Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális az, hogy a párom először a szüleinek akar házat venni és csak utána magunknak?

Figyelt kérdés

A szülei elvesztették a saját lakásukat a hitel miatt, ezért évek óta albérletben vannak ahogy mi is ketten egy másikban. Meg akarja nekik venni azt a lakást, amiben vannak hitelből (az anyjáék nem kapnának már hitelt) és majd csak utána akarna nekünk közöset vásárolni. Én ezzel nagyon nem èrtek egyet, mivel úgy tervezzük h kb 5-6 év múlva gyereket akarunk és a mi jövőnket kéne biztosítani, nem az ő szüleit pátyolgatni, mikor tudják fizetni az albérletet és megélnek.

Nyilvan a törlesztőrészletet ők fizetnék, de èn ilyenkor arra gondolok, hogyha történik a szüleivel valami, akkor majd nekünk kell fizetni helyettük.

A párom szerint én vagyok a szívtelen. Úgy érzem, hogy ezzel engem később visszahúzna, mert én azért tanulok és dolgozom, hogy a saját gyermekeimnek megteremtsem az otthont. Hogy mondjam el neki szépen, hogy nem okos dolog amit csinálni akar? Azt mondta ez nem az én dolgom,és hogy ne avatkozzak bele. Szerintetek?


2017. ápr. 1. 18:51
1 2
 11/17 szöxi89 ***** válasza:
82%
nem is haragudgy te a pasid nem normalis...oke hogy segiteni akarja a szüleit de nem igy ah mindig a szüleire fog csak gondolni majd ö marad haz nelkül a vegen.....ha igen okos szülei vannak hogy a hittel nem tudtak okosan kezelni akkor a fia sem okosabb meg egy fokkal sem.a szülök eljenek albeletre tovabbra is es ök is kisporolhasak lassan a hazra valot mint ahogy masok teszik
2017. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%

A 9-essel értek egyet. Szerintem teljesen normális a srác viselkedése.


Nézzük logikusan: ha felveszi a hitelt, akkor azt a szülők fizetik abból az összegből amit most albérleti díjként fizetnek. Így viszont a sajátjukká válna, ezt pedig később a srác örökli, anyagilag tehát előnyös lépés.


Sokan azt kritizálják, hogy mi lesz ha felveszi a hitelt és a szülők nem tudják fizetni a törlesztést. Ez esetben ugyanígy az albérleti díjat sem tudnák, tehát utcára kerülnének. Ekkor kinek a kötelessége lenne anyagilag támogatni? Természetesen a fiúnak, hisz mégsem mondhatja h "felnőttek, így jártak, menjenek hajléktalanszállóra".


Harmadik érvem: Az, akinek az értékrendjében fontos h gondoskodjon a szüleiről, valószínűleg elég jó erkölcsi tartással rendelkezik ahhoz, h utána a saját családjáért is mindent megtegyen.

2017. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
18%
A pasinak van igaza, nem vagytok házasok, gyereketek sincs, semmi közöd ahoz hogy mit kezd a pénzével. Ha vele maradsz 5 év múlva is, hidd el magatoknak is megoldja a lakást, de egyelőre a családja az ami biztos, te lehet félév múlva mással leszel, vagy a pasi
2017. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%
9# hát így nem is lesz soha felesége...
2017. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Max ugy mennek bele,ha egy kerteshazunk lenne mellekepulettel ahol van egy szoba konyha furdo es a haz en es a ferjem neven lenne.A szuleivel kertkapcsolatba volnank es nem lognank egymas nyakan.Ha elviselhetetlenek a szulei akkor eljek ott ahol es ugy ahogy ok akarjak az eletuk.
2017. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak picikét tűnsz pénzéhesnek, ne is aggasszon. Ha az a valami megtörténik a szüleivel, amire célzol, akkor meg úgyis ő örökli azt a lakást.

De, ha úgy érzed, hogy téged visszahúz, akkor keress mást, aki vesz neked (is) lakást.

Nem tudom, mi lett abból a szülőtartási törvényből, de az valami olyasmiről szól, hogy felnőtt, kereső gyermek nem sunnyoghat el a szülők anyagi problémái mellett.

2017. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó,be is b*szna ha elfogadták volna..hogy jönnének ahhoz,hogy mondjuk anyuka meg apuka lusta dögök,a gyerek már családos és meg lenne neki szabva,hogy tartsa el az ingyenélőket is pluszban. Szülők,vagy sem,de ez nem normális gondolkodás. Aki megteheti és akar segíteni az fog törvény nélkül is. Akinek épp annyi pénze van,hogy a saját megélhetése biztos,az meg bármennyire fáj is,de nem a szüleit fogja eltartani a családja és önmaga helyett.
2017. ápr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!