Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm túlzásba viszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm túlzásba viszi a kutyaimádatot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Új barátnőm van, aki lakásban lakik, szülőkkel, meg egy kis kutyával.. a kutya a mindenük, úgy veszik, mint gyereket/unokát... minden meg van neki engedve, agyon van kényeztetve, és mikor kérdeztem, hogy van egyáltalán valami, amit nem szabad neki, azt mondták nincs, ő az úr a házban... Mindig ő az első... Nagy nehezen annyit elértem, hogy ha náluk vagyok, akkor kiküldik a szobából. De akkor is minden körülötte forog... semmi nevelés, csak a babusgatás... Nekem is van kutyám, kertes házban, de KINT, és meg van nevelve... És bármikor itt a lány, én meg valamiért rászólok a kutyámra, vagy nevelem, rögtön rossz vagyok... Mert miért tiltok meg neki valamit is... Lehet ezért fura ez nekem... Valami tanács, hogy hogyan kezeljem a dolgot?

2017. ápr. 7. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy jó kérdés és bizony aktuális is, ugyanígy a macskákkal. Én nagy állatbarát vagyok, de ha benn tartok állatot, akkor min. naponta egyszer porszívózok és törölgetek, takarókat is, főleg, ha hosszabb szőrű az állat. Az pedig teljesen nekem teljes zsákutca, ha látom, hogy ölbeveszi őket többször és szájon-arcon puszilják őket, majd azután a párjukat ...
2017. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%

Ez van nálunk is. Mi az, hogy kiküldi miattad a szobából szegény kutyát. Ezt mondaná a barátom... ő menne haza, de többet nem is beszélnék vele.

Nekem is a kutya az első, de tudják is. Szóval egy rossz szót ha mondana rá tudja, ő megy kutya marad. Simán befeszik a kutya közent vagy az ölemben ül mikor eszünk.

Miért zavar ez? Keressél mást akkor ha nem tudod elfogadni.

2017. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Picit tényleg olyan, mint a gyerek. Ha a gyereknevelési elvek nem egyeznek, jobb külön menni.

Itt is ez van. Annyira sok a súrlódási felület, hogy egyszerűbb lenne lezárni a kapcsolatot. Ő se fog másképp viselkedni a kutyával és te se fogod elviselni ezt hosszú távon.

2017. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"mikor kérdeztem, hogy van egyáltalán valami, amit nem szabad neki, azt mondták nincs, ő az úr a házban"


Ha ezt így tök komolyan mondták, tehát szó szerint így és véletlenül sem poénból, akkor van baj rendesen. De ez igazából az ő bajuk. Megváltozni a kedvedért nem fognak szerintem, butaság is lenne erre hajtani. A saját kutyáját a saját házában mindenki úgy neveli, ahogy akarja, amíg nem bántalmazza, persze. Ezt mindkettőtöknek észben kéne tartani, mikor meglátogatjátok egymást.

Ha meg nem tetszik, lehet tovább keresgélni.

2017. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a hármassal, ha valaha is tervben van közös állat vagy gyerek, akkor ennek így nem sok jövője van. Esetleges gyereknél még nagyobb lesz a konfliktus, te rá akarsz majd szólni, meg akarod majd nevelni, ő meg el fogja kényeztetni, amiből köztetek lesz konfliktus, a gyereknek meg nem lesz rendszer és egy kínszenvedés lesz az egész. Van ilyen család a rokonságban...Én a helyedben örülnék, hogy ez még időben kiderült.
2017. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Egy dolgot tehetsz, hogy elválnak útjaitok, mert a kutya kapcsán derült ki, hogy nem vagytok egy lelkiségűek és ez később komoly problémák forrása lesz.

Mellesleg nálad még neveltetési problémák is jelen vannak, ha olyan helyen, ahol te vendég vagy, irányítani akarod a vendéglátóidat és új szabályokat akarsz felállítani a saját otthonukban.

A kutyáddal meg fogd vissza az agressziódat, mert látszik, hogy csak azért tartod szerencsétlent, hogy legyen kin kiélned azt.

Miért kell egy nyomorult kutyát állandóan "nevelni" és fegyelmezni?

De ezt neked, aki nem vagy állatbarát, hiába is magyaráznám, de az biztos, hogy az én életemben az első ilyen megnyilvánulásod után már nem lett volna helyed! ... és ez elsősorban nem a kutyáról szól.

2017. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Mellesleg nálad még neveltetési problémák is jelen vannak, ha olyan helyen, ahol te vendég vagy, irányítani akarod a vendéglátóidat és új szabályokat akarsz felállítani a saját otthonukban."


Ha olvastad, mindkettőnek vannak neveltetési problémái, a barátnője ugyanúgy beleszól abba, hogy ő hogy neveli a kutyáját, mint fordítva.

2017. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem egészen 7-es!

A barátnőnek az nem tetszik, ahogy a kutyával keménykedik, ami biztos nem egy ejnye-bejnyét jelent.

A kutya bántalmazása büntetőjogi kategória, még ha még mindig elsiklanak felette, ha valaki üti, vagy belerúg az állatába.

Ellenben a Kérdező a barátnőjét és a barátnőjének a családját regulázza a kutyán keresztül, mert jó paraszt mentalitás szerint "kutya nem való lakásba!" alapon kitiltja a kiskutyát.

Ez alól egyetlen mentsége lenne, ha allergiás lenne a kutyaszőrre, de erről nem volt szó.

2017. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Az a bajod, kedves 8. válaszoló, hogy olyan dolgokat képzelsz bele a történetbe, amelyekről nincs információnk.

"biztos nem egy ejnye-bejnyét jelent"

És ezt te honnan tudod? Ott voltál talán? Te azt feltételezed, hogy a kérdező bántalmazza a kutyáját. Mivel tudnád ezt alátámasztani? Semmivel.

2017. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Csodálkoznak, hogy némely ember miért undorodik a "kutyásoktól".
2017. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!