Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a páromat, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, ő 2 éve végzett az egyetemen, ekkor költöztünk össze és vállaltunk babát. A szakmája piacképes, szereti is, de azt mondja, hogy a kicsi nagyon sok idejét elveszi, feszült miatta stb. Ezt én megértem. De ott van az is, hogy hiába van meg a papírja, ha egyetlen évet sem dolgozott még a szakmáján belül, nem beszélve arról, hogy bár az én keresetemből is megélünk, nem kellene folyton túlórát vállalnom, ha besegítene ezen a téren is. Megértem, hogy a házimunka és a gyerek is nagy meló, de ha én is jobban besegítenék otthon mint eddig, akkor legalább egy 4 órás munkát tudna valahol vállalni. Edzőterembe is jár, aminek nagyon örülök, de ha arra van idő akkor szerintem másra is. Vagy túl sokat várok? Én 28/F ő 24/N.
2017. ápr. 11. 12:10
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nincs nálatok ezzel nagy gond, csak egy kicsit harmonizálnotok kellene.

Nagyon sokan vannak úgy, mint a párod, hogy nem dolgoznak az egyetemen tanult szakmában, hanem elvállalnak más munkákat is közepes fizetésért, egyelőre. Amit te tehetsz az, hogy szellemileg erősíted és közebn akár keresel neki munkát a szakmájában is, néha benézhet interjúkra. Közben beszéled meg vele, hogy a napi edzés azért nem mindig van nagy hatással, bőven elég, ha hetente 2-3-szor edz, viszont heti 2-szer sétálhattok pl. parkban, természetben, pikniket is szervezhetsz 1-2 órára, illetve mehettek játszóházakba is hármasban, stb. Tehát a szabadidejét kellene több pozitív energiával feltölteni.

Ha egész jól kerestek mindketten, akkor megérdemeltek 1-2 teljes wellness napot, közelebb is kerülhettek egymáshoz ott, stb. :), masszázs és más wellness szolgáltatások is jöhetnek, mert bőven belefér és ez is lehet pozitív energia :)

2017. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 Nadenden ***** válasza:
22%
Beszéld meg vele. Szépen levezetve. Minden nőt lehet irányítani. Te vagy a férfi, hát legyél határozott. Beszéljétek meg hogy mindketten ugyan annyi időt szántok a háztartásra és a babára is. Ha nem akar dolgozni az más kérdés. Akkor közœld vele hogy nem az apja vagy akinek kötelessége eltartani. A te pártod fogom, mert az nem megy hogy az összes férfi arra született hogy eltartsa a nőket és a gyerekeket.
2017. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, hogy mennyit gondoltál "besegíteni"...
2017. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az a minimum, hogy egy ember dolgozzon, a baba nem lehet kifogás. Lusta, ennyi. És még pofátlan is, hogy tőled vár mindent. Az is kérdéses, hogy bárki felvenné-e, ha egy percet se dolgozott a szakmájában.
2017. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 Nadenden ***** válasza:
48%
Első válaszolónak: nem az apja nem neki kell helyette munkát keresni egy felnőtt nőről beszélünk. Nem kell mégjobban a seggét nyalnia. Az edzőtermet is a pasi fizeti.. azért eléggé kényelem szaga van az egésznek..
2017. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
97%

Bocsika, nem azért van egy férfi se a földön, hogy bármelyik nőt irányítsa.

És ha apuci kiveszi ugyanolyan arányban a részét a dolgokból, mind a gyerek, mind a háztartási témára értve (mosás, főzés, takarítás, pelenkázás, etetés, fürdetés, altatás), IGEN, akkor jogos, hogy menjen már el anyu is dolgozni. Ha ez nem valósul meg, akkor ott a "férfi" részéről elvárások, igények vannak, de kb a semmire.

(Nem, kérdező, ne vedd magadra, nem tudjuk, milyen vagy. Általánosságban értettem, a válaszolók miatt, mert ők se tudnak ám többet, mégis rettentő okosak...)

2017. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
29%

bocs de ha kijött a suliból, és rögtön szült, akkor gondolhattad volna, hogy nem is AKAR dolgozni.

leülsz elmondod neki, aztan jön a hiszti, hogy az edzőterem fontosabb.

simán lusta

2017. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 Nadenden ***** válasza:
0%
Nem is igy gondoltam hanem egy csaladban a ferfi a csaladfo es ha mar o latja el oket mindennel akkor az o posztja is beosztani a dolgokat ha a no csak elvezkedik a penzen. Nokent mondom ezt... ha a no is keresne lehetne kompromisszum de okoska itt anyagi dolgokrol van szo, tehat egyetlen keresokent a csaladban rohadtul joga van azt mondani hogy igy es igy legyen mert folyamatosan tulorazom a te kenyelmes segged miatt...
2017. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
98%
De ha már elmegy dolgozni, akkor ez alapból borul, nem esik le? A gyereket meg egy nő sem egyedül hozza össze, alap, hogy 2-3 évig akkor nem dolgozik, ezzel számolni kellene.
2017. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
36%

minek szült 22 évesen a semmire? mert nem volt semmije...

véletlen volt, mi?

2017. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!