Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom már az őrületbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom már az őrületbe kerget a rendetlenségével. Mi a véleményetek, milyen tanácsot tudnátok adni?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt lakunk. Én szeretem a tisztaságot és a rendet, nem érzem jól magam, ha rendetlenség van a lakásban. Én is 40 órában dolgozom, mellette egy évig továbbképzésre is jártam, a párom is dolgozik, és valóban, aláírom, nagyon stresszes a munkahelye, kimerítő, szellemileg.


A probléma az, hogy borzasztóan rendetlen, rendetlenül hagyja a dolgait maga után, nem pakol el maga után, ha én nem teszek rendet a konyhában, hetekig is állhatna halomra a mosatlan, a nappali szobában az asztalon csokipapírok, tányérok, papírok tömkelege van széthajigálva, a kávéscsészéje, ásványvizes flakonok fekszenek a földön, használt poharak, stb.

A hálószobánkban a ruháit nem hajlandó a szekrénybe tenni, az ágy szélére aggatja őket munka után, a konyhában csak koszt csinál és szétpakol. Amin már rettentően ki vagyok akadva, hogy minden csak akkor kerül helyére, ha én megcsinálom. Ha nem csinálnám, disznóólban élnénk. 2 éve, nem tudok munka után ellazulni, jól érezni magamat itthon, mert pakolok utána, mert képtelen vagyok elnézni a rendetlenséget.


2 éve úgy érzem magam, mint a takarító személyzete, egy mosást nem indít be, egy darab ruhát ki nem vasalt még, mindent, amihez hozzányúl, széthagy maga után, én pedig pakolok, pakolok, pakolok....


Nagyon sokszor megkértem szépen, hogy legyen szíves odafigyelni, rendbe tenni ezt-azt. Szigorúan is kértem már rá, komoly beszélgetés is volt, szinte könyörögve, hogy változzon, mert én így nem tudom magamat jól érezni, és pihenni sem tudok eleget, mert így nem tudom magam jól érezni. Elmondtam neki azt is, hogy kamaszkorom óta azt vártam, arra vágytam, hogy milyen jó lesz ha a családtól külön költözöm, mert ők bár nem voltak rendetlenek, de piszkos volt a lakás, mindig szégyelltem bárkit haza vinni, ezért is nagyon fontos nekem az, hogy most, ahol lakok, ott rendben legyen minden. Nem, ezzel sem hatottam meg. Soha nem emelné fel a partfist, a felmosóvödröt, a port még soha nem törölte le, soha nem porszívózna, olyan igénytelen, hogy elmondani nem tudom. Nekem pedig elfogyott a türelmem, és nem bírom így.


Nyáron megkérte a kezemet, de már egyáltalán nem érzem úgy, hogy működne köztünk egy házasság, és még nem is a rendetlensége az ok, hanem az hogy mennyire bunkó, minősíthetetlen tud lenni.


Mi a véleményetek így összességében? Változni fog ez valaha? Mit tanácsolnátok? Én nem akarom így élni a mindennapjaimat...ez egy rémálom.


25/N, 28/F



2017. márc. 16. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fog változni. Egyébként kérted már szépen, beszélgettél vele többször komolyan, mégis mit tudnál tenni még az ügy érdekében? Azt meg ne hagyd, hogy ez az egész a te személyiségedre, lelkiállapotodra is rámenjen!
2017. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tedd próbára, ne pakolj el,egy hónapig, hátha egy szint felett ő is nekiáll takarítani.

Viccen kívül: ha beszéltél vele szépen, csúnyán, komolyan, komolytalanul, akkor nem tudsz mit tenni. 28 évesen már nem gyerek, hogy nevelgetni lehessen.

2017. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Változni fog ez valaha?"


Lehet. Képzeld el ugyanezt egy újszülött 24 órás ellátása mellett.

2017. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog. De nagyon szívesen küldök neked néhány képet, hogy fog kinézni előbb-utóbb a lakásátok. Az exem is ilyen!
2017. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, még a személyiségem is más lett. Azelőtt vidám, mosolygós, kiegyensúlyozott voltam, aki mindennek tud örülni, mióta együtt lakunk, a hangulatom sokszor csapnivaló.
2017. márc. 16. 22:14
 6/18 anonim válasza:
0%

Elő a bőrszerkót és a korbácsot!

Kicsit dolgozd meg a csizmad sarkával is-)

2017. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy valaki hogy nem képes venni a fáradságot, hogy legalább ne barmolja el azt, amin a másik dolgozott. Én már attól is boldog lennék, ha legalább nem hagyná szét maga után a dolgokat, nekem pedig csak port törölni, porszívózni, felmosni kellene...De ez a cselédlányosdi már az őrületbe kerget...nem vagyok senkinek a kiszolgáló személyzete.
2017. márc. 16. 22:18
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Mondsza! Mikor is jöttél erre rá? (Na most válaszold meg az összes kérdésedet magadnak!)
2017. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ugyanez volt nálunk, mintha én írtam volna a kérdést!

Csak annyi a különbség hogy mi összeházasodtunk, és a történetben én vagyok a férfi.


Egyébként próbáltam én is mindent, szépen , csúnyán, veszekedve...stb, semmi nem jött be.

Betelt a pohár egyszer, nem bírtam tovább hogy le se szarja az egésszet, és nő létére ilyen kupis, elváltam.

Azóta legalább nyugi van :)

2017. márc. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fog változni. Szakíts és keress egy hozzád illő társat. Ő meg majd talál valakit, akit nem zavar ha valamennyire kupi van. Kicsi az esélye, hogy a ti kapcsolatotok így működjön.
2017. márc. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!