Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Idegbeteg a stressztől, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegbeteg a stressztől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

21(F) a párom, 1,5 éves kapcsolat. Én is 21 éves vagyok.

A páromnak a munkájából adódóan nagyon stresszes korszaka van most.(Sajnos nem tud munkát váltani).

A lényeg, hogy hiába vagyok elnéző, azóta idegbeteg.

Például:

-Le akar fogyni, mert úgy érzi, van rajta egy kis úszógumi(egyáltalán nem kövér, még duci sem). Engem hibáztat, hogy nem tud lefogyni, és ezt rendszeresen teszi, hogy elméletileg én nem motiválom. Mondtam, hogy járjon el futni, ne menjen mekibe, de ugyanúgy eljár.

-Mondok egy viccet neki, amin régen mindig nevetett, erre mostmár flegmán közli, hogy: "Ejj de vicces vagy ma."

-Elmondom a gondomat, és közli, hogy úgyse teszek ellene. (Anyukám alkoholista és néha jó kibeszélni magamból).

-Sokszor beszól, megaláz, és ha szóvá teszem leharapja a fejemet.

Imádom, és ez csak a munkája óta van. Minimum 2 év múlva fog tudni váltani(hosszú lenne most leírnom, miért, a lényeg, hogy nincs kiskapu).

Szeretném visszakapni a régi párom, de egyszerűen esélyem sincs erről beszélni vele, mert nekem ront. Mindenért engem hibáztat. Mit tegyek? :(


2017. febr. 19. 21:00
 1/4 Mraz Ariston Simon ***** válasza:

Ha ez még két évig így megy, ki fogsz szeretni belőle.

A leírásodból úgy tűnik együtt laktok. Majd szép lassan beszürkülsz a sok negatívumba és fel is nyílik a szemed, hogy ezért a kapcsolatért gürizzek?

Le kell ülnötök és ezt őszintén elmnondani neki is (ha még nem tetted meg), amit itt leírtál.


Csak a te oldalat ismerjük a sztoriból, de az is elgondolkodtató, ha így kommunikál veled és ez rendszeres, vagy ez az alap nála, akkor ő valójában hogy is érez irántad? Tényleg szerelmes? Vagy te vagy az egy fedél alatt lakó fuckbody és háztartási alkalmazott az ő "stresszes munkája" mellett?

2017. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit dolgozik? Május1 ruhagyárban?
2017. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Önértékelési völgybe zuhant a stressz hatására. Sajnos nem egyedüli eset.

Védelmi mechanizmus meg az agresszió. El kell ismernie, hogy mentálisan zuhan. Itt ha párod nem jön rá, hogy az összezuhanás szélére kerül, akkor még rosszabb lesz. Ha ezt észreveszi, akkor ellehet kezdeni visszafejlődni. Ki kell ráncigálni onnan, és ezt első sorban gondolatok megváltoztatásával lehet, mivel az vagy, ahogy gondolkozol.


Pl.: ha éhhalál szélén álnál

- "Úgy se lesz itt se ennivaló, se az emberek nem adnak." (negatív gondolat)

- "Biztos vagyok benne, hogy találni fogok valami ételt." (pozitív gondolat)

Nem mindegy ugye? Más-más mentális hatása van ugyanazon extrém problémára.


Ezt pozitív gondolatokkal lehet pozitív irányba terelni. Míg a negatívak, rombolóak.

Én is voltam negatív gondolatokkal teli, de azért már figyelek magamra ezek terén is.


Ajánlom pl. ezt (ncore-ról letölthető):

Kerner Tibor - Sziklaszilárd Önbecsülés

2017. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy kéne határozottan visszautasítanod a viselkedését, hogy közben maximálisan biztosítod a megértésedről és a támogatásodról. Te segíted a nehéz időszakának átvészelésében, ő pedig ezt értékeli és amennyire lehet, megkímél téged az idegbajától. Ennek így kéne működnie.


Azt nem szabad elfogadnod, hogy nem lehet vele beszélni. A kommunikáció a kapcsolat legalapvetőbb eszköze, ha nem hajlandó kommunikálni, akkor elvágja a problémamegoldás minden lehetőségét. Ezen valahogy át kell törnöd, mert enélkül nem fog menni semmi.

2017. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!