Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg akarom csalni a barátom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg akarom csalni a barátom. Mi van velem?

Figyelt kérdés

1 éven keresztül iszonyatosan szerelmesnek éreztem magam belé. A szerelem összes "jele" jelen volt. Sőt néha csak úgy elmentem a munkahelye felé, hogy hátha látom egy pillanatra meg ilyesmi... Közeli barátok voltunk, novemberben még közelebb kerültünk egymáshoz és összejöttünk. Az elején olyan tökéletes volt, izgalmas, szenvedélyes, de most már csak simán azt érzem, hogy szeretem, jó vele és ha nem lenne az velem hiányozna,talán azok az erős érzelmek is visszajönnének. Mindig ez van, ha valakire felfigyelek és kialakul köztünk valami, elveszíti a varázsát, de ha elérhetetlen, akkor évekig szenvedek. Van egy fiúbarátom , aki odáig van értem és mostanában vágyom rá, nem akarok járni vele, hanem csak egy kalandra. Mi ez? Mi a baj velem? Nem akarok ilyen lenni, undorítónak érzem magam, sose csalnék meg senkit, de nem tudom mik ezek az érzések. Vagy szimplán ilyen vagyok és ne is álmodjak tartós kapcsolatról?

25/L


2017. márc. 30. 01:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy ilyenkor tényleg annyira rohadtul nehéz lenne leülni a barátoddal, és megmondani neki, hogy "figyelj, Peti: vége"?
2017. márc. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, mert nem vagyok biztos abban, hogy nem akarok vele lenni. Ha eszembe jut a szakítás csak az jár a fejemben, hogy szeretem és nem akarom elveszíteni. Ugyan ez tart vissza attól is,hogy megcsaljam. De a fejemben ott van.
2017. márc. 30. 01:36
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A hűség nem egy érzés ami csak úgy jön magától és te nem tehetsz semmit se ha jelen van se ha nincsen, a hűség választás. Te döntöd el, hogy hűséges maradsz annak ellenére is hogy ez meg az. Érted? Ne mivanvelemezz mint aki nem tehet semmiről és képtelen felelősséget vállalni a tetteiért.
2017. márc. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Tudatosan át kell neveld magad. Nem "mindig ez van", ezt te irányíthatod. Érzelmeid rajtad, gondolataidon múlnak.

Kezdj tudatos lenni.

2017. márc. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki külsőleg megfog egy pillanat alatt, azzal sem biztos hogy kijönnél hosszabb távon. Kalandra meg pláne nem biztos, hisz nem mindenki szokott jól teljesíteni egy éjszakás dolgokban. Inkább mérlegeld magadban, hogy ha a barátod csalna meg és más társaságát élvezné, neked hogy esne. Ez visszavezethető az empátiára, vagy annak hiányára. Ha valakit szeretek, még csak véletlenül sem akarom megbántani, de ha megcsalom, azzal kb a szívét töröm össze és lehet hogy hónapokra depresszióba taszítom. Ha valakit szeretsz, te tennél vele ilyet? Te elviselnéd ha ezt kapnád? Nem kérdezgetnéd magadtól, hogy mivel érdemelted ki az egyik legrosszabb dolgot ezen a földön, hogy az szúr hátha, akiben megbízol?
2017. márc. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát így tényleg nem lesz tartós kapcsolatod, ha csak a kezdeti heves lángolást tudod élvezni.

Idővel ez átalakul. Nem elmúlik a szerelem, hanem változik, fejlődik. De te ezt a változást úgy éled meg, hogy kihűltek az érzelmek, és kell valaki más, valami új, hogy megint az a rózsaszín ködös állapotot átéld, amit az ismerkedés alatt.


Kb. olyan, mintha szülsz egy gyereket, és amíg pici baba, addig imádod. De mikor elkezd nőni, és már nem kisbaba, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Ezért lemondasz róla, és szülsz egy másik kisbabát. Hát egy tartós kapcsolat is ilyen: változik, fejlődik, átalakul. De ettől nem lesz se rosszabb, meg nem hűlt ki, csak "megérik". Ennek részei a szürke hétköznapok, a csendes időszakok, az összetartozás érzése, biztonságban vagy, stb.

Tanuld meg élvezni ezt is!

Különben​ örökké kergetheted a rózsaszín ködöt, amihez mindig friss kapcsolat és új pasi kell. Ráadásul idővel egyre rövidebb ideig fogod érezni a kezdeti fellángolást is, a végén havonta fogsz partnert cserélni.

2017. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
#6 igen, ez mind szép és jó, csak az a baj, hogy az ilyesfajta vágyakat nem lehet tudatosan irányítani. Nem úgy megy, hogy gondol egyet és akkor onnantól már tudja élvezni a "kihűltebb" kapcsolatot is. Mindig is ott lesz benne a kalandvágy. Tudom, mert én is ilyen vagyok, nekem is mindig kell az új, bár én még csak 21 leszek, idővel biztos lehiggadok. Tehát, a kérdező helyében mem ragadnék még le ebben a kapcsoltban(ha igazán szereted, szakítás után még hónapokkal is hiányozni fog, ha 2 héten belül elfelejted, akkor viszont tényleg értelmetlen lett volna folytatni), még fiatal vagy. Véleményem szerint idővel úgyis beleunsz a folytonos "újdonságba" és már biztonságra, nyugira fogsz vágyni. De addig ne akarj olyasmit magadra erőltetni, amiben nem vagy boldog.
2017. márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

"Nem úgy megy, hogy gondol egyet és akkor onnantól már tudja élvezni a "kihűltebb" kapcsolatot is. "


Márpedig de pont így működik. Érzelmileg fel kell nőni egy komoly kapcsolathoz. A kérdező érzelmileg éretlen egy komoly kapcsolatra, pedig már 25 éves. Érdekes a mai világ.

2017. márc. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
#8 nem így működik, én próbáltam, de attól csak méginkább vágytam az újdonságra. Különben is, nem kötelező kapcsolatban lenni, miért kéne ezt magára erőltetnie? Nem vagyunk egyformák, nem mindenki vágyik kötöttségekre. Majd jön magától a vágy egy komoly kapcsolatra, addig max azt éri el, hogy tényleg megcsalás lesz a dologból. Erőlködésnek, szarás a vége.
2017. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Attól még, hogy te próbáltad és nem sikerült, az nem jelenti azt, hogy nem úgy van. Egy 25 éves felnőtt nőnek nem így kellene már gondolkodnia, valószínű ez nem fog már változni, csak ha ő nem tesz ellene valamit. Az ellen pedig tud tenni, hogy máshogy fogja fel a dolgokat, nem gyerek már. Így egész életében hajkurászhatja a pasikat és évekkel később 40 évesen majd arra fog feleszmélni, hogy egyedüli vénlány. Tudod, hogy hány ilyen embert ismerek? 40 évesen pedig már azért nem lesz tartós kapcsolata (ami nem 1 év, hanem több) mert egyszerűen már nem tud alkalmazkodni máshoz, megszokta az egyedül létet.
2017. márc. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!