Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miből tudom megkülönböztetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből tudom megkülönböztetni hogy a srác akivel ismerkedek pszichopata, vagy csak nárcisztikus személyiség?

Figyelt kérdés

Megismertem egy srácot akinek nagyon furcsa dolgai vannak. Alapvetően nagyon szimpatikus, egyre közelebb kerülünk egymáshoz, de sokszor olyanokat mond, hogy a fejemet fogom.

Utánaolvastam mindkettőnek, de nem tudnám egyikbe se besorolni teljes mértékben. Rákérdezni nem akarok, mert érdekesen venné ki magát hogy ''ne haragudj, nincs valami mentális betegséged?''.

Esetleg ha írnátok saját tapasztalatokat, szituációkat, azt nagyon megköszönném. Mik voltak az árulkodó jelek? Milyen helyzetekből derült ki, hogy valami nincs rendben? Hogyan kezeltétek a helyzetet? Együtt vagytok még? Egyáltalán lehet normális kapcsolat valamelyikkel? Van erre valami kezelés?



2017. ápr. 3. 08:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Én is elkövettem ezt a hibát, éreztem, hogy valami fura, és nem ráztam le egyből. Ne foglalkozz vele, rázd le minél gyorsabban, mert pillanatok alatt kifordul magából.
2017. ápr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Kinyomozta hol lakok, felbukkant ott, amerre jártam, számonkért pedig 2 napja ismertük egymást, egyik mondatával lekezelően beszélt rólam, a másikkal istenített, egyszerre utált és imádott, de nem is engem, hanem egy elképzelt képet.


Ítéletet mondott felettem, kb mint valami bíró, aki minden gondolatomat és késztetésemet jobban tudja(nemis), úgy viselkedett, hogy hihetetlen. Kommentálta a beszélgetést, mintha nem is nekem szólna, hogy érzelmi kötődés megvan meg ilyenek. Istennek állította be magát kb.


Nem tudom mi baja volt, de valami nagyon súlyos. 3 nap volt az egész, utána meg retteghettem, hogy felbukkan e a lakásomnál.


A durva az egészben, hogy én folyton hangoztattam, hogy meg lehet ítélni valakit a külseje és az életvitele alapján. Erre tessék. A normálisan kissé divatosan öltözött, ápolt, választékosan fogalmazó, sikeres, diplomás értelmiséginek látszó srác, kifejezetten helyes normálid testalkattal és arccal, értelmes tekintettel is buggyant.


Azért tartott 3 napig az egész netes ismerkedés, mert úgy gondoltam nem létezhet, hogy egy szimpatikusnak látszó pasi elmebeteg. Mert egy beteg ember csak tikkes és furcsa lehet. Na persze.

2017. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
2. Ez mondjuk messze van a pszihopatától. Így korán reggel is inkább volt az bipoláris, vagy személyiségzavaros. Egy pszihopata nem beszél fura dolgokat csak úgy. Tudja hogy rendellenes, manipulatív és mire rájönnél, hogy baj van addigra már nyakig benne is lehetsz.
2017. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a dolgod, hogy diagnosztizáld, az a szakember feladata, de ha a természetes ösztönöd azt súgja, hogy egyszerűen nem okés a srác vagy veszélyes, akkor saját érdekedben leépíted. Ennyi.
2017. ápr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy furcsának gondolta. Mikor rákérdeztem, azt hangoztatta, hogy én nem érthetem mire gondol, úgysem tudom felfogni, meg ő több lépéssel előttem jár. Sosem jeleztem, hogy furcsa lenne akármilye is, csak a végén. Mire közölte, hogy én beképzelem az egészet, pszichopata vagyok, sivár az érzelmi világom ezért nem látom, hogy igazából ő normálisan viselkedik. De mindez, hogy betegnek gondolom és nem kedvelem, őt nem zavarja, szerinte beszélgessünk tovább, mert mindig kellemes egy érdekes ember társasága..
2017. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

3as

Úgy furcsa, hogy korábban másnál nem tapasztaltam ilyeneket. Nem pedig úgy, hogy összevissza beszél. Például olyan dolgokat tud rólam, amiről soha nem meséltem neki. Sokszor úgy viselkedik, mintha felsőbbrendű lenne, mintha mindenkit ő irányítana. Még csak pár hónapja ismerem, de már eltervezte a közös életünket úgy, hogy lényegében minden önállóságomat elveszteném. Nem tudok kiigazodni rajta.

