Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csinálja ezt a barátom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja ezt a barátom?

Figyelt kérdés

Sokszor történt már az, hogy ha beszélgettünk, és valamiben eltért a véleményünk, akkor láttam rajta hogy rosszul esik neki, van hogy nem is válaszol, szinte magába zuhan. Ha megkérdezem, hogy mi a probléma, akkor azt mondja hogy nincs semmi, pedig látszik rajta. Akármi lehet a téma. Ma pl. beszéltünk a migránsokról, és nekem más véleményem volt, mint neki. Egy idő után egyszerűen nem válaszolt. Megkérdeztem, hogy mi történt, és azt mondta hogy azt hitte, hogy befejeztem és azért nem reagált mert szerinte így nem vezet egy beszélgetés sehova. Mondtam, hogy én nem támadó szándékkal mondtam amit mondtam, és sajnálom ha úgy tűnt, de nem értem, hogy ilyenkor miért ignorál. Erre csak bocsánatot kért, de láttam hogy amúgy az egész rosszul érintette. Ilyen már sokszor történt, és mindig ez van, hogy hirtelen leblokkol. Ez miért lehet? Én tényleg nem mondok bántó dolgokat, meg szerintem az sem baj, ha nem értünk mindenben egyet, néha pont attól érdekes beszélgetni.


21/L (a barátom szintén 21)



2017. ápr. 23. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy nem a mondandó, hanem a közlési módtól van ki a kukaca. Apropó, mi a nézőpontod migri ugyben?
2017. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mer nem egyet.érteni veled.

Személyesnek veszi, hogy nem értesz vele egyet.

Hírtelen ez a két.dolog jut eszembe

2017. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem normálisan beszélek vele mindig. Soha nem támadom le vagy ilyesmi, nem mondom azt, hogy az ő véleménye helytelen, csak nem mindig értek vele egyet.


Most Angliában vagyok az egyetem miatt (ő angol), és azt mondta, hogy azért engednek be annyi migránst Európába hogy vegyüljenek az itteniekkel, és hosszú távon növeljék a létszámot hogy több adófizető legyen. Szerintem meg ez nem működik túl jól, én laktam London olyan részén, ahol csak Indiaiak éltek, és nem igazán láttam az asszimiláció jeleit (csak példaként mondom, tudom, hogy a mostani migránsok nem Indiaiak :D). Az 'interracial' párkapcsolatok (ez így hülyén hangzik de nem tudom mi lenne jobb kifejezés) így is elég ritkák, hiába van több migráns, egyik fél sem akar (általában) a másikkal összeházasodni vagy gyereket vállalni. Azt is mondtam, hogy a problémát az ő országaikban kéne kezelni. Ezért például azzal kéne kezdeni, hogy Anglia nem bombázza Szíriát meg hasonlók, mert az ilyen politikai manővereket csak emberi ostobaságnak tartom. Fordított helyzetben, ha az én országomat bombáznák, nyilván elmennék onnan, de nem biztos, hogy fel akarnám venni egy másik ország kultúráját, mert már kialakult az identitásom. Főleg, ha az az ország ahová mennem kell részben felelős azért, hogy a sajátom tönkrement. De a befogadó országnak meg nem jó, ha a bevándorlók nem asszimilálódnak. Ezért szerintem hosszútávon nem az a megoldás, hogy mindenki idejön, és azért nem, mert mindkét fél szenved tőle (a már itt élők és a migránsok egyenlően, így nem teszek különbséget.) (Röviden ezt gondolom, a barátom szerint meg tök jól asszimilálódik mindenki.)

2017. ápr. 23. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Harmonikus lenne a kapcsolatunk, mert én is ezt gondolom, amit te. Röviden persze. A barátod nem látja át ennek az egésznek a végcélját...:/
2017. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért blokkol le, mert ő a nyugati médiából tájékozódik, és az általad felvetett, emberközelibb gondolatok és problémák már kisütik nála a rendszert. Egybites a világképe, és nem nagyon akar gondolkodni. Te viszont okosabbnak tűnsz, mint ő. És ezt nyilván ő is érzékeli. Erre meg tényleg nehéz mit mondani. Ahhoz, hogy a másik gondolatát is helyénvalónak vagy elfogadhatónak tartsuk, kell némi intelligencia.
2017. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Engem onnantól nem érdekel a kérdés, hogy angol pasival vagy együtt. Rühellem az olyan embereket, akik nem tudnak megmaradni a saját társadalmi körüknél.
2017. ápr. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
6-nak igaza van. Plussz olyan fiatalok vagytok és annyira "komoly" problémáid vannak,hogy érdemben nem is lehet vàlaszolni erre. Ez az egész vicc komolyan..!!
2017. ápr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Angliában járok egyetemre, és itt legfőképp angolok vannak. De engem ez egyébként sem érdekel. Lehetne akármilyen nemzetiségű, ha jól érzem magam valakivel, akkor ez egyszerűen nem tűnik fel. Sajnálom, hogy téged zavar, mert így biztosan értékes kapcsolatokat utasítasz el. Jobb lenne talán, ha primitív, szűk látókörű emberrel lennék együtt, csak azért, mert magyar? Erre vagyok kötelezve, mert ezt dobta a genetikai lottó, vagy mert az emberek kitalálták, hogy ha körberajzolnak egy darab földet, akkor az egy ország és aki oda születik az maradjon is ott, hiába szeretne esetleg tapasztalatokat gyűjteni, nyelvet tanulni, vagy más embereket megismerni? Aki így vélekedik mint te, azt az emberi faj elmaradott részének tartom. Nem is érdemes foglalkozni az ilyenek ténykedésével, de mégis mindig azt remélem, hogy egyszer talán sikerül jobb belátásra téríteni őket. De sajnos a saját ki nem teljesedett életüket akarják csak kompenzálni a primitív nézeteikkel.


#7 Vannak egyéb problémáim is, de azokat nem a gyakorikérdéseken beszélem meg ismeretlenekkel. Szinte az összes kérdés ezen az oldalon nem valódi problémákról szól, de erre van kitalálva az oldal. Nem értem, miért nem válaszolsz inkább olyan kérdésekre, amik érdekelnek és, ahogy írtad, érdemben is hozzá tudsz szólni? Úgy érzem elég keserű vagy, de remélem neked sincsenek nagyobb problémáid mint hogy ezen az oldalon hergeled magad.

2017. ápr. 24. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Én simán el tudom képzelni, hogy ő nagon bölcsnek érezte magát és tájékozattnak te meg kipukkasztod neki ezta lufit.
2017. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!