Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ebben nem egyet akarunk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ebben nem egyet akarunk az mennyire jelent majd problémát? Nektek volt már, hogy nem ugyanakkor akartatok dolgokat? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Nálunk pont az a helyzet, hogy lassan három éve vagyunk együtt. Számomra ő az, akivel leélném az életem(elvileg ő is igy van) és ha most beállitana és megkérne, szó nélkül hozzámennék.

Mindig is családcentrikus voltam, sosem érdekelt a kicsapongás, értelmetlen bulik és következményei, most még egyetemezek de mindvégig arra vártam, hogy legyen már egy szerető családi környezetem.

Tervezgetek előre, várom már, hogy a felesége legyek(nem,nem élek mesevilágban és nem is az anyagiak miatt) várom,hogy kiteljesedjen a kapcsolatunk és nem csak igy elméletben legyen, hogy 'járunk'.

Fiatal anyuka szeretnék lenni, tehát olyan 3 év múlva simán eltudnám képzelni, tervezgettük is de sosem volt szó arról,hogy mikor.

Viszont most valahogy szóbajött...beszéltünk a félresikerült hajvágásomról és tettem egy olyan megjegyzést, hogy legalább mire menyasszony leszek visszanő. Erre ő: hát olyan 5-6 év múlva biztos.

Ez eléggé ledöbbentett, ezek szerint neki majd csak 5-6 év múlva lesz tervben, hogy megkérjen, én meg már akárhova megyünk titkon azt remélem előhúz egy gyürüt...

Aztán kicsit szótlan lettem, észre is vette, kérdezte mi a baj, majd igy halkan megjegyeztem, hogy 5-6 év...s erre ő, hogy hát mire végzek én az egyetemmel, meg kimegyünk dolgozni és lesz pénz rá, annyi lesz.

Igen amúgy tervezzük, hogy kimegyünk egy kis időre külföldre, de én már mint felesége, úgy szerettem volna, és aztán mire kicsit összeszedjük magunkat, jöhetett volna a gyerkőc, de ezek szerint ő nem igy tervezi...

Örököltem vidéken(nagyon jó helyen)házat, tehát nem vagyunk teljesen nincstelenek, ő is dolgozik és átlagon felüli fizuja is van... Csomó ismerős barátnőm el lett jegyezve 22-23 éves korában majd igy mentek ki külföldre, nemsokára jönnek vissza és már nyugodtan várják, hogy bövüljön a család.

Ezek szerint még várhatok 26 éves koromig csak az eljegyzésre......nem akarom sürgetni, azt akarom, hogy magától tegye és ne azért mert elvárom...de hát mindig csak várok, és ez a hir most eléggé megviselt.

Ti mit gondoltok? Voltatok már hasonló helyzetben?


2017. márc. 6. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez csak az en velemenyem, de szerintem ha egy ferfi biztos jovedelemmel, leendo feszekkel es elviekben stabil tobb eves kapcsolat utan is ilyeneket mond, az nem veled kepzeli el a jovot. Ha igy lenne, akkor nem mondana ilyen "habi" viszonylag tavlati evet, amivel mond is valami biztatot, de annyira messze van, hogy meg nem erzi fenyegetonek.
2017. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-essel egyetértek. ☹

O hány eves? Ha kicsit idősebb csak nálad, o még éretlen fiú.

Ha ilyen terveid vannak, érettebb, idősebb férfit keress. Sajnos úgy latom, ez reménytelen.

De en leülnek vele es rakerdeznek.....

2017. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy habi? Köszönöm!
2017. márc. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek elsővel, ha valaki ilyet mondd, ráadásul ilyen széles időtávban gondolkodik, 5-6 év múlva, az nem veled képzeli el a jövőjét.
2017. márc. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát elég szomorú :(

Ő már a 26. évében van, pár hónap múlva tölti.

Idáig eléggé érettnek tünt ebben az értelemben, mert beszéltük és tervezgettük a jövőt, ezért is ennyi idő után már minden percben vártam volna a 'kérést'.

Jelenleg nincs sok pénze, és ugye még én is tanulok, viszont mire végzek gyülne azért egy kevés, illetve én is távoktatáson leszek és dolgoznék az őszől, szóval annyira nem érzem nagy gondnak az anyagiakat....pláne én nem várok semmi nagy dolgot, sem nagy esküvőt, vagy drága gyürüt, nekem az is elég ha a szük család van jelen, tehát nem esek túlzásokba ilyen téren, amit ne lehetne megvalósitani... Főleg, a mi környékünkön az a szokás, hogy a szülők 'rendezik' úgymond ezt a dolgot, szóval a költségeket állják, ez az ajándékuk úgymond.

Viszont azt se tudom hogy hozzam fel újra ezt ... csak nem kérdezhetek úgy rá, hogy hé, miért csak 6 év múlva jegyzel el??

2017. márc. 7. 06:53
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem merj tisztán látni, és oszd meg vele is a gondolataidat. egy nő véleménye következik, akit nem érdekel a házasodás. de azért megértelek.


"mindvégig arra vártam, hogy legyen már egy szerető családi környezetem." ez elvileg már most is megvan, nem a gyerekkel köszönt be. azt írod, hogy csak elméletben vagytok így együtt. valójában viszont a gyakorlatban sem változik semmi a házassággal :) illetve a gyereknevelés, aminek a házasság (és fordítva) nem feltétele.


"akárhova megyünk titkon azt remélem előhúz egy gyürüt... " nem muszáj passzívnak lenned. ez a régi felfogás, hogy ő kezdeményez, te meg rábólintasz, szerintem nem működik. az eljegyzéssel ő is el lesz jegyezve, azaz mondd nyugodtan, hogy te már szeretnéd. a pénz ebben nem lehet akadály, hiszen az nem kell hozzá. csak ha a gyűrűre, partira vágysz. a mindennapi megerősítést megkaphatod, megkaphatnád tőle ingyen.


az, hogy az ismerőseiddel mi van, itt irreleváns. nem ők élik az életed. irigykedni, szomorkodni lehet, de úgysem látsz bele, mi van köztük valójában. nem beszélve azokról, akik egy csomó évig el vannak jegyezve, és egy boldog pillanat után évekig csak várnak megint.


"magától tegye és ne azért mert elvárom" szerintem a szerelemre ez jó elkézelés, hiszen erőltetni azt sem lehet. viszont gondolj bele, a párodnak mitől lenne ez olyan nagy dolog. hiszen mint mondtam, ugyanez lesz ezután is. (feltéve hogy az összeköltözést nem ilyen nagy kinyilatkoztatásokhoz kötitek)


megértem, hogy rosszul esik, mert jó érezni a lelkesedést.


csakúgy, mint bármi mással, amit szeretnél, virágot vagy moziba menni, mondd el neki, és kész. mondd el, hogy neked nem mindegy. csak ne legyen túl drámai :)


lehet ennek szép köntöst adni. hogy sokat jelent neked ő, és szeretnéd érezni, hogy házasodni akar.

2017. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!