Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokat kérek a kedvesemtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szörnyen nagy probléma, mégis foglalkoztat a kérdés.


Fél éve kaptam egy remek állást külföldön (jó ideje itt élek már), pénzügyi szférában. A kedvesem otthon él, néhány hónap múlva költözik ki hozzám, az a terv, hogy ha félretettünk elég pénzt, együtt hazamegyünk.


Egy kis vállalatnál dolgozom, ahol eléggé "erőltetik" a munkaidőn kívüli smúzolást, síhétvégék, vacsorák, ilyesmi. Eddig mindig kimentettem magam, mert egyrészt nem érzem odavalónak magam, másrész a kedvesem nélkül kedvem sincs menni. Teljesen más világ ez nekem, én inkább humán beállítottságú vagyok.


A lényeg annyi, hogy nyáron a nagyfőnök medencés bulit szervez a házába, és erősen ajánlott ott lennem. Szeretném magammal vinni a kedvesem, ő viszont nem szeretne jönni. A nyelvet sem beszéli túl jól, és azt mondja, nagyon kellemetlenül, zavarban érezné magát (ő tanár egyébként). Nyilván nem fogom erőltetni, de azért ez elég rosszul esik. Nemvárom el tőle, hogy havonta jöjjön velem ide-oda, ez az első alkalom, hogy erre kérem. Azt mondja, hogy ha már otthon élünk, akkor eljön majd velem néha hivatalos vacsorákra. De nekem itt is vannak ilyen jellegű kötelességeim, és mivel mindenkinek ott lesz a párja, tudom, hogy vacakul fogom érezni magam. Szeretném, ha ott lenne, büszke vagyok rá, mert értelmes, helyes férfi, ő a mindenem.


Szerintetek sokat várok el tőle?


30N


2017. ápr. 5. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%

IGEN.


Egyrészt ha nem ismer ott senkit, akkor érthetöen nincs kedve egy ilyen bulihoz.


Másrészt ha eleve nem ilyen tipusú, akkor végképp kínosan érezné magát.

2017. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan elmennék és támogatnám a páromat egy ilyen helyzetben, pedig eléggé introvertált vagyok. Teljesen megértem, hogy vele szeretnél menni, talán ha leülnétek és elmondanád neki így, hogy te büszke vagy rá és nem várnád el ezt folyton, de nagyon jól esne ez neked, lehet, hogy átgondolná.
2017. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
SZERINTEM nem kérsz sokat, örülhetne inkább a pasid, hogy ilyen helyre elviszed.
2017. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Es akkor megis hogyan szeretne kikoltozni, ha mar egy egyszeru bulit is azzal zar ki, hogy jaj, nincs kedve es nem beszeli jol a nyelvet?
2017. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem vársz el sokat, de érthető az ő hozzáállása is. Senkit nem ismer, nem fog tudni beszélgetni, folyamatosan a nyakadon kellene lógnia, és pluszba egyébként is kellemetlenül érezné magát.
2017. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Bence_ ***** válasza:
100%

Pofavizit, elmennék.

Ez a másik támogatása.

2017. ápr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a vàlaszokat (nincs rendes ékezetem, munkahelyrol irok).


Tulajdonképpen jogos mindkét oldal. Kicsit bànt, mert szeretne velem lenni, és a kozos jovonket ép<tjuk elvileg, de nem làtom, hogy a gyakorlati megvalositàs annyira menne nàla. Javasoltam neki, hogy szép lassan kezdje el tanulni a nyelvet, mert még a gyogyszertàrba se tud elmenni majd nélkulem, de leràz azzal, hogy nincs erre ideje. Nem tudom mi lesz. Azaz tudom, mocsokul rossz lesz neki, ha én egész nap dolgozom, o meg nem szocializàlodik.


Ugyanerre épul a màsik kérdés: ha o nem akar eljonni, mennyire lenne gàz egy baràtot vinni, aki szintén férfi? Nyilvàn nincs koztunk semmi, viszont prezentàlhato és szociàbilis. Egyedul nem szokàs menni, a kiséro alap.De ez meg a baràtomnak nem esne jol. Mi a jo megoldàs?

2017. ápr. 6. 09:55
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Abban igazad van, hoyg ha ott akar élni, akkor nyelvet kell tudnia.


Viszont azt tényleg nem várhatod el, hogy elmenjen egy csomó idegen közé, akik közül senkit nem ismert (rajtad kívül), akiket egyáltalán nem ért, mert neki ismeretlen nyelven beszélnek, és ehhez még eleve visszahúzódó valaki.

Ez úgy nézne ki, hogy valahol ül egész idö alatt egyedül (mert neked a kollégákkal illik foglalkozni), és a munkatársaid meg megállapítanák, hogy egy "félhülyével" vagy, mivel csak azt látják, hogy csak ül ott, mint egy tök.

2017. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Na azért ennyire nem kell sarkositani. A kollégàim javarészt angol anyanyelvuek, és a kedvesem gyenge kozépszinten beszél angolul. A munkanyelv is foleg angol (vagy francia). és nyilvàn nem hagynàm egyedul, bemutatnàm mindenkinek, probàlnàm bevonni a tàrsalgàsba. 1-2 ora "pofavizit", aztàn uzsgyi haza.
2017. ápr. 6. 10:38
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Ezek tökjó dolgok, én azt nem értem, hogy lehet ilyen korlátolt pasid.

Szerintem nagyon nem halad egyirányba az életetek, ezen kellene inkább elgondolkodnod...

2017. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!