Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagálom, vagy másnak is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálom, vagy másnak is rosszul esett volna?

Figyelt kérdés

A barátom elfelejtette a névnapomat. Nem az bánt, hogy nem kaptam ajándékot, hanem az, hogy egyáltalán eszébe sem jutott a dolog, pedig idén már 2. éve vagyunk együtt. Én mindig odafigyelek, hogy kinek mije mikor van. Ha a páromról van szó, akkor pedig pláne. Szívesen kedveskedek neki egy fontosabb napon, és nagyon rosszul esik, hogy pont a saját párom nem figyel oda annyira, hogy szóban felköszöntsön. Azt sem tudja, mikor van a szülinapom, pedig már egyet közösen is ünnepeltünk. Még a hónapot se tudja fejből!! Beállítja a telefonját, hogy jelezzen, (ezzel semmi gond), viszont ha a telefonja nem jelez, akkor kiesik a fejéből az egész. Úgy érzem, neki nem is okoz örömöt, hogy nekem kedveskedjen, és ez bánt, mert akkor inkább ne ünnepeljünk semmit se, ha neki ez nem jön szívből. Csak azért, hogy legyen valami, nem kell inkább semmi sem.

Ti mit gondoltok?


2017. márc. 29. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ismerős a szitu, de leszarhatod ha akarod...


exem hangoztatta! hogy ő odafigyel ezekre, nem felejti el, 2-ből 2x sikerült névnapot és szülinapot is :D

én figyelem zavaros vagyok, de én nem felejtettem el :)


tudom milyen, biztos rosszul esik, de ha annyira zavar, akkor mond meg neki, hogy neked ez rosszul esett, lehetőleg ne hisztizve, csak normális hangnemben, hátha kárpótol és jobban odafigyel erre :)


24F

2017. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te máshogy működsz, mint ő, de ettől még nem az az általános alap, ahogy te viselkedsz.

Én (nőként) minden évben elfelejtem a saját névnapom is és senki másét sem tartom észben, nem is tartom ünnepnek - sanszos, hogy a barátod is így van ezzel vagy csak simán szétszórt és figyelmetlen, de ez még azért messze nem tragédia. Ha ez a legnagyobb probléma a kapcsolatotokban, akkor az elég király, olvass el itt néhány kérdést és egyből jobban fogod magad érezni.

Ülj le vele és mondd el neki, higgadtan, számonkérés nélkül, hogy neked fontosak az ilyen "ünnepek", tartsa jobban észben, állítson előre emlékeztetőt vagy valami. Azt viszont ne várd el tőle, hogy gondolatolvasó legyen és szerintem ne keríts ekkora feneket ennek a dolognak. Olvass utána a szeretetnyelveknek is, biztos vagyok benne, hogy egész egyszerűen ő máshogy mutatja ki, hogy fontos vagy neki.

2017. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én megértelek.

Én is mindig mindenre lelkesen készülök, szerencsére én találtam olyan pasit aki szintén ilyen.

A virágboltban is szeretik, hogy ő nem csak "mindegy, csak kuss legyen otthon" indíttatásból megy oda, hanem van elképzelése, hogy milyen virágot mennyit és miért veszi.

2017. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A felhasználó ***** válasza:
Elég okan nem foglalkoznak a névnapokkal. Én azt sem tudom hogy a sajátom mikor van. Szerintem túlreagálod.
2017. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a névnapos dolgot. Páromét csak azért jegyeztem meg, mert Bálintnak hívják, így elég nehéz, hogy ne jusson eszembe. Születésnapja meg neki, és 2 korábbi exemnek egymás utáni napokon van, így kb már megszoktam, bár volt, hogy sikeresen összekavartam.

Én nem csinálok ügyet abból, ha elfelejti, ha szeretnék valami programot aznapra, akkor jelzek neki előre, hogy ekkor-akkor névnapom/szülinapom lesz, menjünk el valamerre. Nem várom el, hogy magától emlékezzen rá, teljesen felesleges felhajtásnak tartom. De mi alapból sokszor kedveskedünk egymásnak, nem kötjük alkalomhoz, és szerintem sokkal jobb is így.

Párodra szerintem felesleges emiatt haragudni, inkább emlékeztesd te is korábban, és kérd meg, hogy szervezzen kettőtöknek valami meglepetés programot.

2017. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint azt írtam, nem haragszom, csak bánt a dolog.
2017. márc. 29. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki a francot érdekel a névnap, most őszintén?!
2017. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én párom is nagyon feledékeny fajta. Nem felejtette el a név- és születésnapom se, de kb csak azért mert előtte 2 hétig már azon pörögtem :D


De sajnos pl az ldesanyjáé totál kiment a fejéből és totálisan megértem, hogy bántó, zavaró dolog.


Nem tudok jobbat mondani: ülj le vele, hogy találjon ki valami rendszert magának (ne csak a telefonos emlékeztetőt, lehet neki nem árt +1 biztonsági intézkedés pluszba), mert ez hosszú távon mindenki nagyon rossz néven veszi.


Amúgy szerintem nem reagálod túl, mivel nem haragszol rá. Nem követett el főben járó bűnt de tény, hogy valóban össze kell szedje magát.

2017. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat lehet neki ilyesmire nincs igénye !:DMivel tudja hogy neked igen és érzi igy nem meri mondani !
2017. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se jelent semmit a név nap. Mi se szoktuk ünnepelni. Engem se köszönt fel senki.
2017. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!