Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy emiatt szakítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy emiatt szakítottam a barátommal? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
Fél évig voltunk együtt, nagyon-nagyon szeretem és nagyon szép volt Vele minden, egy dolgot leszámítva. Ő nagyon jól keres és sokszor vett nekem nem épp olcsó ajándékokat, heti szinten (vagy akár hetente többször) vitt drága éttermekbe. Engem ez nagyon zavart, mert én most fogok érettségizni , nem dolgozok és nem igazán tudtam ezt viszonozni Neki. Egyszer-kétszer tudtam csak azt mondani, hogy én fizetek, ha elmentünk enni, azt is azért, mert mondjuk csak egy pizzát ettünk. Ha valami alkalom volt akkor is csak valami olcsóbb ajándékot tudtam venni Neki, vagy esetleg saját készítésűt kapott. Ő mindig nagyon örült, számára ez sose volt gond, de nekem kellemetlen volt. Akárhányszor beszéltem Vele erről azt mondta, hogy ne törődjek ezzel, Neki nem gond, ha mindig Ő fizet mindenhol, sőt hülyén is érezné magát, ha én fizetnék mikor ő az, aki már dolgozik. Én mégse tudtam nem törődni ezzel. Most lesz a szülinapja és megint jött a kérdés, hogy mit vegyek neki? Ő rengeteget költött rám a szülinapomon én meg 5 ezret is alig tudnék. Nekem ez nagyon-nagyon rossz érzés, szakítottam vele. Hiányzik nagyon, de az nem , hogy már nem kell ezen a pénz témán idegeskedni. Nyáron megyek majd diákmelóra, de az csak 3 hónap, utána egyetemre készülök, ha dolgozok is mellette a pénz nagyrésze az albérletre/kollégiumra meg az utazásra fog elmenni. Én 19 éves vagyok a volt barátom 24.
2017. ápr. 21. 19:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
12%
Meeekoraaa kamúú lol.Amúgy meg nem kötelező elfogadni az ajándékot,nem kötelező puccos helyekre elfogadni meghívást és le lege ezt tisztázni csak kell hozzá kis agy! Ixdé
2017. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%

Hulyesegen porogsz, akkor a felesegem is kitartott, sőt akkor nekem nem is lenne jogom hogy legyen családom.

Esküszöm idióta vagy, a pénzen rugozol elméleteket gyartasz ahelyett hogy olyannal lennél aki szeret.

2017. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Jaj!! Kitartott?! Hát ez valami súlyos fogalmi tévedés!

Kitartott az a nő, aki a jó megélhetése érdekében egy pénzes pasival rendszeresen lefekszik, de a leglényegesebb eleme a kitartottságnak, hogy a nő semmilyen érzelmet nem táplál a pasi iránt! Ma ezt Sugar daddy-Sugar baby kapcsolatnak nevezik, és meglepően sok egyetemista lány így oldja meg az egyetemi évei alatt az anyagi gondjait.

Az, hogy a szerelmi társad, a párod megengedheti magának, hogy ajándékokkal kényeztessen, éttermekbe vigyen, ennek semmi köze a kitartottsághoz! Ezzel is kimutatja az érzelmeit, a szeretetét. Jólesik neki, hogy adhat.

Szerinted nem létezhet olyan, hogy ő jólelkű? Úgy ismerted meg, hogy az ajándékokért, az éttermekért ellenszolgáltatást várt?

Mit mondott az a szerencsétlen fiú, hogy elhagytad?

Nagyon gyorsan írj neki, vagy hívd, és mondd meg, hogy tévedtél!

Vagy nem is szereted, és csak ürügy, amit nekünk mondasz?!

Ha meg szereted, de mindenképpen szükséged van valami lelki támaszra, akkor gondolj arra, hogy az egyetem után összeházasodtok, és annyi inget vasalsz, annyi ebédet főzöl, és annyi gyereket nevelsz, amivel visszafizeted a kölcsönt. :D

2017. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Háffigyelj... ha úgy gondolod, hogy ő csak megvett téged, akkor no problem.

Vagy persze ha te nem szeretted, akkor sem gond, hogy a "pénze ellenére" is ott hagytad.


De ha szerettétek egymást, akkor ezt bizony elrontottad, de nagyon.

2017. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
ha ennyi miatt kepes voltal szakitani vele, akkor jol tetted, nem vagytok egymashoz valoak.
2017. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem tetted jól. Exed azért halmozott el mindennel, mert szeret. Mint írták is, más életszakaszban vagytok, de ez ideiglenes állapot. Ahogy felnősz, munkát vállalsz, neked is lett volna pénzed, éa idővel kiegyenlítődtek volna a dolgok.

Nálunk pont fordítva volt, nőként nekem van saját keresetem már évek óta, és jól is bánok a pénzzel. Párom a második diplomájáért tanul, így sokszor volt, hogy én fizettem, ő pedig csak apróságokat vett, de hálás voltam értük, mert próbált foglalkozni velem. Most, hogy már ő is dolgozik a diplomamunkája mellett már gyakrabban hív meg, mert megteheti. Annak idején mi is átbeszéltük, és mondtam, hogy nem gond, hiszen változik ez majd, addig meg ne aggódjon ezen, érezzük jól magunkat. Nyáron már rendes munkája lesz, szakmájában (most is szakmában van, de diákmelósként, így töredékét kapja a rendes fizetésnek), akkor már a többszörösét fogja keresni annak, amit én. Én is tervezek egy munkahelyváltást, illetve agyalunk külföldön is, mert ott jobban megfizetik a szakmánkat, onnantól pedig nem lesz ilyen durva anyagi gondunk.

Szóval a különbség, hogy mi mindenáron meg akartuk oldani, és ezért engedni tudtunk, tudunk a büszkeségünkből, mert a kapcsolatunkat többre tartjuk. Ezen kéne elgondolkodnod, illetve ha nem égettél fel minden szálat, akkor esetleg komolyan elbeszélgetni a kompromisszumokról, részéről is (olcsóbb programok, ajándékok).

2017. ápr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Te tök ostoba vagy, már ne is haragudj... ö nem.eltartott téged, hanem szeretetböl! költött rád, és ezt meg lehetett volna beszélni felnött emberek modjára, nem kidobni ilyen miatt.

Az aranyáso nö is szar de te sem vagy jobb. Amig nem.hisztized ki ezeket a dolgokat hanem önként adja, addig mit problémázol?

A párom tízszer annyit keres mint én, igy alap hogy elvisz ide oda, meghiv kajálni stb, de azért teszi mert szeret és velem akar élményeket sze r zni, nem a gazdag Marissal.


Amit pedig én adni tudok neki (ebéd szerelem, kis aproságok) nagyon értékeli, de nem vár el semmit, söt, azt mondja, sporoljak csak.

2017. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
szerintem normálisan viselkedett. nem is értem miért okozott neked gondot ezt elfogadni. ha neki semmiség neked meg megterhelő, akkor nyugodtan elfogadhattad volna. engem biztos nagyon megbántanál egy ilyen húzással
2017. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem,nem normális..de azt biztosra tudom,hogy nem szereted,mert akkor ezért nem hagyod el!

Egy kapcsolat nem arról szól,hogy kinek mennyi pénze van. Vagy hogy kitartott e vagy nem,mert ezzek csak kűlsőségek amihez senkinek semmi köze csak is a két embernek aki kapcsolatban él.

Engem nem zavart volna,mert tudnám,hogy tanulok,majd idővel visszonoztam volna. Addig meg örűlnék,hogy egy pizzára is meghìvhatom.

2017. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem is butaság volt, ha egyébként minden más oké volt
2017. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!