Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek én kommunikáltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek én kommunikáltam rosszul a problémámat a kapcsolatomban?

Figyelt kérdés

Adódott egy kisebb probléma köztünk a pasimmal, valami olyan ötlete támadt, ami nekem nem tetszik, mivel a kapcsolatunkra is kihatna valamilyen szinten. Az a baj vele, hogy nem kommunikál nyíltan, egyenesen, és a sztori lényegét is csak másnap, a kiborulásom után adta elő, ami azért jóval árnyalja a képet. Nem voltam vele durva, nem kiabáltam, semmi ilyesmi, csak őszintén elmondtam, hogy mit gondolok, nekem miért esne rosszul adott dolog. Érveket hoztam fel stb., de amúgy csináljon, amit helyesnek gondol.

Ebből ő azt szűrte le, hogy én kontrollálni akarom, hogy mit tehet és mit nem, és ezt ő nem szereti, mivel szabad ember. Meg amúgy is, neki rossz tapasztalatai vannak a nőkkel, mert a volt felesége 7 évig szegényt terrorban tartotta.:-)

Most akkor nekem kellene még ennél is finomabban kommunikálni, mivel ő anno sérült a házasságában?

Köszi a válaszokat előre is.


2017. márc. 18. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, neki kéne megtanulnia nyíltan, egyenesen kommunikálnia, hiszen írtad is, ha elmondta volna a dolog lényegét, az befolyásolta volna a dolgokat.


És neki kéne megtanulnia azt is, hogy a másik véleménye nem korlátozás, nem kisajátítás, hanem szimplán a másik véleménye. És oké, tegyen ahogy akar, de meg kell értenie azt is, hogy a tetteinek vannak/lesznek következményei - tehát nem az van, hogy ő így vagy úgy akar valamit, ami befolyásolja a kapcsolatotokat, és TE fogadd el, hanem van egy véleményed róla, és ha ő úgy cselekszik, ahogy akar (és nem hajlandó esetlegesen kompromisszumra, ha az megoldaná a helyzetet), számítson rá, hogy te szomorú leszel/megbántva leszel/szakítol vele, vagy akármi következmény.

2017. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt az értelmes hozzászólást #1.

Mivel már nem huszonéves, nem fog változni. És ha valamit, akkor a "mismásolást" nem szeretem egy kapcsolatban, viszont õ nem tartja ezeket annak.

2017. márc. 18. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így jól csináltad. Egy kapcsolatban azért nincs "szabad ember". Azért bármit nem tehetek meg. Mérlegelni kell és már nem csak annyit, hogy engem hogy érint, hanem azt is hogy a páromat hogy érinti a dolog.


Én jobban érzem magam, ha a páromat egy kicsit magam elé helyezem. Tehát ha őt valami rosszul érintené attól inkább igyekszem megóvni, főleg ha csak rajtam múlik.


Szerintem ez a helyes.

2017. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3:

Köszi.


Mindig elmondja, hogy mennyire szeret és boldoggá akar tenni, de ezek csak szavak.

Kihangsúlyozza, hogy õ engem tesz mindig elsõ helyre, magát megelõzve.

2017. márc. 18. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is tudnunk kéne a konkrét dolgot mert így nem sok tanácsot lehet adni.

Az a kijelentés nőktől pedig hogy amúgy csináljon amit gondol....hát bocsi de kissé sértő.

Ő sem azt akar csinàlni ami neki jó , gondolom én , hanem azt ami mindkettőtöknek az.

Vagy nem?

2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyik barátja akarja a pasimnál altatni az õ csaj ismerõsét, amíg az nem talál más helyet. De egy számunkra vadidegen nõrõl van szó.

Nézd, ennél kedvesebben, normálisabban nem tudtam volna kifejezésre juttatni, hogy valami nagyon nem tetszik.

2017. márc. 18. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!