Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy emiatt szakítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy emiatt szakítottam a barátommal? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
Fél évig voltunk együtt, nagyon-nagyon szeretem és nagyon szép volt Vele minden, egy dolgot leszámítva. Ő nagyon jól keres és sokszor vett nekem nem épp olcsó ajándékokat, heti szinten (vagy akár hetente többször) vitt drága éttermekbe. Engem ez nagyon zavart, mert én most fogok érettségizni , nem dolgozok és nem igazán tudtam ezt viszonozni Neki. Egyszer-kétszer tudtam csak azt mondani, hogy én fizetek, ha elmentünk enni, azt is azért, mert mondjuk csak egy pizzát ettünk. Ha valami alkalom volt akkor is csak valami olcsóbb ajándékot tudtam venni Neki, vagy esetleg saját készítésűt kapott. Ő mindig nagyon örült, számára ez sose volt gond, de nekem kellemetlen volt. Akárhányszor beszéltem Vele erről azt mondta, hogy ne törődjek ezzel, Neki nem gond, ha mindig Ő fizet mindenhol, sőt hülyén is érezné magát, ha én fizetnék mikor ő az, aki már dolgozik. Én mégse tudtam nem törődni ezzel. Most lesz a szülinapja és megint jött a kérdés, hogy mit vegyek neki? Ő rengeteget költött rám a szülinapomon én meg 5 ezret is alig tudnék. Nekem ez nagyon-nagyon rossz érzés, szakítottam vele. Hiányzik nagyon, de az nem , hogy már nem kell ezen a pénz témán idegeskedni. Nyáron megyek majd diákmelóra, de az csak 3 hónap, utána egyetemre készülök, ha dolgozok is mellette a pénz nagyrésze az albérletre/kollégiumra meg az utazásra fog elmenni. Én 19 éves vagyok a volt barátom 24.
2017. ápr. 21. 19:28
1 2 3 4
 11/33 schamuelson ***** válasza:
100%
Van erre egy közhely: A jót is szokni kell. A fő probléma az volt, hogy téged zavart az anyagi különbség. Eleve más életszakaszban vagytok (ahogy itt a gyakorin gyakran emlegetik). Mivel ezen nem tudtál túllépni, így valóban indokolt a döntésed. Nem mondom, hogy a barátod rosszul állt a kérdéshez. A magyarázatod szerint ő nem tulajdonított nagy jelentőséget annak, hogy jó jövedelemmel rendelkezik. Egyszerűen élvezte a jólétet. Talán akkor más lett volna a helyzet, ha neked is van munkával szerzett rendszeres jövedelmed, és nem érzed magadat kitartottnak. Azt sejtem, nehezen fogja megérteni a döntésedet.
2017. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%

i)

A szeretet. Egyik esetben maximum az egyik fel szereti a masikat. Masik esetben szeretik egymast a felek.


ii)

Akkor kitartas, ha mindket felnek megvan mar a lehetosege arra, hogy penzt keressen, de inkabb ugy van vele, hogy a masik ugyis jol keres...majd o eltartja.


Vannak olyan kapcsolatok is, ahol a no nem dolgozik, hanem gyereket nevel es haztartast vezet. Ez sem kitartas, mert o is rengeteg munkat ol a kapcsolatba.

2017. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
31%
Semmi különbség nincs. Ha más pénzéből élsz, mindent más fizet neked akkor az kitartottság. Vagy inkább eltartottság.
2017. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, ez egy butaság.


Ha párhuzamot vonok a saját mentalitásom, és a barátodé

között, akkor tuti, hogy őt ez nem érdekelte. Úgy volt

vele, hogy neki van, neked nincs, akkor miért ne adjon?


Ha te tudod, hogy nem a pénz miatt vagy vele, és ezt ő

is tudja, sőt érzi is, akkor mi a fenének kellett ez a

hiszti? Mert ez hiszti, semmi más. Aki pedig az ellenke-

zőjét állítja, az nem tudja, mit jelent önzetlenül vi-

selkedni a másikkal :)

2017. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Igaz, nem tudtam túllépni azon, hogy más életszakaszban vagyunk. Mostanában volt, hogy már azt is szóba hozta, hogy miért nem költözünk össze mikor simán lakhatnék nála is, Neki ez természetes lenne, hogy eltart.
2017. ápr. 21. 19:49
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

elég kamu szaga van.

mégis minek kérdezne ilyet valaki a gyikes nagyközönségtől?

2017. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Részben én is butaságnak érzem, amit tettem, viszont tényleg, az utóbbi időben már napi szinten gyomorgörcsöm volt ettől az egésztől.
2017. ápr. 21. 19:52
 18/33 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert igazából én sem tudom, hogy jól döntöttem-e vagy sem. De gondolom, ha én így gondolkodok akkor részemről jó döntés volt
2017. ápr. 21. 19:53
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem butaság volt már ne haragudj...

Ha minden jól működött és te csak emiatt szakítottál...

A válasz a különbségre: eltartott vagy akkor ha nem dolgozol, nincsenek terveid stb, egy gazdag pali tart el...

Mi akadályoz meg abban h diplomázz, dolgozz majd és legyen önálló kereseted? Gyanítom a párod nem...

Bocs, de ez hatalmas butaság volt.

Beszéld ezt meg vele komolyan.

2017. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

kitartottság: el is várod, választhatnál mást is, de nem teszed, nem feltétlenül szereted, a pénzéért vagy vele.

a te helyzeted: nem várod el, nem választhatsz mást, mert nem vagy keresőképes, szereted őt és nem a pénzéért vagy vele. Szóval a te helyzeted pont az ellenkezője.

2017. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!