Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a családom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a családom nem jön ki a párommal?

Figyelt kérdés

apáék vettek nekem egy lakást, ahova együtt fogunk költözni a párommal. Az első pár hétben a párom mindent félredobva jött segiteni építkezni, kivett szabadságot ,stb, tökre lelkes volt, ötletei voltak. egyik naprol a másikra azt vettem észre, hogy alig birom odarángatni. beszélgettünk, és elmondta, hogy rosszul esett neki, hogy nem bíztak rá kb semmit, meg amikor csinált is vmit, nevelő anyám elvette tőle és nem hagyta, hogy csinálja. Arról nem is beszélve, hogy egész nap dolgozik, és hulla fáradt, de meg úgy is rohant oda a házhoz segíteni. s teljesen elment tőle a kedve, főleg azok után, hogy apam azt mondta, hogy a párom nem segit szívesen, mert nem az övé a lakás. pedig ez egyáltalán nem igaz, és én el is mondtam neki is, amit feljebb irtam. Mégis, azóta is valahogy azt érzem, hogy haragudnak ra valamiért.

És látszólag semmi problema, birják egymást,de sajnos érzem, és a párom is érzi, hogy valami nem stimmel. egyszerűen apám elmegy mellette, nem fog vele kezet, nem szolnak hozza neveloanyammal... és azt mondta a párom, hogy annyira elege van ebből az igazságtalanságból, hogy rá fog menni a kapcsolatunk es hogy ő nem hajlandó odajönni. az előbb felhivtam telefonon és tiszta ideg volt, és azt mondta nekem, hogy apámék miatt rám is haragszik, és elege van belőlem is meg az egész rohadt családomból is... de nem tudom mit vár... nem választhatok közülük, de akkor most el fogom vesziteni őt? vagy most mi van??? Eddig mindig mindent meg tudtunk beszélni...


2017. ápr. 3. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleiddel vagy hatszemközt a párod nélkül, ülj le velük és állj ki mellette
2017. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagyod, hogy a szüleid így bánjanak vele akkor igen, el fogod veszíteni. Beszélj a szüleiddel, hogy legyenek vele normálisak! Szeretni akkor sem fogják, de nem kellmtalálkozniuk...
2017. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt, neked kéne tiszta vizet önteni a pohárba. Nem hinném, hogy a szüleidet meg tudod változtatni. Két lehetőség marad, tönkre megy a kapcsolatod, vagy mint nálam volt, hagytam mindent és a párommal elköltöztünk albérletbe. Semmi nem kellett a szüleimtől.

Sajna, tapasztalat, ha a szülők vesznek, vagy adnak nagyobb összeget, szeretnének mindenbe bele szólni:(( Az meg már akkor, nem a ti életetek.

2017. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak, tényleg. Nálunk egy lazább verzió volt, ahol apósék elköltöztek és "tovább adták" a lakásukat nekünk, mert mi éppen kerestünk. Nem az övék vagy ilyesmi, csak nagyon jó a szerződéssel laktak benne és ezt átvehettük.

Kb nálunk is az volt, hogy én mindent rosszul csinálok, nem értek semmihez, nem segítek semmit, nem úgy csináljuk mint ahogy apósék akarják, és különben is mit ugrálok, hiszen ez az ő lakásuk, mindig is az marad, hiába fizetjük mi a számlákat. Azt nem beszélve, hogy egy nagyon lelakott lakást hagytak ott, amit teljesen felújítottunk, annak a munkáját 70% én csináltam, 30% nejem (nem tudott szabit kivenni annyit) és apósék csak kritizálni jártak hozzánk és sok-sok piszkálásra hajlandóak voltak a régi szxr cuccaikat végre elvinni, hogy elférjünk mi is.

Ebben ők laktak és voltak olyan kegyesek, hogy átadják nekünk és nem egy idegennek és benne hagytak néhány 20 éves bútort, szóval örüljek, fogjam be és semmihez ne nyúljak amit ők úgy látnak, hogy nem szabad ahhoz nyúlni.

Engem már ez halálra felhúzott, mert minden alkalommal elvárják, hogy hajoljak meg az ő lábuk előtt és istenítsem őket. Néha már megbántam, hogy miért nem kerestünk egy másik lakást, még az extra költségeket is lenyeltem volna.

Ezen felül hallom páromtól, hogy amikor úgy találkoznak, hogy én nem vagyok ott, akkor össze-vissza szidnak és beállítanak engem valami gonosznak, aki milyen csúnyán bánik velük és hazudnak mindenfélét, hogy én hogyan szidom a páromat a háta mögött és visszahallottam olyan rágalmazásokat, amitől még én pirultam el. Ezt úgy, hogy kb 3 mondatnál nem beszélek velük, mert nem lehet velük semmiről beszélni, anélkül, hogy ne sértődjenek be, ezért inkább hallgatok és csak bólogatok és csak nézem az órát, hogy húzzanak már el! És még keverik is a kakit a háttérben páromnak aki nem tudja mit csináljon, hogyan fogadja el, hogy a férjéről így beszélnek.


