális, és persze, ha valami konkrét segítségre van szükségük, akkor ott vagyok és segítek, de mellette a saját életem élem, ami tőlük független. Most ez lehet, hogy csak az én dilim, de szerintem aki nem így áll hozzá, az még nem kész a felnőtt életre, nem függetlenedett még eléggé a szüleitől, és így a felnőtt párkapcsolatok (együtt élés, házasság) még korainak számítanak neki. Valószínűleg ha emiatt szakítasz vele, ő csak a maga nézeteit látja igazolódni, hogy lám, a nők jönnek-mennek, de A CSALÁD mindig megmarad, és sajnos valószínűleg nem fogja belátni, hogy ez ok-okozati összefüggésben áll, de legalább neked meglesz az esélyed egy felnőtt férfival összeállni, aki nem ragaszkodik ennyire a gyerekkora szép emlékeihez.

2017. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

:D


#13


Megdőlt a teóriád, mivel mint első válaszoló 12 éve élek kapcsolatban, ebből 5 éve házasságban.


Sosem ünnepeltem a Valentin napot és szerencsére a férjem is hasonlóképp gondolkodik az ilyen "ünnepekről" butaságnak tartjuk.


De azt is, hogy bármelyik oldalról osszák a másikat, hogy jaj te miért tartod vagy te miért nem.


De ilyen helyzetben, meg pláne butaságnak tartom azért hisztizni, hogy márpedig akkor is együtt kell lenni eldobva a családot!

A család igen is fontos és értékelendő, hogy egy fiatalember ennyire látogatja a családját!


Meg kiverni a balhét, mert nem kapott valaki ajándékot és nincs mit feltenni a facebookra. Elég szánalmas...


Persze, tartsa meg mindenki, aki akarja...


De ezért folyton hisztizni meg veszekedni egy kitalált ünnepért, az azért már nevetséges és azért, ne hasonlítsuk a karácsonyhoz vagy egy születésnaphoz.


Szerintem.

2017. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

* Javítás, kimaradt, hogy


mivel úgy gondolkodok, mint az első válaszoló

2017. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
13-as válaszoló: te még nagyon gyerek vagy. Képzeld, nem irigykedem senkire. Felőlem az tart Valentin napot aki akar. Hülyeségnek tartom, mert nem magyar ünnep, csak divat lett. Nem divatból utálom, mivel nem is utálom, egyszerűen csak nem foglalkozok vele, mert semmi értelme. ÉRTED??? Felfogtad? Hangsúlyozom mégegyszer a gyengébb 13-as válaszoló kedvéért: Nem utálom a Valentin napot és pláne nem divatból. Egyszerűen hülyeségnek tartom, mert nem magyar ünnep. És azt még nagyobb hülyeségnek tartom, hogy ezen összeveszik valaki a párjával, ez gyerekes. Az, hogy valaki tartja a kapcsolatot a családjával és látogatja, nem jelenti azt, hogy nem függetlenedett már tőle. Elég egyszerűen gondolkozol. Ha te megszabnád nekem, hogy téged válasszalak, ne pedig a családomat, hát ott azon nyomban dobnálak ki. Mégis ki vagy te, hogy ilyen feltételeket szabsz a párodnak? Ez baromira önző gondolkodás. Miért ne látogathatná a családját, akik ott voltak mellette mindig, akik felnevelték, akik segítettek neki a rosszban. Komolyan ennyire egyszerűen gondolkozol?
2017. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Engem még a karácsony se érdekel nem hogy a valentin nap.

Értelek kérdező hogy mi a problémád,de sztm tulreagálod picit. Attol hogy Te vagy még a családja is fontos.

Sztm nincs olyan ebbe az esetbe hogy ki fontossabb. Te meg a család is,nekem még a barátok meg a kutyám is ugyan olyan fontos ,csak mas formában.

Na meg ott a lanyom is.

n25

2017. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kiírtam Valentinnap nélkül, hátha így érthetőbb :) http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap..
2017. febr. 14. 10:29
 19/22 anonim ***** válasza:

Blablabla, a Valentin nap is ünnep, slussz-passz, kit érdekel, hogy nem magyar? Az eljegyzési gyűrű is átvett szokás, a hamburger, a cola, a szavaink jelentős része. Kérlek akkor ezeket se vedd át sehonnan, kb. egy mondatot nem tudsz úgy elmondani, hogy ne legyen benne legalább egy idegen szó!

Tényleg divat lett a Valentin nap leszólása. Képzeld engem meg nem érdekel.mo történt 100, 70, meg mitudomén hány évvel ezelőtt... Mégis kénytelen vagyok elfogadni, hogy akkor más megemlékezik, ünnepel, stb. Szerinted hány ünnepünk igazán magyar? De most komolyan, unalmas Valentin napkor mindig ezzel jönni!!

2017. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19


Neked ünnep! Szerintem mindenki megértette. Ünnepeld meg, legyen szép napod!


(De az is unalmas, amit te csinálsz! ;))



Fogadd el, hogy másoknak meg nem és nem is lesz az soha.



Ennyi! :)

2017. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!