Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megtanulni a gondolatok, érzelmek kifejezését?

Figyelt kérdés

Valamiért ez sosem ment. Felületesen bárkivel elbeszélgetek, de amikor már mélyebb témák kerülnek szóba, akkor kizárólag írásban tudom jól kifejezni magamat, élőben kb. meg sem tudok szólalni, egyszerűen nem tudom megfogalmazni, mit akarok mondani. Ez különösen akkor igaz, ha valami probléma van...


A szeretetemet se nagyon tudom kimutatni. Egyáltalán miből érzi a másik, hogy szeretem őt? Mert hiába mondom, vagy csókolom meg, még én is érzem, hogy ez szánalmasan kevés, komolyabb tettek is kellenének.


Mi okozhatja ezt? Mert így kívülről azt látja rólam mindenki, hogy hideg vagyok meg érzéketlen, pedig ez egyáltalán nem így van. :/


Valami ötlet?


21L


2017. márc. 6. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el Daniel Goleman: Érzelmi intelligencia című könyvét. Hasznos lesz. :)
2017. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvass. A keveset vagy egyáltalán nem olvasó embereknek van szókincs problémájuk. 21 évesen már illene pontosan kifejezned a gondolataidat. A szeretetnyelvekről hallottál már? Olvass utána!
2017. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm!


2: Szoktam olvasni, és írásban nagyon jól fogalmazok, de szóban van bennem valami gátlásosság.

2017. márc. 6. 22:38
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Akkor szocializálódási problem van. Elegyedj szóba utcán idegenekkel: hol van kávézó, xy bolt, utca stb? Kérdezz rá, ezzel szokod az emberek közelségét. Vagy elmész vásárolgatni és kikérdezed valaki véleményét, hogy hogy áll a ruha, cipő stb.
2017. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Üdv a klubban.

Teljesen magamra ismertem a leírásban, chaten nagyon mély és komoly dolgokról könnyen tudok beszélgetni, élőszóban pedig szinte minden második szó után meg kell torpannom egy-egy pillanatra. #2 felvetésére reagálva, általános iskolás korom óta olvasok, nem hinném, hogy nálam vagy a kérdezőnél ez lenne a probléma.

Nekem sokat segített, hogy nemrég lett egy nagyon közeli lány barátom, aki "kiharcolta", hogy esténként telefonon beszélgessünk hosszú órákig, és ott rendszerint ilyen dolgokról is szó esett. Szóval, kis gyakorlás után már sokkal jobb a helyzet, igaz, az még mindig fennáll, hogy akárkivel nem tudom minden gondolatom megosztani. De megfelelő emberrel kettesben már egész jól tudunk beszélgetni életfelfogásról, lelki dolgainkról szerelemről stb.

2017. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4: Azzal nincsen problémám, hogy odamenjek emberekhez, vagy leszólítsak valakit, de ezek nagyon felszínes témák. Arról már szörnyen nehezek beszélek, hogy pl. mit érzek valamivel kapcsolatban. De abban igazad van, hogy nem voltam soha valami társasági ember, nyilván ez is benne van.


5: Igen, a gyakorlás nyilván segítene, csak kevés a türelmes ember sajnos. :/

2017. márc. 6. 22:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy rossz helyen keresgélsz...?

#5 voltam

2017. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem a lenni vagy nem lenni kérdéssel kell nyitni idegenek felé az utcán. :) Direkt írtam könnyed témát.
2017. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De pont ezt mondom, hogy a könnyed téma megy. :D
2017. márc. 6. 23:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor sajt.
2017. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!