Párodnál ez még rosszabb, mert apádék ténylegesen megvették, kifizették és még ki is pofozzák.

Most képzeld el, hogy az én szituációmban, ahol apósék SEMMIT nem fizetnek, SEMMIT nem segítenek, mindenbe beleszólnak, kiveszik a kezemből a rongyot amikor a SAJÁT tulajdonomat takarítom amihez semmi közük nincs, mert egy forinttal nem segítettek minket és elvárják, hogy kiskutyaként én őket éltessem és nyaljam a feneküket, és ez engem MENNYIRE kiakaszt, de nem szólhatok egy szót sem, mert különben óriása családi botrány van! És párom két tűz között áll, folyamatosan!

Bele sem merek gondolni, hogy mi lenne, ha apósék ténylegesen ennyi pénzt invesztáltak volna belénk.

Azt hiszem a minimum az lenne, hogy naponta véráldozatot kellene bemutatnom nekik, azon felül rabszolgaként nyalnom kellene a padlójukat, amíg ők nevetnek rajtam és még akkor sem felelne meg semmi amit teszek és ócsárolnának a feleségemnek.


A legszörnyűbb az egészben az lenne, hogy ha a párom nem mellettem állna. Akkor azt hiszem elgondolkoznék, hogy tényleg ő e az a lány, akivel le akarom élni az életemet, vagy csak annyira áll mellettem, amíg apuka nem mondja másként. Mert ha így van, akkor ezek szerint sosem voltam neki az első, vagy ha igen, akkor sosem várhatom el tőle, hogy mellém álljon egy nehéz helyzetben, csakis magamra számíthatok.

2017. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
pff.. tök jó, akkor nem lehet őket megbékíteni sehogy? nekem fontos a párom nagyon. beszéltünk, most szerencsére velem megbékélt, mert en is fontos vagyok neki. viszont rohadtul meg tudom őt is érteni, az ő helyében én még sokkal rosszabbul reagálnék. én is voltam hasonló helyzetben és tudom milyen. de nem akarom, hogy ez közénk álljon...
2017. ápr. 3. 15:01
 6/15 A kérdező kommentje:
4 teljesen kb mintha a párom mondta volna ezt.... az vigasztal h nem en vagyok az egyetlen aki ilyen helyzetben van, de ezt apamektol sosem vartam volna se a lakast se ezt a viselkedest...
2017. ápr. 3. 15:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De igen, választanod KELL. Mert nem apádéknak választasz párt, hanem magadnak. Nem apádék életét kell élned, nem nekik kell élned!!! Ha ezt az őseid nem értik, akkor inkább add vissza a házat/lakást, mert revolverezni fognak vele.

Annyiból a srác igazságtalan, hogy rád is haragszik, de valószínűleg jól esett volna neki az állásfoglalásod mellette...

2017. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bőven ludas vagy abban, hogy nem vagy képes kiállni a szüleid ellen és megvédened a párodat.. nem jósolok így nagy jövőt a kapcsolatodnak, de egyik ezután következődnek sem, az fix.
2017. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hé hé. nyugi. először is. párom már lenyugodott régen, megbeszeltuk a dolgokat. másodszor. Én kiálltam mellette apámmal szemben, és holnap újra fel fogom hozni neki a témát. Szóval lehet, hogy ludas vagyok,de ez egy nagyon nehéz helyzet, viszont a párommal szerencsere sikerült megbeszélni, mivel fontosak vagyunk egymásnak :D szóval nem kell vészmadárkodni, a kapcsolatunk azért ennél jóval erősebb, és ezt ereztetem is vele azert nem kicsit. :) csak tudni szerettem volna, hogy mások is voltak-e igy, es mi a megoldas. viszont ha a lakas kesz lesz es bekoltozunk, akkor meg úgyis kb elfelejtenek minket. en ebben bizok, de majd meglatjuk mi a helyzet... de nekem mindenkepp a parom az elso. koszi a valaszokat.
2017. ápr. 3. 15:46
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az egészben csak azt nem értem, h te még miért nem kérdeztél rá a szüleidre, h mi a problémájuk. Mert mindenről írtál, h "megvédted" a párodat stb. de arról egy betűt sem, h esetleg leültetek volna a szüleiddel és megbeszélitek, h mi a gond. Vagy ez nálatok így működik? H ha nem mondják akkor harag?
2017. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!