Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miből tudom megkülönböztetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből tudom megkülönböztetni hogy a srác akivel ismerkedek pszichopata, vagy csak nárcisztikus személyiség?

Figyelt kérdés

Megismertem egy srácot akinek nagyon furcsa dolgai vannak. Alapvetően nagyon szimpatikus, egyre közelebb kerülünk egymáshoz, de sokszor olyanokat mond, hogy a fejemet fogom.

Utánaolvastam mindkettőnek, de nem tudnám egyikbe se besorolni teljes mértékben. Rákérdezni nem akarok, mert érdekesen venné ki magát hogy ''ne haragudj, nincs valami mentális betegséged?''.

Esetleg ha írnátok saját tapasztalatokat, szituációkat, azt nagyon megköszönném. Mik voltak az árulkodó jelek? Milyen helyzetekből derült ki, hogy valami nincs rendben? Hogyan kezeltétek a helyzetet? Együtt vagytok még? Egyáltalán lehet normális kapcsolat valamelyikkel? Van erre valami kezelés?



2017. ápr. 3. 08:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem D és nem is G a kezdőbetű.


Az a baj, hogy valamilyen érzelmek már elkezdtek kialakulni a részemről. Így nem olyan egyszerű egyik pillanatról a másikra hátat fordítani neki. Ráadásul egész életembem azt láttam magam körül, hogy ha elromlik egy kapcsolat, akkor a javításán kell dolgozni, nem pedig kikukázni és másikat keresni.

2017. ápr. 3. 22:40
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikusok nagyon megnyerőek tudnak lenni. Egyes pszichopaták is, a szakzsargon "pszichopata báj"-t említ, és valóban hihetetlen mennyire a hatásuk alá kerül a többség. Karizmatikusak, lehengerlőek valamikor pedig a segítő szándékodra utaznak, kinél mi válik be.


A nárcisztikus működési módja a következő: felvesz egy nagyon magabiztos, vonzó álarcot, emögé rejti szándékait. Alapvetése az, hogy ő tökéletes, és ő mindent megérdemel az élettől, a másiktól, és minden eszközt bevet, hogy ezt meg is kapja. Eszközei közt szerepel a passzív és aktív agresszió, a tükrözés, hízelgés és ajnározás, a bűntudat és félelem keltés és a másik tehetetlenné tétele. egy nárcisztikus mellett sosincs béke, mert drámafüggők, ha unatkoznak, üvöltenek, ha bajuk van magukkal, projektálnak, márpedig folyton bajuk van magukkal, mert ritkán érik el nagyszabású céljaikat. Ha akarnak valamit, és te is úgy döntesz, hogy a béke kedvéért te is akarod azt, a következő percben már az ellenkezőjét akarják. A teljes összezavarás a cél, és a másik teljes legyűrése. Mintha a másiktól szednék el azt az életenergiát, amire a saját működésükhöz szükségük van. 


Kiemelten ajánlanám Czakó Dorina blogját neked:


[link]


illetve ezeket is:


[link]


Facebook nyilvános csoport: Törd meg a csendet - a nárcisztikusok bántalmazottak


[link]

2017. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évig éltem együtt egy pszichopatával.

Eleinte kedves volt, udvarias, hamar elnyerte a családom/barátaim tetszését.

Majd kezdetben a barátaimtól szakított el, később pedig édesanyámmal romlott meg a viszonyom miatta.

Teljesen bezárt, nem volt senkim, mert belém beszélte hogy mások rosszat akarnak nekem.

Lerombolta az önbizalmam, és a saját gyengéit, hibáit rám vetítette ki.

Sosem lehetett igazam, mindig neki volt, ha ő bántott meg engem, elvárta hogy én kérjek bocsánatot.

Ha hibát követett el, engem okolt érte. (Pl amikor megcsalt, az szerinte az én hibám volt, mert nem vagyok vékony)

Gyakran bántalmazott szavakkal, majd később fizikailag is.

Azt tanácsolom, hogy menekülj még az elején!

Én már csak úgy tudtam megszabadulni tőle hogy talált egy nálam befolyásolhatóbb lányt.

2017. ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

10-es vagyok ismét.

Minden, amit az utánam érkezők leírtak, pontos mása annak az embernek, akit én is írtam neked Kérdező.


Nagyon fontos, hogy teljesen határolódj el tőle! Tudom, nagyon nehéz. Engem is még mindig üldöz, de már nem reagálok semmire, amit ír. Naponta csinál újabb és újabb profilokat, amikről írogat, egyikre sem reagálok, talán egyszer megunja.


Kitartás!

2017. ápr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Én is észrevettem, hogy nem veszi észre ha megbánt, vagy ha valami nézeteltérés alakul ki amit ő indít el. Ilyenkor úgy tesz, mintha az én hibám lenne minden.
2017. ápr. 4. 07:44
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem fog megváltozni mert nem tud, amit tehetsz, hogy szépen leépíted.

Nincs rá gyógyszer se terápia viszont jó ha tudod, ha vele maradsz te is megzakkanhatsz. Egy osztálytársam férje is pszichopata volt, az előtte egészséges nő ma 10 féle gyógyszert szed, paranoid skrizofrén, pánik betegséggel kezelik. Szóval tönkre tehet egy életre. Gondolom ezt te sem szeretnéd.

2017. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

És ha szembesítenén ezzel az egésszel? Vagy ők tisztában vannak vele, hogy pszichopaták? Ha igen, akkor lényegében tudatosan csinálják, vagy rosszul látom? De ha tudatos, akkor miért nem tudnak változtatni rajta? Vagy nekik ez jó így, és nem is akarnak normálisan viselkedni?

Kicsit utánaolvastam, a nárcisztikusnál valamilyen gyerekkori traumára vezethető vissza, illetve a szülők nevelési hibája, elhanyagolás stb. Szóval ha jól értem, akkor ha ez nem történt volna meg, teljesen normális emberek lennének? Ha ez így van, akkor valami pszichoterápia biztos lenne rá.

A pszichopatáknál is visszavezethető valamire? Vagy ők így születtek alapból? Ha igen, akkor öröklődhet is?

2017. ápr. 4. 12:45
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne ess bele abba a csapdába, hogy majd a kedvedért megváltozik. Hallgass azokra, akik azt mondják, hogy menekülj tőle. Tiltsd le mindenhonnan, ne válaszolj neki semmire. Még csak ne is köszönj neki, ha szembe jön az utcán. Olvass rengeteget a neten a nárcisztikus személyiségzavarról. Amennyiben megadod neki magad, úgy totálisan ki fog csinálni, a lelkedet is kizsigereli, igazi sátáni energiavámpírok.
2017. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok ismét, az utolsónak nagyon igaza van!


Ne akard megmenteni vagy megváltoztatni, mert nem fog menni!

Ők ilyenek, nem fognak új személyiséget kapni, senki nem tud kifordulni önmagából. Olvass utána, ez nem gyógyítható, ráadásul míg te azon fáradozol, hogy kigyógyítsd, észrevétlenül tönkremész mellette!


Higgy nekem, életvidám nő voltam és most egy roncs vagyok!

2017. ápr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg nem fog megváltozni :( maximum kicsit elnyomja a jellemvonásait, amíg meg nem szerzi amit akar: Téged.

Aztán könnyen lehet, hogy a játékszere leszel.

De erről neked kell dönteni! Mit mondanak az ösztöneid?

2017. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!