Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltatok már ilyen problémát? Ha igen, hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátommal másfél éve vagyunk együtt, fél éve távkapcsokatban az egyetem miatt. A kapcsolatunk elején sokszor nagyon megbántottam úgy, hogy észre se vettem és csak utólag mondta el nekem. Ő az első, akivel komoly kapcsolatom van és kellett egy kis idő, hogy végre ne legyek olyan önző, bunkó és féltékeny mint előtte. Akkor nagyon gyerekesen viselkedtem és számtalanszor bocsánatot kértem a viselkedésem miatt. Azóta a segítségével és a sok változással az életemben sikerült érettebb lennem, belátom a hibáimat, a kapcsolatunkat előrébb helyezem az egómnál és figyelmes vagyok. Ezalatt ő türelmes volt, segítőkész és ha valami baj volt, akkor megbeszéltük. Most teljesen az ellentéte. Gyerekes, sértődékeny, durcizik és hisztizik. Próbálom ilyenkor picit hagyni, hátha lehiggad, aztán beszélni vele, de vagy nem akar vagy azt mondja, hogy miről akarok vele beszélni, hisz nem történt semmi (de közben egyértelmű, hogy haragszik és ezután ugyanúgy nem szól hozzám). Ha csak pár óráig csinálná, akkor nem lenne probléma, én is érzékenyebb szoktam lenni néha, de utána úgyse bírnám ki, hogy ne öleljem meg. Viszont a legutóbbi ilyen után 5 napig nem keresett, ami távkapcsolatban csak rosszabb (általában havonta 2x találkozunk a hétvégeken). Az utóbbi időben ingerlékenyebb és frusztrált a tanulmányai miatt, de mégis úgy érzem, mintha rajtam vezetné le. És szívesen meghallgatnám és segítenék neki máshogy megoldani a problémákat, de egyáltalán nem enged magához. Már úgy érzem alig tudok róla valamit, nem oszt meg velem semmit. Emellett kimutatja, hogy szeret és tudom, hogy ezt így is gondolja, de ezzel egyet lépünk előre, az értelmetlen vitákkal pedig kettőt hátra. Ezalatt a fél év alatt mintha stagnálna a kapcsolatunk és nem jutunk sehova, nem beszélünk már a jövőnkről mint előtte. Már csak pár hónapot kell kibírnunk, aztán egy városba költözünk és tudunk találkozni minden nap. Nem szeretném, hogy radikálisan megváltozzon minden, csak hogy egy picit figyelmesebb legyen. Mondtam neki, de nem történt változás. Ilyen esetben Ti hogy segítenétek a párotoknak? Ha újra tudunk találkozni naponta, akkor olyan lesz, mint régen?

2016. ápr. 24. 15:20
 1/7 Blade Bone ***** válasza:
Nem voltam még így sosem, de érthető amiért így visszaapadt a lelkesedése, hiszen nem sokat találkoztok.. Sokáig ahogy írtad, ő is nagyon megértő volt veled és ennek hála sikerült is túljutnod azon a nehéz időszakon, most neki is szüksége van a támaszodra, és ha tényleg csak pár hónapot kell kibírnotok, akkor ez ne jelentsen ekkora problémát. Nyilván te is változtál valamennyit azóta, hogy egyetemre jársz, javaslom kicsit ha van rá mód, olvasgasd vissza a beszélgetéseiteket, hátha kiderül valami. :)
2016. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mar nem szerelmes beled. Nalunk is ez van. Engem elkeserit es egy megoldast latok: keresek egy uj pasit, aki odavan ertem.

N

2016. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy az ember eleinte egy érett személyiség jegyeit mutatja, aztán visszafejlődik. Ez csak fordítva szokott történni. (Kivéve szervi problémák esetén, de remélhetőleg nincs agydaganata, ami ilyen drasztikus viselkedésváltozást tud okozni. Illetve léteznek még olyan mentális betegségek, amelyek a húszas évek végén, harmincas évek elején jelentkeznek.)

Mivel elég kicsi ennek az esélye, valószínűbbnek tartom, hogy eddig is pontosan ilyen volt, csak nem vetted észre, hiszen magad mondtad, hogy önmagaddal voltál inkább elfoglalva. Te fejlődtél a kapcsolatban, ő pedig nem, és szépen lehagytad. Voltam már olyan helyzetben, hogy idővel túlnőttem az aktuális páromon személyiségfejlődésben, és mivel úgy éreztem, hogy folyamatosan visszahúz, ő nem képes és hajlandó fejlődni, ezért a vége szakítás lett.

2016. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a választ, második, nálatok meddig tartott ez és hogy jutottatok végül a szakításig?
2016. ápr. 24. 16:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Harmadik, ez változtathatatlan? Nem szeretném ennyiben hagyni
2016. ápr. 24. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
# 5: Abban az esetben változtatható, hogy ő maga akarja, nyitott a fejlődésre. TE nem fogod tudni megváltoztatni.
2016. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 omba ***** válasza:

3-assal értek leginkább egyet... te fejlődtél ő meg maradt... ő a fiú - az az érzésem.

Ha legközelebb találkoztok erről beszélj vele. Hogy ő mennyit segített neked, és úgy látod, hogy most rajtad volna a sor, csak ahogy te is formálódtál, engedje ő is, hogy kimozdítsad ebből a sértődékenységből. Ez kettőtök jövője...

2016. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!