Külsőre ápolt, divatos, sokat foglalkozik magával, márkás ruhák, napi edzés, arcra is helyes, babaarca van. Nagyon intelligens, tájékozott, sok mindenhez ért, de nem ismeri el ha valamiben téved.

2017. ápr. 3. 08:51
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikus az,aki szintén tudomást nem vesz arról,hogy amit csinál,az nem normális.Pszichológushoz is max. azért megy,hogy az megerősítse,jól csinálja,amit csinál.Na meg elvárja,hogy Istenként tekints rá.Azért idegesítő,mert szerinte mindenki hülye,csak ő a normális.

A pszichopatának meg nincs lelkiismerete,mindenre képes,hogy valakit bepalizzon.

[link]

2017. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem hagyd a srácot.

Volt dolgom hasonlóval, ő már 5 nap után etervezte a közös életünk. Valószínűleg nyomozott utánam,vagy kikérdezett valakit (kollégámat? vagy nem tudom), mert tudta mit csináltam aznap...merre járok haza.

Egyszerűen megszálott lett.

Közben ő is úgy nyilatkozott magáról, hogy idézzem "Szerintem zseni vagyok, mert minden évszámot megjegyzek, stb." Szóval világosan látszott, hogy gázos.

Ha nem vettem fel a telefont 6 sms-t írt 30 perc alatt.

Szóval 2-3 hónap után leráztam, mikor anyám messziről megpillantva kreténnek nevezte. Gondoltam, ha ő is így látja, nem velem van a gond.


Rázd le, mert ez beteg egy viselkedés.

2017. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

"Sokszor úgy viselkedik, mintha felsőbbrendű lenne, mintha mindenkit ő irányítana. Még csak pár hónapja ismerem, de már eltervezte a közös életünket úgy, hogy lényegében minden önállóságomat elveszteném."


Ennyinek elégnek kéne lenni hogy elzavarjatok egy férfit nem?

Értem én hogy jól néz ki meg ad magára, de belülről rohad!

2017. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Most szabadultam meg egy nárcisztikustól, szerintem menekülj!


Nálam az árulkodó jelek a következők voltak:

- Folyton ellenőrzött, de saját magáról alig árult el információt, még azt sem tudtam, hol él

- Senki nem tartotta vele a kapcsolatot sem a családjából, sem a régi baráti köréből, mindenki kihullott mellőle

- Az összes beszélgetésünket szóról-szóra vissza tudta idézni, minden szavamra emlékezett, még a hónapokkal azelőttiekre is, mintha bemagolta volna

- Folyamatosan a hatalma alatt akart tartani, úgy beszélt és viselkedett velem, mint egy katonatiszt, ez vonatkozott a szexualitásra is

- Minden mondatával saját magát fényezte, mindenben tökéletesnek beállítva magát és a környezetében lévő összes embert kritizálva

- Betegesen precíz, mindent megtervez és mindenbe bele akar látni, megoldani a saját nézőpontja szerint. Mások véleménye számára semmitmondó.

- Igyekezett folyton betörni, hogy hódoljak be neki, ehhez mindenféle eszközt bevetett

- Amint elérte amit akart, mindig megjegyezte, hogy "Na azért!"

- Hiába is próbáltam szembesíteni azzal, hogy nem mond igazat, annyira meggyőzően manipulált, hogy a végén elhittem magamról, hogy én vagyok a hülye


Sorolhatnám még, de inkább olvasd el az alábbi cikket, nagyon hasznos!


[link]

2017. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!