Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szüleim folyton kérdezgetik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim folyton kérdezgetik, hogy mikor lesz már gyerek. Le tudnám őket valahogyan állítani?

Figyelt kérdés
Én 31/f vagyok, a párom 28, mindössze 1 éve vagyunk együtt. Ha a szüleimhez megyünk, vagy ők jönnek hozzánk, rendesen rosszkedvűen megyek, mert tudom, hogy megint megkapom a kedves érdeklődésnek álcázott nyomásgyakorlást, hogy "ugye tudod, hogy a nőknek 30 felett már kockázatos a gyermekvállalás?", vagy "nézd XY-t, milyen szép gyerekük született és ők még milyen fiatalok" (mintha mi már öregek lennénk). Nem az a baj, hogy egyszer megkérdezik, de azzal, hogy állandóan célozgatnak úgy érzem, mintha hülyének néznének, hogy nekem magamtól nem is jutna eszembe ilyesmi. Nyilván megvan az okunk rá, hogy miért nincs még útban a gyerek (egyrészt nem teljesen rendezettek a körülményeink, másrészt én sem állok még fejben készen), és örülnék, ha ez csakis a mi döntésünk lenne és nem másé. Ha megemlítem nekik (főleg anyukámnak), hogy abba lehetne ezt hagyni, akkor sértődés a válasz, aztán folytatja tovább. Jelenleg a legjobb lépésnek azt látom, ha lecsökkentjük az összejöveteleket, így kevesebbet szívnák a vérem.
2017. márc. 1. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Mivel én magam rühellem a légbőlkapott és tudománytalan érveléseket, felvilágosítanám őket, hogy nem kockázatos 30 felett a gyermekvállalás (miért is lenne az?). A genetikai rendellenességek kockázata is csak 35 éves kor felett nő meg jelentősen, de a modern diagnosztikai eljárásokkal ez már tökéletesen kivédhető. Lehet, hogy az ő fiatal korukban még nem így volt, ma már így van.

Ma Magyarországon az átlagos gyermekvállalási kor 30 év a nők körében. Ez vonatkozik az első és többedik gyermekre is. A nők túlnyomó többsége pedig 30 felett vállalja a többedik gyermekét. Ez egyszerűen társadalmi tendencia.

Felhívnám a családom figyelmét, hogy járjanak már egy kicsit nyitott szemmel a világban, és ne az 50 évvel ezelőtti helyzet alapján akarják megítélni a jelenlegi állapotokat. Ők vannak leragadva pár évtizeddel.

2017. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy nem vagy bolond, hogy egy éves kapcsolatra gyereket vállalj!
2017. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetnéd, miért olyan fontos ez nekik. Lehet, hogy őket is zaklatja az ismerősi kör, hogy "mikor lesz unoka", és ez zavarja őket. Ha ilyen külső oka van, akkor inkább azt kellene valahogy leszerelni.


Esetleg ha tudod, hogy ők mióta voltak együtt mielőtt gyerekük lett, azt fel lehet hozni, hogy ők sem ugrottak bele rögtön, úgyhogy hagyjanak legalább annyi időt nektek is.


Vagy mondd meg nekik nyíltan, hogy nem fogtok oda járni, ha mindig ezzel jönnek, mert kínos nektek. Akkor kénytelenek lesznek visszafogni magukat.

2017. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is folyton ezt nyomják, pedig csak 25 vagyok...


"Mikor házasodtok, meddig húzzátok még, mikor lesz gyerek, ugye tudod hogy a macska nem igazi gyerek, már minden adott, most vagy fiatal, harminc felett már gáz szülni és beteges liberális szarság" stb...


Én csak bólogatok, hogy aha aha aha. :D Nem szoktam mondani, hogy az se kizárt, hogy sose lesz gyerekünk, mert se én se párom nem érezzük úgy, hogy kicsit is hiányozna a dolog. Ez van. Te életed, nem az övék, erővel úgy sem vesznek rá.


Különben ne legyél mérges, ők ebben nőttek fel, ebben látják az élet egyedüli értelmét, hogy elvégzed a középiskolát, szerzel egy középszerű munkát, szülsz három porontyot és ötven éves korodig húzod az igát. Kész. Náluk ez egy tökéletesen boldog élet forgatókönyve, nyilván nem veszik észre, hogy most már nem csak ezek az opciók állnak rendelkezésre. Egyébként se hiszem, hogy a hihetetlenül túlnépesedett földön annyira hiányozna minden családhoz a gyerek. Kedvencem, hogy képesek az emberre a fajfenntartással érvelni, holott ha az emberiség fele hirtelen elpusztulna, még akkor is fényévekre lennénk a "kihalástól"...

Szóval... Engedd el. Ők szeretnek csak hülyén fejezik ki.


25L

2017. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden párnak a magánügye. Ha nem tudod őket leállítani, és nem tudod elengedni a füled mellett a célozgatásokat, felvilágosításokat, akkor tényleg nincs más megoldás, mint a kapcsolat ritkítása.
2017. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ez a másik arcába való belemászás és belepofázás miért jó... Nem tudsz mást tenni, le kell őket építeni, majd észhez térnek.
2017. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanebben a korban vagyunk, mint ti.


Nálunk is jönnek a gyerektémával, folyamatosan. Engem is nagyon zavar. Mi már 10 éve vagyunk együtt és 4 éve házasok is vagyunk. Mi is szeretnénk gyereket, de mi más miatt vártunk.


Előbb, szerettük volna kiélvezni az életet, szerettünk volna házat, ami megvan, szeretnénk még elérni egy-két dolgot és egy kis tartalékot felhalmozni, hogy ha majd elmegyek szülni, ne legyen baj, a csökkent bevétel.


De, ezt nálunk is sokan nem értik meg. Mi is kapjuk barátoktól/családtól a noszogatást.


De a semmire, vagy kis lakásba, mi értelme gyereket vállalni? Vagy ha elválnak/ szétmennek a szülők, mert hamar becsúszott a gyerek? Ma sokan, szinte ész nélkül, belevágnak a gyerekbe, jönnek a viták a csökkent bevétel miatt, vagy, hogy még nem érték el ezt, meg azt és jön a válás meg a gyerektartás.


Van aki így látja jónak, van, aki máshogy.


Lassan, mi is belevágunk már a próbálkozásba, mert úgy gondoljuk, hogy eljön lassan az ideje, de ezt nem kényszeríthetik rá senkire, abból csak baj van.


De szerintem, ezt mindenkinek saját maga ( a pár) kell, hogy eldöntse.


Senki másnak nincs joga beleszólni.

2017. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Csináljatok gyereket vagy c seréld le a szüledidet megértőbbre. Amúgy meg igazuk van. majd 35 évesen elkedztek gyereket csinálni, valamiért évekig nem sikerül, majd végül nem lesz 1 sem.
2017. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld ki, hogy ha ezzel jön, hirtelen nem érted amit mond.


"Tessék?"..."Ne haragudj nem hallottam jól, nem mondanád el még egyszer?"..."Tényleg nem értem mit mondasz, mindig ilyen hangosan zúg itt a hűtő?"... Tessék?" ...


Ha ezt türelmesen és következetesen csinálod, néhány alkalom múlva le fognak róla szokni :D.

2017. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bence_ ***** válasza:

Ezt így elmondod "megvan az okunk rá, hogy miért nincs még útban a gyerek (egyrészt nem teljesen rendezettek a körülményeink, másrészt én sem állok még fejben készen)" és pont.

Lezárod.

2017. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!